Moje konto
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273

Acer P1273

6 ofert z 6 sklepów

Producent Acer Jasność ANSI 3000 Rozdzielczość optyczna XGA (1024 x 768) Kontrast 17000:1 Technologia DLP Proporcje obrazu 4:3 Trwałość lampy 4500 h WIĘCEJ INFORMACJI ↓

PROJEKTOR ACER P1273B DLP XGA 3000 ANSI 17000:1 HDMI USB LAN - dostawa kurierem DHL Gratis

… :1Korekcja pionowa (Keystone)+,-40 StopniMin. wielkość obrazu23 caleMaks. wielkość obrazu300 caleObsługa NTSC/PAL/SECAMTak Wejście HDMI (ilość)1 szt.Wejście D-Sub 15pin (ilość)1 szt.Wyjście D-Sub 15pin (ilość)1 szt.Wejście S-Video mini DIN (ilość)1 szt.Wejście Composite video RCA Cinch (ilość)1 szt.Gniazdo RS-2321 szt.Gniazdo RJ-45 Network1 szt.Gniazdo USB typ A (ilość)2 szt.Gniazdo USB typ B …

Dostępny od ręki  ✓

Cyfrowe.pl

★★★★★
4932 opinie

Acer P1273 Dostawa GRATIS!

Acer P1273 Dostawa GRATIS!

… oszczędny tryb projekcji oraz automatyczne wyłączenie po wcześniej ustalonym czasie. Ponadto żywotność lampy w trybie ekologicznym wynosi 6000 godzin, co pozwoli na obniżenie kosztów użytkowania. Maksymalny obraz jaki możemy uzyskać korzystając z projektora firmy Acer to 300 cali, a obraz o przekątnej 23 cali można uzyskać już z odległości jednego metra. Projektor P1273 posiada opcję bezprzewodowej …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentAcer
Jasność ANSI3000
Rozdzielczość optycznaXGA (1024 x 768)
Kontrast17000:1
TechnologiaDLP
Proporcje obrazu4:3
Trwałość lampy4500 h

Chcesz oglądać filmy jak w kinie - nie wychodząc z domu? Jeśli tak, to pomyśl nad wyborem doskonałego sprzętu cyfrowego najwyższej klasy. Przeczytaj specyfikację projektora Acer P1273, obejrzyj jego galerię i zdecyduj, czy ten sprzęt spełnia Twoje wymagania.

Wprowadzenie

Kiedyś by posiadać projektor należało liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Urządzenie to posiadały głównie duże firmy i szkoły. Na szczęście czas, ceny i technologia się zmieniają. Obecnie koszt zakupu projektora waha się od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie, za relatywnie niewielkie pieniądze. Dzięki zmianie technologicznej i zwiększeniu powszechności tego urządzenia, możemy cieszyć się kinowymi wrażeniami w swoim domu.

Wybór

Nieistotne czy nasz projektor będzie miał docelowo wyświetlać filmy w naszym domu, czy wszelkiego rodzaju obrazy statyczne w pracy, zawsze musimy zwrócić uwagę na jeden, bardzo istotny parametr takiego urządzenia. Jest to mianowicie stosunek kontrastu do jasności. Upraszczając - jak najwyższy kontrast w połączeniu z jak najniższym poziomem jasności. Pozwala to uzyskać najlepszą jakość obrazu w nawet bardzo jasnym pomieszczeniu. Wysoki parametr jasności danego projektora wcale nie musi też o nim świadczyć źle. Duża jasność przydaje się, gdy chcemy korzystać z urządzenia w ciemnych pomieszczeniach. Najcześciej jednak, w większości urzadzeń, parametr ten jest możliwy do regulacji. Drugim ważnym parametrem, na który warto zwracać uwagę, jest rozdzielczość. W przypadku, gdy są to głównie statyczne obrazy i pokazy slajdów, wystarczy nam w zupełności 1024x768 pix. Jeśli jednak chcemy sprzęt do domowego kina, warto poszukać modelu o dużej maksymalnej rozdzielczości. Docenimy to głównie, gdy zamierzamy rzucać obraz na dużej powierzchni, a także w przypadku wideo wysokiej jakości.

LCD a DLP

DLP i LCD, to dwie konkurencyjne technologie obecne w projektorach multimedialnych. Mimo różnic technologicznych, efekt końcowy jest zbliżony. Parę lat temu różnice między obiema technologiami były znaczące. Obecnie granice się pozacierały i tak naprawdę nie można wykazać wyższości jednej technologii. Fakt jest taki, że zdecydowana większość widzów oglądajaca materiały wyświetlane przez projektor nie będzie w stanie stwierdzić jego typu. Nie oznacza to jednak, że oba typy są identyczne. Mocną stroną w LCD są pełniejsze barwy w jasnych pomieszczeniach, mniejszy pobór prądu oraz brak "efektu tęczy". Na minus należy zaliczyć gorszy kontrast (i bledszą czerń) oraz bardziej widoczne piksele. Technologia DLP to bardziej płynny i bardziej "filmowy" obraz i głębsza czerń. Minusem jest gorsze nasycenie kolorów oraz wymóg większej jasności w oświetlanych sztucznie pomieszczeniach. Nie są to jednak różnice i wady, które będą w stanie zaburzyć nasze postrzeganie obrazu wyświetlanego z projektora.

Specyfikacja i porady

Kontrast jest istotnym elementem, o którym już wspominaliśmy, dlatego szukając sprzętu, zwróćmy na to uwagę. Im większy ten parametr tym lepiej. Tutaj kontrast to 17000:1. Drugą wartością jest jasność. Pamiętajmy, żeby szukać takiego urządzenia i tak je kalibrować, aby nie mieć zbyt jasnego obrazu przy małym kontraście. Obraz wówczas będzie za mało wyrazisty i nieczytelny. Jasność w Acer P1273 wynosi 3000 ANSI lumenów. Obraz wyświetlany przez ten projektor jest w proporcji 4:3. Trwałość lampy jest również ważnym parametrem. O ile chcemy korzystać z urządzenia sporadycznie, nie ma to aż takiego znaczenia. W przypadku jednak, gdy urządzenie pracuje często i długo, trwałość lampy zaczyna mieć znaczenie. Dlatego gdy spojrzymy w specyfikację, warto zwrócić uwagę na ten parametr. Dla własnej wiedzy warto też sprawdzić ile kosztuje nowa lampa, bo prędzej czy później będziemy musieli ją zakupić. Lampa w projektorze Acer P1273 ma trwałość ustaloną na około 4500 godzin. Na żywotność lampy wpływa też miejsce, w którym urządzenie pracuje. W przypadku pomieszczeń klimatyzowanych lub ze słabą cyrkulacją powietrza, należy co kilkadziesiąt roboczogodzin czyścić filtry wewnątrz urządzenia. Pozwoli to przedłużyć żywotność lampy oraz uchowa urządzenie w dobrej kondycji. Większość projektorów posiada lampy wystarczające na pracę w wymiarze 2 tys. godzin pracy w trybie normalnym lub 3 tys. roboczogodzin w trybie Eco. Można jednak znaleźć na rynku urządzenia, które są w stanie pracować 1,5 do nawet 2 razy dłużej.

Dodatki i podsumowanie

Obecnie dostępne projektory cyfrowe posiadają wiele różnych funkcji, które mogą umilić nam pracę. Wiele z nich oferuje dodatkowe porty i złącza, gniazda kart pamięci czy moduł WiFi. Często znajdziemy też głośniki, funkcje 3D i tym podobne. Wszystko to może mieć jednak wpływ na cenę sprzętu. Dlatego przed zakupem zastanówmy się, z jakich opcji faktycznie będziemy korzystać. Projektor Acer P1273, to doskonały przykład świetnego stosunku jakości do ceny. Dzięki niemu możesz ułatwić swoją pracę i poznać nowy wymiar rozrywki audiowizualnej. Dzięki świetnym parametrom, urządzenie to znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Pozostaje tylko kwestia tego, czy spełnia Twoje wymagania. Jeśli tak, poszukaj go w najlepszej dla siebie cenie w naszej wyszukiwarce. Jeśli szukasz czegoś innego, sprawdź nasze pozostałe oferty.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też