Manu

Intenso Music Walker 8GB

Cechy produktu

  • Producent Intenso 
  • Pamięć wbudowana 8 GB
  • Format plików MP3 

Opis

Potrzebujesz mobilnego urządzenia do słuchania muzyki? Jeśli tak, zastanów się nad zakupem cyfrowego odtwarzacza muzyki Intenso Music Walker 8GB, który skutecznie uprzyjemni Ci zabawę i słuchanie muzyki.

Wprowadzenie

Odtwarzacz mp3 czy mp4 jest małym przenośnym urządzeniem, który służy głównie do przechowywania i odsłuchiwania muzyki. Obecnie dostępnych jest wiele modeli, z których każdy posiada wiele przydatnych funkcji. Warto pomyśleć, z czego będziemy korzystać.

Specyfikacja i porady

Każdy z odtwarzaczy obsługuje format mp3, często także WMA, czy FLAC. Są to formaty, pozwalające na zapis muzyki w formie niewielkich plików. Różnica polega na sposobie kompresji. Są więc formaty stratne na jakości, ale pozwalające zapisać więcej utworów oraz bezstratne, które umożliwiają zapis w bardzo wysokiej jakości. Dla przykładu, plik mp3 czy WMA potrafi być do czterech razy mniejszy niż bezstratny format FLAC. Są także odtwarzacze, które umożliwiają odtwarzanie filmów i zdjęć. Mogą być one oglądane na wyświetlaczu urządzenia lub po podłączeniu do telewizora. Jeżeli chcesz oglądać klipy wideo lub filmy, sprawdź, jakie formaty może obsłużyć dany sprzęt. Najczęściej są to pliki: DivX, Xvid, WMV, AVI, MPEG. Jednym z najważniejszych parametrów, którym należy się kierować, jest rodzaj pamięci i jej wielkość. Prym wiedzie pamięć flash. Odtwarzacz z takim rodzajem pamięci jest doskonałym wyborem, gdyż ta nie zużywa się (nie posiada elementów mechanicznych) dzięki czemu jest odporna na wszelkie wstrząsy. W odtwarzaczu Intenso Music Walker 8GB, znajdziemy 8 GB. W wielu odtwarzaczach jest możliwość korzystania z kart pamięci. Pozwala to wygodnie rozbudować pamięć, bez potrzeby wymiany całego urządzenia. Odtwarzacze mp3 i mp4 są zazwyczaj bardzo lekkie i małe. Gabarytami nie przekraczają małego telefonu komórkowego. Jeżeli wybierzesz model z kolorowym ekranem, obsługa będzie wygodniejsza, a korzystanie z kolorowego ekranu będzie przyjemniejsze. Standardem stają się modele z dotykowym wyświetlaczem, dzięki któremu łatwiej jest nawigować po menu i konfigurować odtwarzacz. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest sposób zasilania odtwarzacza. Większość z nich jest wyposażona w akumulatory litowo-jonowe lub litowo-polimerowe, które można ładować za pomocą kabla USB. Tym samym kablem z powodzeniem prześlemy pliki na swoje urządzenie. Inną możliwością jest zasilanie poprzez baterie albo akumulatory AA lub AAA. Baterie po wyczerpaniu można po prostu wymienić. Przydaje się to głównie gdy wiemy, że przez kilka dni nie będziemy mieli dostępu do komputera czy ładowarki. Wtedy baterie okażą się przydatne.

Dźwięk i dodatkowe funkcje

Można się zastanawiać po co kupować odtwarzacz mp3 czy mp4, skoro nowoczesne telefony komórkowe i smartfony z powodzeniem mogą służyć jako urządzenia muzyczne. W rzeczywistości, komórki najczęściej oferują gorszą jakość dźwięku niż odtwarzacze mp3. Te są w stanie poprawiać dźwięk dzięki różnorodnym ustawieniom equalizerów, a dodatkowo mogą pracować znacznie dłużej. Do tego dochodzą opcje podbicia bassów oraz ustawienia predefiniowane do konkretnego rodzaju muzyki. Większość dostępnych urządzeń oferuje wbudowane, cyfrowe radio FM, z opcją programowania stacji. Są modele z funkcja RDS, czy transmiterem FM, który pozwala na przesył słuchanej muzyki (nie tylko z radia) na odbiornik na przykład w aucie. Standardem jest wbudowany dyktafon, często z możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu, którego użycie znacząco poprawia jakość nagrań. Bardzo użyteczną funkcją, jest możliwość aktywacji dyktafonu głosem, przez co nagrywanie staje się bardziej efektywne.

Podsumowanie

Multimedialny, cyfrowy odtwarzacz muzyczny Intenso Music Walker 8GB, to przykład na to, że nowoczesna technologia i jakość wcale nie muszą być bardzo drogie. Urządzenie swoimi parametrami sprawi, że Twoja rozrywka nabierze nowego, większego wymiaru. Jeśli więc szukasz takiego urządzenia, przyjrzyj się bliżej naszej propozycji lub poszukaj innej, która Cię zainteresuje.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie