Moje konto
  • Karcher Puzzi 200 Karcher Puzzi 200

Karcher Puzzi 200

1 oferta z 1 sklepu

Producent Karcher Moc 1250 Przepływ powietrza 54 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentKarcher
Moc1250
Przepływ powietrza54

Czystość i porządek to podstawa w każdym miejscu, czy to praca czy dom. Odkurzacz domowy może Ci nie wystarczyć do utrzymania odpowiedniego stanu swojej przestrzeni. Odkurzacz przemysłowy Karcher PUZZI 200 oferuje Ci dużą moc i możliwości, których nie znajdziesz w zwykłych odkurzaczach.

Wprowadzenie

Odkurzacze przemysłowe różnią się wyposażeniem od tych domowych. Głównie dlatego, że ich przeznaczenie jest inne. Delikatne plastikowe dokładki i końcówki niezbyt długo wytrzymałyby przy intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach. Dlatego w zestawie z odkurzaczem przemysłowym otrzymamy mniej - ale za to solidniejszych dodatków. Wiele urządzeń tego typu może pracować zarówno na sucho jak i mokro. Wszystko zależy od konkretnego modelu odkurzacza. Jeśli urządzenie może zasysać tylko suche zanieczyszczenia, to oczywiście praca na mokrych czy namoczonych powierzchniach nie wchodzi w grę. Grozi to zapchaniem filtrów bądź zalaniem elektryki kompletnie niszcząc sprzęt. Jeśli jednak nasz odkurzacz będzie posiadał obie funkcjonalności, możemy nim wciągać nie tylko wodę, ale i inne płyny. Tutaj także istnieje rozróżnienie, polegające na ilości filtrów jakie możemy znaleźć w urządzeniach. Niektóre trzeba specjalnie przygotować pod pracę z płynami, innych nie. W takich odkurzaczach znajdziemy też nowoczesne filtry HEPA i inne.

Specyfikacja i porady

Odkurzacze przemysłowe znajdą zastosowanie we wszelakich zakładach przemysłowych i halach. Przydają się w zakładach tworzących na przykład meble czy wszelkie formy przemysłu, które generują dużą ilość odpadów. Urządzenia te znajdą również zastosowanie na różnego typu budowach. Przed wyborem konkretnego odkurzacza powinniśmy określić, do jakich prac będzie ten sprzęt potrzebny. To kluczowe ponieważ zupełnie innego typu odkurzacza będziemy potrzebować do usuwania mokrych zanieczyszczeń i innego do suchych. Trzeba też zwrócić uwagę na przewidywany, prawdopodobny czas pracy oraz typ zanieczyszczeń. Do tej cechy dobieramy siłę ssania danego odkurzacza. Na rynku odstępne są modele odkurzaczy przemysłowych, które standardowo dysponują kilkustopniowym systemem filtracyjnym. Posiadają one również wejście, umożliwiające implementację innych elektronarzędzi. Można czasem spotkać się z opcją samoczyszczenia filtra, co jest niebywałą wygodą. Taka funkcja przyda się w szczególności tam, gdzie odbywają się wielogodzinne prace z dużą ilością zanieczyszczeń i gdzie wykonywanie przerw służących do wymiany filtra, mogłoby powodować utrudnienia w pracy. Ważną częścią przemysłowego odkurzacza jest jego silnik. Powinien on być dużo mocniejszy od silników, jakie montowane są w odkurzaczach do użytku typowo domowego. Moc odkurzacza przemysłowego powinna zawierać się w przedziale od 2000 do 4000 W. Przy zakupie takiego sprzętu sprawdźmy też, jak głośno pracuje jego silnik i jak duży jest zasięg pracy odkurzacza. Urządzenie Karcher PUZZI 200 dysponuje mocą 1250 W. Przepływ powietrza podczas pracy oscyluje w granicach 54 l/s. Równie ważną cechą przemysłowego odkurzacza, o której powinnyśmy pamiętać przy zakupie, jest pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. W niektórych typach odkurzaczy znajdziemy bardzo duże pojemniki, mające nawet 60-70 litrów pojemności. Trzeba sprawdzić przy tym, z jakich materiałów wykonany jest pojemnik. Powinien być on mocny i odporny na zniszczenie czy przedziurawienie.

Marka i gwarancja

Gdy kupujemy odkurzacz przemysłowy, warto wybrać model sprawdzonej marki, który nie tylko zapewni dobrą pracę, ale także - w razie potrzeby - będzie mógł być odpowiednio serwisowany. Duże, znane marki mają serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne na terenie całego kraju, a więc nawet w przypadku awarii, zawsze możemy sięgnąć po fachową pomoc i liczyć na szybką naprawę. Jeśli chcemy nabyć dobry jakościowo sprzęt, powinniśmy być przygotowani na spory wydatek. Pamiętajmy jednak, że ten wydatek się zwróci.

Akcesoria i podsumowanie

W zestawie, przy odkurzaczach przemysłowych znajdziemy podstawowe akcesoria ułatwiające pracę. Są to różnego rodzaju precyzyjne końcówki i inne nakładki. Zwykle w zestawie znajduje się dysza wąska do czyszczenia spoin, szczotka do podłogi ze zmiennym kątem nachylenia, rura teleskopowa, końcówki ssące. Droższe odkurzacze posiadają także system ochrony przed przeciążeniem podczas włączania. Wybierając tego typu urządzenie powinniśmy dodatkowo sprawdzić, czy będzie on wygodny w użytkowaniu. Najlepiej jest się zdecydować na odkurzacz poręczny, na kółkach. Ciężkie odkurzacze charakteryzujące się większymi gabarytami są najczęściej montowane na specjalnych wózkach, które ułatwiają ich transport. Karcher PUZZI 200 to bardzo wytrzymały, wydajny, cichy profesjonalny odkurzacz dla kontraktowych firm sprzątających oraz administratorów budynków. Nada się świetnie do odkurzania wykładzin tekstylnych w hotelach, restauracjach, biurach, szpitalach, jak i większych domach prywatnych.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też