Moje konto
  • Teka IR6040 Teka IR6040

Teka IR6040

4 oferty z 4 sklepów

Producent Teka Moc 7200 W Sterowanie dotykowe WIĘCEJ INFORMACJI ↓

ELECTRO.pl

★★★★★
67030 opinii

TEKA IR 6040 + DARMOWA DOSTAWA + skorzystaj z RABATU i 5-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści!

TEKA IR 6040 + DARMOWA DOSTAWA + skorzystaj z RABATU i 5-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści!

… 6040 Płyta indukcyjna marki Teka, w kolorze czarnym, to urządzenie, które posiada własne sterowanie, 4 pola grzejne o mocy całkowitej 7200 W, wskaźnik opadania ciepła, timer oraz funkcję Power. Funkcja "Power Management" pozwala użytkownikowi na indywidualne ustawienie parametrów generowanej mocy, dzięki temu płytę można bez problemu podłączyć do jednofazowej instalacji elektrycznej pod napięcie …

Dostępny od ręki  ✓

HIDbox.pl

★★★★★
130 opinii

Płyta indukcyjna Teka IR 6040 Dostawa Gratis

Płyta indukcyjna Teka IR 6040 Dostawa Gratis

sterowanie sensorowe timer z sygnałem akustycznym system rozpoznawania naczyń funkcja "Power" funkcja utrzymywania ciepła wskaźniki zalegania ciepła zabezpieczenie przed przegrzaniem wyłącznik bezpieczeństwa pobór mocy: 7200 W napięcie znamionowe: 230/400 V facette pola grzejne: śr. 145 mm, śr. 145 mm, śr. 180 mm, śr. 210 mm

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentTeka
Moc7200 W
Sterowaniedotykowe

Robisz remont kuchni, ale nie chcesz wyposażać jej w kuchenkę elektryczną i szukasz nowoczesnego rozwiązania? Wybierz dobry i stylowy sprzęt, a dzięki temu, Twoja kuchnia będzie nie tylko ozdobą całego domu, ale też miejscem w którym chętnie będziesz przygotowywać potrawy dla siebie i domowników. Przeanalizuj funkcje płyty indukcyjnej Teka IR6040 i zdecyduj, czy spełnia ona Twoje oczekiwania.

Wskazówki

Płyty indukcyjne działają na zasadzie pola magnetycznego, które dzięki ogrzewaniu tylko dna naczynia umieszczonego na polu grzejnym, pozwalają na oszczędność prądu. W związku z tym, gotowanie na płycie indukcyjnej zajmuje mniej czasu niż w przypadku innych rodzajów płyt. Przy wyborze płyty indukcyjnej, przyjrzyj się polom grzejnym. Ich ilość i kształt zależą od modelu płyty. Mogą one być owalne lub prostokątne, ale także dopasowane do kształtu konkretnych naczyń, np. woka. Kwestią, na którą należy zwrócić uwagę w wyborze płyty indukcyjnej jest zasilanie. Płyty i piekarniki zasilane są napięciem 230 V, jednak moc, wymagana do podłączenia tych urządzeń razem do jednej fazy, jest wyższa niż możliwości układów jednofazowych w większości bloków. W związku z tym, najlepiej jest podłączyć je do różnych faz.

Funkcje

Płyty indukcyjne są bardzo funkcjonalne. Posiadają rozmaite opcje, które mogą istotnie ułatwić gotowanie. Standard to rozpoznawanie obecności oraz wielkości naczynia. Urządzenia te, mogą być wyposażone w inne funkcje, takie jak timer, dzięki któremu zaprogramujesz czas pracy każdego pola grzejnego, a także funkcja booster, czyli szybkie nagrzewanie konkretnego pola lub pól. W bardziej zaawansowanych modelach natomiast, zainstalowano sensory, które czuwają nad procesem gotowania lub smażenia. Inną ciekawą opcją jest funkcja Stop&Go, dzięki której możesz bez obaw wstrzymać na chwile gotowanie, wystarczy, że jednym ruchem wyłączysz wszystkie pola lub zmniejszysz ich moc do poziomu 1. Po powrocie możesz bez problemu szybko przywrócić ustawienia.

Bezpieczeństwo

Używając każdego sprzętu AGD, należy zachować ostrożność. Nie zapomnij, że płyty indukcyjne emitują pole magnetyczne, które może zakłócić pracę takich urządzeń medycznych jak rozrusznik serca, aparat słuchowy czy pompa insulinowa. Dlatego jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich posiada któryś z nich, należałoby skonsultować się z ich producentem. Nie zostawiaj w pobliżu płyty metalowych przedmiotów, np. noży czy pokrywek. To samo tyczy się kart magnetycznych (do bankomatu itp.).

Podsumowanie

Zanim podejmiesz decyzję i wybierzesz konkretną płytę indukcyjną, przeanalizuj jej funkcje. Weź pod uwagę możliwości Twojej instalacji elektrycznej w kuchni oraz zasilanie danej płyty. Aby przygotować posiłki na płytach indukcyjnych, konieczne jest używanie specjalnych naczyń, tzw. ferromagnetycznych, idealnie przylegających do powierzchni płyty, z płaskim dnem, bez ostrych krawędzi. Urządzenie IR6040 od producenta Teka uprzyjemni Ci przygotowywanie posiłków, a dzięki stylowemu i nowoczesnemu designowi doda charakteru Twojej kuchni.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też