Moje konto
  • NAC Nożyce Elektryczne do Żywopłotu NAC YT5302 NAC Nożyce Elektryczne do Żywopłotu NAC YT5302

NAC Nożyce Elektryczne do Żywopłotu NAC YT5302

1 oferta z 1 sklepu

Producent NAC WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentNAC

Masz dość zajmowania się problematycznym żywopłotem i rozrastającymi się krzewami? Może warto pomyśleć o czymś, co pozwoli Ci zadbać dokładnie o każdy krzew czy żywopłot? Takim narzędziem są nożyce do żywopłotów Nożyce elektryczne do żywopłotu NAC YT5302 od firmy NAC. Zapewnią Ci one odpowiednią moc pracy, a także wygodę użytkowania i dokładność cięcia.

Wprowadzenie

Nożyce elektryczne są łatwym w obsłudze, często używanym sprzętem. {Możemy wyróżnić nożyce ręczne, elektryczne (w tym akumulatorowe) czy spalinowe (które jednak nadają się tylko do zastosowań profesjonalnych). Typowe nożyce elektryczne doskonale nadają się do domowych zastosowań. Najważniejsze pytania, które powinniśmy sobie zadać przed wyborem nożyc, to jak często będziemy z tego narzędzia korzystać, jaka jest wielkość żywopłotu i jaki gatunek rośliny tworzy żywopłot. Do bardzo małego żywopłotu przy domu mogą nawet wystarczyć zwykłe nożyce do przycinania gałązek krzewów. Miejmy jednak na uwadze, że takim narzędziem nie uformujemy idealnego kształtu krzewom.

Specyfika narzędzia

Do zwykłych, prostych zajęć, warto wybrać normalne nożyce elektryczne. Jeśli nasza praca nie jest w żaden sposób zawodowa, nie zajmujemy się więc dużymi żywopłotami, nie tniemy ogromnych ilości blach czy prętów - nożyce elektryczne, kablowe lub akumulatorowe będą wystarczające. Praca powinna być lekka, dlatego też uchwyt powinien być ergonomiczny i wygodny. Niektóre nożyce, które mają uchwyty umożliwiające pracę oburącz. Znajdziemy też wersje pozwalające na pracę jedną ręką. Przy szukaniu narzędzia, pamiętajmy aby uchwyt pozwalał na pracę zarówno w poziomie, jak i pionie. Dla własnej wygody, warto więc wybrać model z ruchomym uchwytem. Ponadto w nożycach powinna być osłonka na rękę (przed odpryskującymi fragmentami). Dobrze jest, gdy będzie ona przezroczysta, ułatwi nam to pracę.

Mechanizm tnący

Nożyce mogą mieć ostrza z różnej jakości stali i odmiennych sposobach ostrzenia. Generalnie najlepsze są te ze stali nierdzewnej, wykrawane laserowo, szlifowane diamentowo. Cechują się one twardością, wytrzymałością i trwałością. Niektóre nożyce posiadają wymienne ostrza. Przy wyborze konkretnego modelu należy też zwrócić uwagę na długość noży im szerszy jest żywopłot, tym dłuższe noże się wybiera. Moc nożyc do cięcia dużych, zarośniętych żywopłotów powinna przekraczać 600 W. Silnik powinien posiadać wysoki moment obrotowy, rzędu 60-80 Nm. Im wyższy moment, tym szybsza praca nożyc.

Wybór

Jeśli decydujesz się na nożyce elektryczne, sieciowe, sprawdź, czy jest w nich uchwyt, który zapobiega przypadkowemu wysunięciu się wtyczki z gniazdka. Oceń czy nożyce są lekkie (poniżej 3 kg.). Sprzęt ten powinien mieć szybki hamulec noży, zwiększający bezpieczeństwo pracy. Sprawdź, czy noże mają osłonkę na czubku. Uchroni je ona przed zniszczeniem podczas prac przy murach i blisko podłoża.

Podsumowanie

Nożyce elektryczna, jak każde urządzenie mechaniczne, mogą z czasem ulec awarii. Chcemy wtedy mieć możliwość oddania ich do renomowanego serwisu. Aby mieć pewność, że nasze naprawy zostaną wykonane rzetelnie, warto wybrać urządzenie dobrej, znanej firmy. W zakupie urządzenie może być przez to droższe, mamy jednak wtedy pewność, że serwis gwarancyjny i pogwarancyjny będzie na odpowiednim poziomie. Nożyce NAC Nożyce elektryczne do żywopłotu NAC YT5302, to przykład urządzenia, które znakomicie spisze się w ogródkach czy działkach, a także wszelkich zarośniętych miejscach wymagających odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli więc potrzebujesz takiego urządzenia, rozważ wybór tego modelu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.