Moje konto

Pompy sprzęgła

3 produkty

pompa sprzęgła aveo t300 silnik 1.2 benzyna

Producent CHEVROLET

Nowa, oryginalna pompa sprzęgła do samochodu Chevrolet Aveo T300 od roku 2012 z silnikiem 1.2 benzyna SZCZEGÓŁY →

pompa sprzęgła aveo t200, t250/255

Producent CHEVROLET

Nowa, oryginalna pompa sprzęgła do samochodów Chevrolet Aveo T200 rok 2003-2008 Aveo T250/255 rok 2009-2011 SZCZEGÓŁY →

pompa sprzegła cruze, orlando

Producent CHEVROLET

Nowa, oryginalna pompa sprzęgła do samochodów Chevrolet Cruze hatchback, sedan, kombi z silnikiem 1.4, 1.6, 1.8 benzyna, 1.7 dieselOrlando z silnikiem 2.0 diesel, 1.8 benzyna SZCZEGÓŁY →

O kategorii Pompy sprzęgła

Kategoria pompy sprzęgła jest w szczególności skierowana do osób posiadających samochody wyposażone we wspomaganie działania sprzęgła. W każdym modelu problematyka ta rozwiązana jest w inny sposób, w związku z czym konieczne będzie dopasowanie odpowiedniej pompy. Zadanie to znacznie ułatwi dokładna specyfikacja przy każdym modelu. W samochodach najpopularniejszych marek montowane są pompy sprzęgła ABE oraz Bosch. Każda z tych marek posiada długą gwarancję oraz pozwoli na pracę przez wiele tysięcy kilometrów.

Dobór pompy oczywiście najlepiej zacząć od zapoznania się z dokładnym modelem silnika podanym na tabliczce znamionowej samochodu, która zazwyczaj znajduje się pod maską, na listwie poprzecznej. Czasami może się zdarzyć, że tabliczka jest nieczytelna lub w ogóle jej nie ma. W takim wypadku ważnym parametrem będzie pojemność silnika oraz rodzaj skrzyni biegów. Najlepiej jednak wymontować zużytą pompę sprzęgła i odczytać parametry bezpośrednio z jej obudowy.

Najbardziej korzystne cenowo są pompy firmy ABE, jak na przykład model ABE-F9A001ABE. Jest to pompa przeznaczona do samochodów z silnikami o pojemności nieprzekraczającej 1600 ccm. Niska cena oraz solidne wykonanie zadowolą większość użytkowników. Jeśli jednak zależy Ci na wysokiej jakości, a cena nie jest decydującym czynnikiem, wówczas polecamy pompę sprzęgła BOSCH-0 986 486 050. Pompa jest bardzo solidna oraz uniwersalna. Pasuje do wielu wariantów silnikowych samochodów Ford Galaxy, Volkswagen Sharan oraz Seat Alhambra. Wiele innych pomp w korzystnych cenach możesz znaleźć korzystając z pomocy porównywarki cen Nokaut.pl.

Sprawdź też