Moje konto
  • Ryobi RHT450X Ryobi RHT450X
  • Ryobi RHT450X Ryobi RHT450X
  • Ryobi RHT450X Ryobi RHT450X

Ryobi RHT450X

0 ofert z 0 sklepów

Producent RyobiRodzaj urządzenia do żywopłotów WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty Ryobi

Popularne produkty z kategorii Nożyce elektryczne innych firm

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentRyobi
Rodzaj urządzeniado żywopłotów

Uwielbiasz dbać o swój ogród, a szczególnie skupiasz się na pielęgnacji krzewów i żywopłotu? Mocne, elektryczne urządzenie ogrodnicze pozwoli Ci oszczędzić czas i energię, który możesz spożytkować - chociażby na wylegiwanie się na trawniku. Takim urządzeniem są nożyce elektryczne do żywopłotów Ryobi RHT450X.

Wprowadzenie

Nożyce elektryczne są łatwym w obsłudze, często używanym sprzętem, nie tylko w ogrodzie. Możemy znaleźć sprzęty do cięcia blach czy prętów. Najważniejsze pytania, które powinniśmy sobie zadać przed wyborem nożyc, to do czego będziemy je wykorzystywali oraz jak intensywnie będziemy nimi pracować. Kupujmy sprzęt taki jaki rzeczywiście potrzebujemy, nie wybierajmy modeli, których funkcji czy możliwości w pełni nie wykorzystamy. W przypadku, gdy szukamy narzędzia do pielęgnacji żywopłotów czy krzewów, to jeśli dysponujemy małym ogródkiem bądź niewielkimi krzewami, można rozważyć, czy zakup elektronarzędzia w ogóle jest konieczny. Miejmy jednak na uwadze, że ręcznymi nożycami nie nadamy idealnie równego kształtu danej roślinie.

Specyfika narzędzia

Do codziennych, raczej drobnych prac używa się głównie nożyc zasilanych elektrycznie. Często są to nożyce kablowe. Bezpośrednie podłączenie nożyc do sieci elektrycznej pozwala z reguły uzyskać większą moc, niż zasilanie z akumulatora. Wybierajmy sprzęty o solidnej obudowie i o dużej regulacji uchwytów. Operowanie narzędziem powinno być bezproblemowe, dlatego też uchwyt musi być ergonomiczny i wygodny. Dobry sprzęt powinien umożliwić wygodną pracę obiema rękami. Są także i takie modele, którymi możemy operować jednorącz. Przydatne jest, gdy nożyce oferują możliwość regulacji uchwytu w pionie i poziomie, dając tym samym możliwość pracy w tychże płaszczyznach. Ponadto w nożycach powinna być osłonka na rękę (przed odpryskami ściętych gałęzi). Wygodnie jest, gdy będzie ona transparentna, dzięki czemu będziemy widzieli dokładnie nasze miejsce w którym operujemy. Ułatwi to kontrolę nad pracą nożyc.

Mechanizm tnący

Nożyce mogą mieć ostrza z różnej jakości stali i odmiennych sposobach ostrzenia. Dlatego warto decydować się na sprawdzone firmy. Najlepiej jest, gdy ostrza są z wysokojakościowej stali nierdzewnej, a także szlifowane i ostrzone diamentem. Może nam to zapewnić długą żywotność narzędzia i świetne parametry tnące. Niektóre modele mają wymienne noże. Jest do dodatkowa cecha in plus dla danego urządzenia, chociaż jeśli generalnie niewiele korzystamy z nożyc, to nie musimy przepłacać za tę opcję. Jeśli więc nie będziemy używali nożyc zbyt intensywnie, możemy spokojnie tę możliwość sobie odpuścić. Przy wyborze konkretnego modelu należy też zwrócić uwagę na długość noży: im większy jest żywopłot, tym dłuższe ostrza się wybiera. Jak zwykle w przypadku urządzeń z silnikami, moc jest szalenie istotna. Moc narzędzia do przycinania dużych, zarośniętych żywopłotów powinna przekroczyć 600 W. Taka wartość zapewni odpowiednią moc urządzenia, dzięki czemu poradzi sobie z różnymi trudnościami podczas pracy. Podobnie jest z momentem obrotowym - im on wyższy, tym szybsze narzędzie.

Wybór

Kwestia bezpieczeństwa podczas pracy z takimi narzędziami, jest szalenie ważna. Jeśli decydujesz się na nożyce elektryczne, kablowe, sprawdź, czy jest w nich bloker wtyczki, który zapobiega przypadkowemu wysunięciu się wtyczki z gniazdka. Nieodzowny jest także hamulec mechanizmu tnącego, znacząco podniesie on poziom bezpieczeństwa. Przydaje się też osłona szczytu ostrzy, a także uchwyt blokujący wtyczkę kontaktową. Tak wybrane i sprawdzone urządzenie powinno nam posłużyć bezproblemowo przez długi czas.

Podsumowanie

Nożyce do żywopłotów, jak każde urządzenie mechaniczne, z czasem mogą ulec awarii. Dlatego też wybierzmy sprzęt znanej firmy, o ugruntowanej pozycji na rynku, z pełnym dostępem do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz części zamiennych. W zakupie urządzenie może być przez to droższe, mamy jednak wtedy pewność, że serwis gwarancyjny i pogwarancyjny będzie na odpowiednim poziomie. Nożyce żywopłotowe Ryobi RHT450X, to przykład sprzętu, który świetnie sprawdzi się w prywatnych ogrodach czy na działkach pełnych krzewów, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli więc potrzebujesz takiego sprzętu, nasza powyższa propozycja powinna Ci się spodobać. Jeśli nie, poszukaj u nas innych modeli w dobrych cenach.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.