Moje konto
  • Korek naturalny, walcowy d.24x38 20 szt. Korek naturalny, walcowy d.24x38 20 szt.

Korek naturalny, walcowy d.24x38 20 szt.

1 oferta z 1 sklepu

Producent Biowin WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentBiowin

Opis produktu: Są to tzw. korki naturalne, lite (kolmatyzowane) o 24x38mm. Przy użyciu np: korkownicy, można nimi zakorkować każdą butelkę. Użytkowanie: Wszystkie rodzaje korków z korka należy odpowiednio przygotować do korkowania.

Zaniechanie tej czynności może prowadzić do uszkodzenia korków lub korkownicy. W warunkach domowych korki wystarczy zanurzyć na ok. 3min w gorącej wodzie lub umieścić pod przykryciem nad wrzątkiem. Dzięki temu będą one bardziej plastyczne, co ułatwi korkowanie butelek.

UWAGA: Należy pamiętać, aby nie „nawilżać" korków zbyt długo, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie. Po zakorkowaniu, butelki powinny jedną dobę pozostać w pozycji pionowej. Pozwoli to na dopasowanie się korka do wewnętrznej ściany szyjki butelki.

Następnie umieszczamy butelki w pozycji poziomej, co z kolei zapobiega wysuszaniu korka (wino „obmywa" korek) i zapewnia właściwą wymianę gazową między wnętrzem butelki, a otoczeniem. Po dwóch, trzech dniach należy sprawdzić czy korki nie przeciekają.

Jeśli zauważymy wyciek, konieczne będzie wymienienie korka na nowy. Wszystkie Urządzenia są fabrycznie nowe i oryginalnie zapakowane. Do każdego zakupionego produktu dodajemy paragon lub fakturę vat.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też