Moje konto
  • Devil's Claw 100kaps Now Foods - Diabelski Szpon - Hakorośl Devil's Claw 100kaps Now Foods - Diabelski Szpon - Hakorośl

Devil's Claw 100kaps Now Foods - Diabelski Szpon - Hakorośl

1 oferta z 1 sklepu

Producent Now Foods WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentNow Foods

Od tysięcy lat afrykańscy uzdrowiciele stosują diabelski szpon w wielu chorobach. Jedynym miejscem na ziemi, gdzie rośnie ta wspaniała roślina, jest pustynia Kalahari w Afryce południowo-zachodniej. Na tym krańowo suchym obszarze, praktycznie pozbawionym roślinności, diabelski szpon musiał wykształcić specjalny system korzeniowy do przechowywania wilgoci.

Wrastając na głębokość 120 cm, rozgałęzia się w wiązkę korzeni bulwiastych przypominających ziemniaki. Ze stu kilogramów tych korzeni uzyskuje się sześć kilogramów surowca zawierającego substancję czynną.Nazwę swą zawdzięcza wyglądowi ciernistych strąków, wykształcających się z jaskrawo-czerwonych kwiatów.

Te strąki jak diabelskie szpony - są tak mocne, że trzeba używać szczypiec, by uwolnić od nich kopyta zwierząt. Każdy korzeń wykopuje się oddzielnie, kroi na plasterki, suszy oraz uciera. Uzyskuje się lepką, trudną w obróbce substancję.

Wiedzę o tym niezwykłym zielu afrykańskim zdobyli osadnicy europejscy na początku XX wieku. Jeden z nich przesłał próbki suszonego diabelskiego szponu dr. Bernhardowi Zornowi, kierownikowi Instytutu Fizjologii i Chemii na Uniwersytecie im.

Friedricha Schillera w Jenie w Niemczech. Oczywiście, najpierw przeprowadzano eksperymenty lecznicze na szczurach. Wywołano u nich z pomocą formaldehydów dnę moczanową, a gdy po 12-14 dniach zapalenie się rozwinęło, zaczęto podawać korzeń w postaci naparu, doustnie i w zastrzykach.

Przeprowadzono trzy serie prób. Po pięciu tygodniach kuracji diabelskim szponem zaobserwowano znaczące ustąpienie obrzęku i przywrócenie normalnych ruchów łap, natomiast w grupie kontrolnej samoistne ustępowanie dny było niewielkie.Zastosowanie:- pomocny u osób z problemami kostno-stawowymi- pomocny przy dolegliwościach dróg moczowych, błon śluzowych oraz przewodu pokarmowego, zwłaszcza żołądka.Zawartość w kapsułce: Devil's Claw - ekstrakt z korzenia hakorośli (6:1) (Harpagophytum procumbens) - 166mgIlość: 100 kapsułekSposób użycia: 2 kapsułki 2 - 3 razy dziennie.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci....

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też