Moje konto
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273
  • Acer P1273 Acer P1273

Acer P1273

6 ofert z 6 sklepów

Producent Acer Jasność ANSI 3000 Rozdzielczość optyczna XGA (1024 x 768) Kontrast 17000:1 Technologia DLP Proporcje obrazu 4:3 Trwałość lampy 4500 h WIĘCEJ INFORMACJI ↓

PROJEKTOR ACER P1273B DLP XGA 3000 ANSI 17000:1 HDMI USB LAN - dostawa kurierem DHL Gratis

… obrazu300 caleObsługa NTSC/PAL/SECAMTak Wejście HDMI (ilość)1 szt.Wejście D-Sub 15pin (ilość)1 szt.Wyjście D-Sub 15pin (ilość)1 szt.Wejście S-Video mini DIN (ilość)1 szt.Wejście Composite video RCA Cinch (ilość)1 szt.Gniazdo RS-2321 szt.Gniazdo RJ-45 Network1 szt.Gniazdo USB typ A (ilość)2 szt.Gniazdo USB typ B (ilość)1 szt.Głośniki1x2Watt Wyjście 3.5 mm Stereo Jack1 szt.Wejscie …

Dostępny od ręki  ✓

Cyfrowe.pl

★★★★★
4859 opinii

Acer P1273 Dostawa GRATIS!

Acer P1273 Dostawa GRATIS!

… będziesz mógł uzyskać kontrastowy i wyraźny obraz nawet w bardzo jasnym pomieszczeniu. Możesz zaprezentować efektownie swoje genialne pomysły za pomocą projektora z serii Essential. Wspaniałe efekty wizualne oraz łatwe w obsłudze, trwałe rozwiązania pomogą ci zwiększyć moc twoich pomysłów przy niewielkich nakładach finansowych. Projektor posiada zaawansowane funkcje oszczędzania …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentAcer
Jasność ANSI3000
Rozdzielczość optycznaXGA (1024 x 768)
Kontrast17000:1
TechnologiaDLP
Proporcje obrazu4:3
Trwałość lampy4500 h

Chcesz lepszych wrażeń w postaci wysokiej jakości obrazu? Pomyśl o zakupie projektora, którego technologia zapewni spełnienie Twoich wymagań. Przyjrzyj się bliżej sprzętowi Acer P1273, który dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny, jest na pewno wart rozważenia.

Wprowadzenie

Projektory cyfrowe jeszcze do niedawna kojarzyły się głównie ze sporymi, drogimi sprzętami, na które pozwolić mogły sobie tylko duże firmy i niektóre szkoły. Urządzenia te stanowiły swoisty wygodny gadżet, nie będąc jednocześnie niezastąpione. Obecnie koszt zakupu projektora waha się od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych, to duża zmiana, która przyczyniła się do zwiększenia powszechności tych urządzeń. Dzięki temu każdy kto chce mieć efekt kina we własnym domu, może za stosunkowo nieduże pieniądze spełnić swoje marzenie.

Wybór

Jeśli szukamy projektora do kina domowego, musimy wybierać urządzenia nieco inne niż w przypadku, gdy chcemy, głównie służbowo, wyświetlać slajdy, czy wszelkiego rodzaju obrazy statyczne. W obu jednak przypadkach, jeden parametr pozostanie niezmiennie istotny. Mowa tu o stosunku jasności do kontrastu. Im wyższy kontrast, tym mniejsza jasność. Takie zestawienie zapewni dobrą jakość obrazu nawet w jasnych pomieszczeniach. Niemniej wysoki parametr jasności wcale nie przekreśla projektora. Duża jasność przydaje się, gdy chcemy korzystać z urządzenia w ciemnych pomieszczeniach. Dlatego tego rodzaju urządzenia idealnie nadają się jako projektory na przykład do kina domowego, gdzie z założenia, ma być ciemniej. Obecnie w większości modeli poziom jasności można regulować, co czyni urządzenia uniwersalnymi. Kolejnym ważnym aspektem jest rozdzielczość. W większości zastosowań służbowych wystarczająca jest rozdzielczość 1024x768 pix. Na wyższą rozdzielczość powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku, gdy mamy ekran o dużych rozmiarach, lub gdy zamierzamy wyświetlać duże ilości filmów w wysokiej jakości.

LCD a DLP

DLP i LCD, to dwie równorzędne technologie obecne w projektorach multimedialnych. Mimo różnic technologicznych, efekt końcowy jest zbliżony. Parę lat temu różnice między tymi technologiami były znaczące. Obecnie granice się zatarły i trudno powiedzieć jednoznacznie, że jedna jest lepsza od drugiej. Fakt jest taki, że zdecydowana większość widzów oglądajaca materiały wyświetlane przez projektor nie będzie w stanie określić jego typu. Nie oznacza to jednak, że obie technologie są identyczne. Mocną stroną w LCD są pełniejsze barwy w jasnych pomieszczeniach, energooszczędność oraz brak "efektu tęczy". Na minus należy zaliczyć gorszy kontrast (i bledszą czerń) oraz bardziej widoczne piksele. Technologia DLP to bardziej płynny i bardziej "filmowy" obraz i intensywniejsza czerń. Minusem jest gorsze nasycenie kolorów oraz wymóg większej jasności w oświetlanych sztucznie pomieszczeniach. Nie są to jednak różnice i wady, które będą w stanie zaburzyć nasze postrzeganie obrazu wyświetlanego z projektora.

Specyfikacja i porady

Jak już mówiliśmy, ważnym parametrem jest kontrast. Im ta wartość jest wyższa, tym lepiej. Dzięki temu, obraz wyda się nam optycznie ładniejszy. W przypadku tego projektora wynosi on 17000:1 . Drugą wartością jest jasność. Pamiętajmy, żeby szukać takiego urządzenia i tak je kalibrować, aby nie mieć zbyt jasnego obrazu przy małym kontraście. Obraz wówczas będzie za mało wyrazisty i nieczytelny. Jasność w Acer P1273 wynosi 3000 ANSI lumenów. Proporcje obrazu, które obsługuje ten sprzęt to 4:3. Trwałość lampy to aspekt z którym również musimy się liczyć, jeśli chcemy zakupić projektor. Ma to istotne znaczenie przy eksploatacji, gdy projektor będzie intensywnie wykorzystywany. Warto wiedzieć ile godzin gwarantuje producent oraz sprawdzić ile kosztuje nowa lampa. Decydując się na takie urządzenie, prędzej czy później będziemy musieli mu ową lampę wymienić. Trwałość lampy modelu Acer P1273 jest liczona w 4500 h. Na kondycję lampy ma wpływ także miejsce pracy, bo musimy wiedzieć, że w pomieszczeniach ze słabą wentylacją, żywotność całego urządzenia może spaść. Dlatego warto w takich przypadkach, co kilkadziesiąt roboczogodzin przeczyścić wszystkie filtry wewnątrz urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli projektorów, o różnych żywotnościach lamp. Przyjmuje się, że średniej klasy projektor dysponuje lampą, która pozwala na około 2000 godzin pracy w trybie normalnym lub 3 tys. roboczogodzin przy włączonym trybie oszczędnościowym. Jest też spora grupa urządzeń, których czas pracy na jednej lampie może być od 1,5 do 2,5 razy dłuższy. Wszystko jest zależne od warunków pracy i technologii użytej przez producenta.

Dodatki i podsumowanie

Przy wyborze projektora warto też zwrócić uwagę na wszelkie dodatkowe funkcje, które mogą usprawnić korzystanie z tego sprzętu. Wiele z nich oferuje dodatkowe porty i złącza, sloty kart pamięci czy moduł WiFi. Często znajdziemy też głośniki, funkcje 3D i tym podobne. Pamiętajmy jednak, że z nie wszystkich opcji będziemy korzystać, dlatego przed zakupem skalkulujmy, czy warto zapłacić więcej za funkcje, które mogą nam być niepotrzebne. Zaproponowany przez nas projektor Acer P1273 jest tylko przykładem na to, że nowoczesna technologia może być w zasięgu ręki praktycznie każdego. Wspominane urządzenie posiada wszystko co potrzeba do pracy i rozrywki, stosunkowo niewielkim kosztem. Jeśli więc Cię zainteresował, sprawdź oferty sklepów lub znajdź inny model, który spełni Twoje oczekiwania.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też