Moje konto
  • Ravanson HP-7020 Ravanson HP-7020

Ravanson HP-7020

1 oferta z 1 sklepu

Producent Ravanson WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentRavanson

Robisz remont kuchni i szukasz wolnostojącej kuchenki? Wybierz sprawdzony i stylowy sprzęt, a dzięki temu Twoja kuchnia stanie się nie tylko ozdobą całego domu, ale też miejscem w którym chętnie będziesz przygotowywać posiłki dla siebie i domowników. Nadaj swojej kuchni nowego charakteru z kuchenką elektryczną Ravanson HP-7020, która umili Ci codzienne gotowanie.

Właściwości

Kuchnie elektryczne standardowo zbudowane są z płyty grzejnej i piekarnika. Płyta jest albo indukcyjna albo ceramiczna. Z kolei szerokość całego urządzenia to zazwyczaj 50-60 cm. Płyta ceramiczna, występująca w kuchenkach elektrycznych jest płaska i posiada ukryte pod powierzchnią grzałki (zwoje). Jest ona odporna na wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Kuchenki z tym typem płyty są tańsze. W kuchenkach z płytą indukcyjną działanie odbywa się za pomocą indukcji magnetycznej. Znaczy to, że pod powierzchnią płyty tworzy się pole magnetyczne, które ogrzewa wyłącznie dno ferromagnetycznego naczynia stojącego na polu grzejnym, a nie je samo. Ten typ kuchenek jest droższy niż ceramiczne, jednak bardziej oszczędny w dłuższym okresie. Kupując kuchenkę elektryczną, przyjrzyj się polom grzejnym. Zazwyczaj są 4, a w zależności od modelu, mogą mieć inne kształty, ale także mogą one odpowiadać określonym naczyniom, np. brytfannie. Niektóre kuchenki posiadają pole podwójne lub potrójne. Są to 2 lub 3 okręgi, na których można stawiać garnki o różnej średnicy. Kuchenki elektryczne posiadają piekarniki wyposażone w wiele przydatnych funkcji obróbki termicznej. Może to być grzanie od dołu, od góry, grill, turbogrill, opiekanie i wiele innych. Użyteczna może być tez termosonda, która umożliwi Ci sprawdzenie temperatury wewnątrz pieczonej potrawy. Rozmaite modele kuchenek elektrycznych mogą mieć różne rodzaje sterowania. Mogą być sterowane za pomocą pokręteł, przycisków lub sensorycznie.

Bezpieczeństwo

Używając każdego sprzętu AGD, należy zachować ostrożność. Miej na uwadze, że osoby mające rozrusznik serca, aparat słuchowy lub pompę insulinową powinny przed zakupem kuchenki z płytą indukcyjną skonsultować się z producentem tych urządzeń medycznych, gdyż istnieje ryzyko, że ich działanie może być zakłócona przez pole magnetyczne, które te płyty emitują. Bezpieczniej także będzie, gdy nie będziesz zostawiać obok kuchenki z płytą indukcyjną metalowych przedmiotów (noży czy pokrywek) oraz kart magnetycznych, np. do bankomatu. Kuchenki elektryczne mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje zabezpieczające, np. nienagrzewające się drzwi piekarnika, które będą chronić przed poparzeniem. Innym zabezpieczeniem, a do tego dobrze wyglądającym gadżetem są chowane pokrętła kuchenki. Uniemożliwi to włączanie urządzenia przez małe dzieci, a do tego będzie stylowo wyglądać w Twojej kuchni.

Podsumowanie

Zanim wybierzesz konkretny model kuchenki elektrycznej, zastanów się w jakim miejscu ją ustawisz, jaki rodzaj płyty grzejnej wolisz, posiadane funkcje i zabezpieczenia. W przypadku wyboru kuchenki z płytą indukcyjną weź pod uwagę, że do gotowania na niej nie powinno się używać zwykłych garnków. Konieczne są specjalne, ferromagnetyczne, które będą dokładnie przylegać do powierzchni, z płaskim dnem i bez ostrych krawędzi. Podobnie jest z płytami ceramicznymi - tu też gotowanie musi odbywać się w naczyniach z płaskim, gładkim dnem. Ravanson HP-7020 to urządzenie, które nie tylko umili Ci przygotowywanie posiłków, ale także ozdobi Twoją kuchnię, dzięki stylowemu wyglądowi.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też