Moje konto
  • Tuba inhalacyjna + maska spejser Optichamber Diamont Tuba inhalacyjna + maska spejser Optichamber Diamont

Tuba inhalacyjna + maska spejser Optichamber Diamont

1 oferta z 1 sklepu

Producent AEROMEDICA WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentAEROMEDICA

TUBA INHALACYJNA - SPEJSER OPTICHAMBER DIAMEND zestaw tuba + maska Tuba inhalacyjna (czyli tak zwany spejser) to urządzenie służące do zwiększania skuteczności podawania leków w aerozolu (MDI). Stosowanie urządzenia pozwala nawet dwukrotnie zwiększyć ilość podawanego leku, a tym samym zwiększyć skuteczność aerozoloterapii.

Spejser może być stosowany u wszystkich pacjentów stosujących leki podawane za pomocą inhalatorów ciśnieniowych (MDI). Znajduje zastosowanie zarówno w klinikach i szpitalach, jak również w użytku prywatnym.

Szczególne zastosowanie znajdzie u najmłodszych pacjentów, którym trudno jest zsynchronizować wdech jednocześnie z podaniem leku pod ciśnieniem. Urządzenie zostało wykonane z tworzywa termoplastycznego, membrana oraz maska urządzenia wykonane są z silikonu.

Nie zawiera lateksu, więc może być stosowany również u osób uczulonych na produkty wykonane z tej substancji. Budowa tuby inhalacyjnej zapewnia wysoką higienę korzystania. Całość może być demontowana w celu umycia.

Wszystkie części (poza maską oraz membraną) mogą być myte w zmywarce. Producent zaleca wymianę urządzenia co najmniej raz w ciągu roku. Sposób inhalacji: zdjąć pokrywę usunąć z urządzenia wszelkie ciała obce wprowadzić inhalator MDI z tyłu komory w przypadku korzystania z maski nasunąć maskę na ustnik wstrząsnąć komorą inhalatora MDI 4-5 razy objąć ustnik ustami, wypuścić powietrze z płuc.

Nacisnąć inhalator jednocześnie rozpoczynając spokojny wdech. Spowalniać wdech po usłyszeniu sygnału dźwiękowego. Zatrzymać oddech na 8-10 sekund w przypadku stosowania maski oddychać przez maskę przez ok.

6 wdechów po usłyszeniu sygnału dźwiękowego w przypadku zalecenia dodatkowej dawki leku powtórzyć punkt 4 i 5 po okresie ok. 1 minuty

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też