Moje konto
  • Stihl FSE 41 Stihl FSE 41
  • Stihl FSE 41 Stihl FSE 41
  • Stihl FSE 41 Stihl FSE 41
  • Stihl FSE 41 Stihl FSE 41

Stihl FSE 41

1 oferta z 1 sklepu

Producent Stihl Moc 0.4 W Średnica koszenia 28 cm WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentStihl
Moc0.4 W
Średnica koszenia28 cm

Czerpiesz przyjemność z pielęgnacji swojego ogrodu? Pomyśl, o ile czasu pozwoli Ci zaoszczędzić dokłądne urządzenie ogrodnicze. Takim sprzętem będzie podkaszarka elektryczna Stihl FSE 41, której moc i możliwości pozwolą Ci na pełną pielęgnację swojej ziemi.

Wprowadzenie

Elektryczna podkaszarka do trawy to podstawowe urządzenie przydatne do pielęgnacji naszego ogrodu. Jest idealna do płaskich, równych powierzchni, które nie są też zbyt rozległe. Silnik elektryczny nie emituje spalin, nie jest też zbyt głośny, dlatego praca z urządzeniem jest łatwa i przyjemna. Zaletą podkaszarki elektrycznej jest łatwość pracy oraz niezbyt wygórowana cena. Całkiem niezłe urządzenie można nabyć już za kwoty rzędu 100 - 300 złotych. Jeśli pielęgnacja trawnika jest naszą pasją i chcemy najlepszego możliwego narzędzia, możemy poszukać maszyn za nawet 500 zł. Przy pracy z urządzeniami elektrycznymi musimy pamiętać o przewodzie zasilającym, który może nam momentami przeszkadzać. Należy uważać na to, aby go nie uszkodzić podczas pracy.

Specyfikacja

Szukając sprzętu dla siebie powinniśmy patrzeć też na osiągi silnika danego urządzenia. Warto wtedy zajrzeć do dokładnej specyfikacji technicznej. Tę można znaleźć w sklepie, a także na stronie internetowej producenta maszyny. Moc jest bardzo istotna, im większa tym lepiej. Podkaszarka Stihl FSE 41 posiada silnik o mocy 0.4 kW. W przypadku takich urządzeń jak kosiarka czy podkaszarka, ważna jest średnica koszenia. To drugie narzędzie, cechuje się stosunkowo małą średnicą roboczą, głównie dlatego, że jest to sprzęt do wyrównywania i ścinania trawy tam, gdzie nie sposób dojechać pełnowymiarową kosiarką. Wybierając podkaszarkę, miejmy na uwadze nasz trawnik - czy potrzebujemy większy czy mniejszy promień koszenia. Dla Stihl FSE 41, średnica koszenia to 28 cm.

Użytkowanie

Podczas szukania, starajmy się wybrać maszynę w obudowie aluminiowej, z ocynkowanej blachy lub z dobrego tworzywa sztucznego. Użycie takich materiałów uchroni nasz sprzęt przed korozją i znacząco przedłuży jego żywotność. W celu uzyskania informacji o obudowie, warto o to zapytać sprzedawcę, który powinien tejże nam udzielić. Zbyt tanie podkaszarki, siłą rzeczy będą wykonane z kiepskich plastików, warto więc zapłacić nieco więcej i wybrać solidniejszą konstrukcję. Dobra podkaszarka powinna być mocna i niezbyt ciężka. Aby nie przemęczać się podczas pracy, warto sprawdzić w dokładnej specyfikacji wagę naszego urządzenia. Jest to istotne szczególnie, gdy chcemy wybrać model do obsługi jedną ręką.

Bezpieczeństwo

Pracując z tego rodzaju urządzeniami, zawsze zwracaj uwagę na bezpieczeństwo. Przeczytanie i przestrzeganie instrukcji to niezbędne minimum. Musimy do tego dołączyć także zdrowy rozsądek. Pamiętajmy o utrzymaniu odpowiedniego stanu technicznego urządzenia. Przed koszeniem, oczyść teren z wszelkich przedmiotów, które mogą uszkodzić maszynę, a także te, które mogą zostać zniszczone przez ostrza czy żyłkę. Zwróć też uwagę na to, że kamienie i inne małe przedmioty mogą wystrzelić spod głowicy tnącej. Ścinanie trawy powinno się odbywać w ciągu dnia, gdy trawa jest sucha. Zabezpiecz też zwierzęta i dzieci, aby nie dostały się w pobliże działającej podkaszarki. Niemniej ważną kwestią jest przewód zasilający. Podczas pracy powinien znajdować się zawsze za nami. Starajmy się nie dopuścić do uszkodzenia kabla. Jeśli już jednak do tego dojdzie, najpierw odetnijmy źródło prądu. Nie próbujmy chałupniczymi metodami łatać kabla. Jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności i sprzętu, zlećmy wymianę serwisowi.

Podsumowanie

Dobra podkaszarka będzie dla Ciebie sporym ułatwieniem podczas pracy, ale aby cieszyć się pełnym spokojem, warto mieć też bezproblemową gwarancję i serwis, zarówno w ramach okresu tej bezpłatnej gwarancji, jak i po niej. Dlatego lepiej nabyć sprzęt dobrej firmy, która posiada rozbudowaną sieć serwisów i dostęp do wszelkich potrzebnych części zamiennych. Podkaszarka Stihl FSE 41, to przykład urządzenia, które znakomicie sprawdzi się na różnorodnych obiektach, prywatnych ogrodach czy działkach, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli więc potrzebujesz takiej maszyny, nasza powyższa propozycja powinna Ci się spodobać. Jeśli nie, poszukaj u nas innych modeli w dobrych cenach.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też