Moje konto
  • Belle Ambassador 500 Belle Ambassador 500

Belle Ambassador 500

3 oferty z 2 sklepów

Producent Belle WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Megamaszyny - sprzęt dla profesjonalistów

★★★★★
1007 opinii

BELLE Piła stolikowa - 230 V Ambassador 500

BELLE Piła stolikowa - 230 V Ambassador 500

waga: 128kg, średnica tarczy tnącej: 500 x 25,4mm

Dostępność sprawdź w sklepie →

Megamaszyny - sprzęt dla profesjonalistów

★★★★★
1007 opinii

BELLE Piła stolikowa - silnik Honda GX160 Ambassador 500

BELLE Piła stolikowa - silnik Honda GX160 Ambassador 500

waga: 120kg, silnik: spalinowy Honda GX160

Dostępność sprawdź w sklepie →

Piła stolikowa Ambassador 500 silnik Honda GX160 Belle

… przystosowane do pracy zarówno z lewej jak i prawej strony Unikalny system zraszający Praca z pomocą ramienia tnącego lub ręczne sterowanie Pełna regulacja głębokości cięcia Sterownie ułatwiające pracę i zwiększające bezpieczeństwo Dane techniczneSilnik: spalinowy Honda GX160Moc silnika: 5,5KM (4,0kW)Średnica tarczy tnącej: 500 x 25,4mmPrędkość obrotów tarczy: 2286 obr/minWymiary: 620 x 1600 x 1300Waga: …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentBelle

Drewno jest podstawowym materiałem, z którym pracujesz? Możesz ułatwić sobie pracę dzięki doskonałym piłom i pilarkom, które łączą w sobie dużą moc roboczą z prostotą obsługi i efektywnością. Belle Ambassador 500, to właśnie taka maszyna.

Wprowadzenie

Piły i pilarki są przeznaczone do cięcia różnorodnych materiałów, np. drewna różnej miękkości, płyt drewnianych, warstwowych, wiórowych, sklejek oraz kartonowo-gipsowych i z tworzyw sztucznych. Nieduża pilarka czy piła, powinna się znaleźć w warsztacie każdego stolarza, montera czy domowego majsterkowicza.

Specyfika

Wyjściowym parametrem takich narzędzi jest średnica zewnętrzna krawędzi zębów. Wymiar ten określa nominalną średnicę tarczy w pilarce i pile. Obie wartości muszą być takie same. Nie wolno mocować na wrzecionie pilarki innej tarczy lub ostrza niż o nominalnym wymiarze. Jeśli narzędzie ma inną średnicę mocowania niż otwór w pile, to czasami można zamontować specjalny pierścień redukcyjny w celu prawidłowego osadzenia piły. Kształty zębów skrawających i powierzchni natarcia zębów wpływa na wydajność i jakość cięcia. Zasada ogólna stosowania różnych kształtów ząbków jest taka: zęby proste, szerokie oraz trapezowe, są przeznaczone do cięcia twardych materiałów – na przykład metali. Zęby naprzemian skośne służą do cięcia dokładnego drewna i materiałów drewnopochodnych. Trwałość ostrzy jest uwarunkowana rodzajem materiału zębów i wielu parametrów nadanych przez producenta, ale też w dużym stopniu zależy od użytkownika. Średnia trwałość ostrzy zębów wynosi około 40 godzin łącznego czasu pracy piły. Żywotność piły jest dużo większa i jest to łączny czas użytkowania po wielokrotnym ostrzeniu. Ostrza wykonane z tak zwanych węglików spiekanych, mogą być ostrzone około 20 razy. Ostrza zęba wykonane z węglików spiekanych, uważa się za stępione, jeśli zaokrągli się ono do wielkości R 0,1 mm. Można wtedy dokonać ostrzenia. Wykonuje się to obecnie na specjalnych szlifierkach wyposażonych w programy komputerowe do automatycznego ostrzenia. Regeneracja piły z mocno zużytymi zębami oferowana jest za około 50% wartości nowego narzędzia, warto więc zastanowić się czy naprawdę się to nam opłaci. W tego typu narzędziach moc jest istotna. Dzięki niej możemy łatwiej poradzić sobie z różnego rodzaju drewnem i płytami drewnopodobnymi.

Bezpieczeństwo

Pewnym jest, że takie narzędzia są niebezpieczne. Dlatego, zanim przystąpimy do cięcia, powinniśmy odseparować od nas zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas podczas pracy. Ważne - piłami spalinowymi nie należy pracować w pomieszczeniach o słabej wentylacji. Pamiętajmy też o ochronie osobistej. Postarajmy się o kask z siatką na twarz i słuchawkami wygłuszającymi. Aby zabezpieczyć stopy przed ciężarem upadającego drewna, powinniśmy też mieć na nogach sztywne, twarde obuwie (buty robocze z usztywnianymi noskami). Nie pracuj nigdy w luźnej odzieży. Osoby z długimi włosami powinny je spiąć. Do pracy zdejmijmy też wszelkiego rodzaju wisiorki, ozdoby, krawaty i tym podobne. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. Nie wolno używać piły siedząc na gałęziach lub stojąc na chybotliwej drabinie. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy urządzenie jest włączone.Podczas ścinania giętkich gałęzi musisz uważać, aby ta nie odbiła i nie uderzyła cię w twarz. Wskazane jest, aby w trakcie pracy towarzyszył ci ktoś, kto w razie wypadku zdoła udzielić pomocy.

Podsumowanie

Jeśli często samodzielnie tniemy drewno do domowego kominka, niezbędny jest nam w podręcznym warsztacie sprzęt, który to ułatwi i przyspieszy. Pilarki i piły przydają się także w gospodarstwie domowym do przycinania krzaków i cięcia gałęzi drzew, a także podczas remontów - przy przecinaniu drewnianych elementów i nie tylko. Jeśli więc nosisz się z zamiarem zakupu takiego sprzętu, sprawdź na przykład Belle Ambassador 500.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też