Moje konto
  • Clatronic BR 816 Clatronic BR 816
  • Clatronic BR 816 Clatronic BR 816

Clatronic BR 816

3 oferty z 3 sklepów

Producent Clatronic WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Radio budowlane/warsztatowe Clatronic BR 816

Radio Clatronic BR 816 jest odporne na wstrząsy, wyposażone w regulator głośności, elastyczną antenę oraz uchwyt do przenoszenia. Dzięki złączu Line In ma możliwość odtwarzania mp3. Doskonale sprawdza się w każdym warsztacie czy na budowie.

Dostępny od ręki  ✓

Clatronic BR 816 radio budowlane FM/AM AUX wytrzymałe Wysyłka za darmo od 299 zł!

… zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznym (uderzenia, woda, itp.), a zasilanie bateryjne i uchwyt nośny dają pełną mobilność urządzenia. Dzięki tym elementom radio budowlane Clatronic BR 816 to nie tylko najlepsze rozwiązanie na placach budowy, ale również na kempingach lub piknikach.Antena FM/AM radio budowlane Clatronic BR 816 zapewnia muzykę płynącą z eteru, a wejście AUX pozwala na podłączenie …

Dostępny od ręki  ✓

Radio budowlane Clatronic BR 816 (AUX-IN)

… podłączenia urządzeń zewnętrznych np. telefony, tabletu, laptopa, odtwarzacza MP3 itp. • Elastyczna antena • Regulacja głośności • Głośnik: 20W PMPO • Praktyczny uchwyt do przenoszenia • Wskaźnik gotowości do pracy • Zasilanie adapterem AC/DC (w zestawie) lub bateryjne • 230 V, 50 Hz • Zasilanie bateryjne: 4 baterie typu UM 2/R14 1,5 V (brak baterii w zestawie) • Wymiary: 175x243x185mm (SxWxG) • Waga: …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentClatronic

Nie wyobrażasz sobie dnia bez swojej ulubionej muzyki i radiowych audycji informacyjnych? Ciesz się nią dzięki przenośnemu radyjku. Wybierz nowy przenośny radioodbiornik Clatronic BR 816, który zmieni Twoje postrzeganie muzyki.

Wprowadzenie

Radioodbiorniki to niewielkie radia, które z powodzeniem możemy przenosić, często posiadające, poza zasilaniem z sieci, także zasilanie bateryjne. Są to urządzenia zaprojektowane do słuchania stacji radiowych i to jest ich główna, dedykowana funkcja. Z takim urządzeniem możesz słuchać radia zarówno w domu jak i poza nim, na działce, plaży czy pod namiotami. Radio tego typu sprawdzi się świetnie tam, gdzie nie łapią radia smartfonów czy innych małych urządzeń. Radioodbiornik pozwala łatwo ustawić zakres fal, a także za sprawą anteny, pozwala na łatwiejsze dostrojenie i przyjemniejszy odbiór.

Funkcje i specyfikacja

Większośc radioobiorników możemy ustawić jako budziki, dzięki czemu obudzi nas o określonej godzinie nasza ulubiona muzyka ze stacji radiowej. Często też możemy do tego urządzenia podpiąć słuchawki. Niektóre modele umożliwiają nawet podłączenie pamięci USB z plikami muzycznymi. Radia możemy podzielić na dwa rodzaje. Są to urządzenia analogowe oraz cyfrowe. Te pierwsze ustawiamy ręcznie, za pomocą pokrętła. Wszelkich zmian stacji dokonujemy także przy pomocy manipulowania pokrętłem. Analogowe radia są intuicyjne w użyciu i zużywają mniej energii. Istnieją także wygodne, praktyczne radia cyfrowe. Sterownie odbywa się za pomocą przycisków, a za wszelkie parametry odpowiada sterownik elektroniczny. Aby nastroić odbiornik na odpowiednią stację, wystarczy uruchomić automatyczne szukanie stacji. W radiach cyfrowych można tez zaprogramować stacje radiowe. Najczęściej jest ich kilka, do kilkunastu. Potem można bezproblemowo za pomocą przełączników, przeskakiwać pomiędzy stacjami, bez konieczności ponownego ich wyszukiwania. Dzięki funkcji RDS, możemy otrzymywać informacje nadawane przez daną rozłgośnię radiową. Najczęściej są to data, tytuły piosenek i ich wykonawcy lub nazwy audycji, których w danej chwili słuchamy. Radio odbiera fale FM oraz UKF, nazywane ogólnie falami ultrakrótkimi. Można także nabyć odbiorniki, które łapią fale krótkie AM, SW, średnie: AM, MW czy długie AM, LW. Dokładny opis znajdziemy w specyfikacji danego urządzenia, którą znaleźć można u producenta lub sprzedającego.

Dźwięk i zasilanie

Większość tych urządzeń bazuje na emisji dźwięku monofonicznego. Oznacza to, że urządzenie posiada tylko jeden głośnik, przez co nie mamy odczucia, że dźwięk nas otacza. Niemniej i w tym przypadku można dostać urządzenia, które oferują czysty i przyjemny dźwięk. Są to głównie urządzenia znanych firm. Radioodbiorniki często posiadają, poza zasilaniem bateryjnym, także przewód do kontaktu, dzięki czemu możemy z tego urządzenia korzystać bez obaw o rozładowujące się baterie. Na owych akumulatorach, radio może pracować do kilkudziesięciu godzin. W przypadku radia cyfrowego, po odłączeniu od prądu, urządzenie nie powinno "zgubić" zaprogramowanych stacji radiowych.

Podsumowanie

Można zadać sobie pytanie po co w erze smartfonów kupować radioodtwarzacze. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Radia w smartfonach często są słabej jakości, nie radzą sobie ze znajdowaniem fal. Dodatkowym minusem jest fakt, iż smartfony szybko się rozładowują. W przypadku urządzenia dedykowanego, a więc takiego radioodbiornika, oba te czynniki nie istnieją. Radio Clatronic BR 816 to prosty odbiornik za nieduże pieniądze, który został pomyślany jako urządzenie stricte w jednym tylko celu. Sprawdzi się doskonale na działce, w domu albo pod namiotem. Jeśli więc poszukujesz takiego urządzenia, to właśnie je znalazłeś.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Radio dobrej jakości do użytku w wilgotnym pomieszczeniu jak i na świeżym powietrzu.Mam je tydzień ,na razie działa bez zarzutów ★★★★☆
miki
2013-03-01

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też