Moje konto
  • Febrisan 8 saszetek ( data waznosci 2014.01.31 ) Febrisan 8 saszetek ( data waznosci 2014.01.31 )

Febrisan 8 saszetek ( data waznosci 2014.01.31 )

3 oferty z 3 sklepów

Producent Nycomed Postać żel WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Apteka Pigułka

★★★★★
99 opinii

Solcoseryl żel 0,00415 g/g 20 g

Solcoseryl żel 0,00415 g/g 20 g

20 g-żel

Dostępność sprawdź w sklepie →

Solcoseryl żel 20g

wspomaga gojenie sączących się ran, przyspiesza regenerację nabłonka oraz przynosi ulgę w bólu i zmniejsza obrzęk; polecany jest również przy leczeniu początkowego stanu owrzodzeń podudzi, odleżyn oraz uszkodzeń troficznych skóry

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

ProducentNycomed
Postaćżel

Skład 1g maści: * Solcoseryl( bezbiałkowy dializat z krwi cieląt), * w przeliczeniu na sucha masę 2,07 mg * metyloparaben (E-218) * propyloparaben (E-216) * wazelina biała, alkohol cetylowy, cholesterol, * woda do wstrzykiwań Opis działania: Solcoseryl aktywuje transport tlenu i elementów odżywczych oraz ułatwia ich przyswojenie w komórce przez co chroni komórki oraz tkanki zagrożone brakiem tlenu lub substancji odżywczych.Stymuluje wewnatrzkomórkowy metabolizm energetyczny i zwiększa zapasy wysokoenergetycznych fosforanów.Wzmaga regenerację komórek odwracalnie uszkodzonych na skutek niedoboru tlenu lub substancji odżywczych, czego rezultatem jest przyspieszenie odnowy tkanek.

Wskazania do stosowania małe rany, żylakowate owrzodzenia podudzi,oparzenia I i II stopnia, blizny poparzeniowe, odmrożenia, zmiany troficzne u pacjentów ze schorzeniami zarostowymi tętnic ,popromienne uszkodzenia skóry Przeciwwskazania Solcoseryl-maść zawiera pochodne kwasu p-hydroksybenzoesowego (E-216 i E-218) jako środki konserwujące oraz ślady wolnego kwasu p-hydroksybenzoesowego.

Maść nie powinna być stosowana w przypadku rozpoznanego uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecane środki ostrożności Mimo ,że nie ma danych o tetratogennym działaniu, lek należy stosować u kobiet w ciąży po konsultacji z lekarzem.

Nie prowadzono żadnych kontrolowanych badań u kobiet ciężarnych. Nie ma zastrzeżeń do stosowania preparatu Solcoseryl-maść podczas karmienia. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną. Nie ma wpływu. Dawkowanie Nanosić 2 razy dziennie cienką warstwę na oczyszczoną ranę.Z doświadczeń wiadomo, że maść jest szczególnie polecana do stosowania na rany suche, natomiast żel na rany sączące .

Solcoseryl maść można stosować pod półszczelne opatrunki. Nowo powstały naskórek na brzegu rany można pokryć maścią. Działania niepożądane Badania toksyczności preparatu wykazały, iż posiada on szeroki margines bezpieczeństwa dla dawek stosowanych, dlatego też nie przewiduje się efektów toksycznych Solcoserylu.

Leku nie wolno używać po terminie ważności podanym na opakowaniu. Przechowywanie W temperaturze pokojowej tj. od 15st.C do 25 st.C . Opakowanie Tuby zawierające 20g maści.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też