Moje konto
  • Eltra Kormoran Eltra Kormoran
  • Eltra Kormoran Eltra Kormoran
  • Eltra Kormoran Eltra Kormoran

Eltra Kormoran

2 oferty z 2 sklepów

Producent Eltra WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Mall.pl

★★★★★
28706 opinii

Eltra KORMORAN - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Eltra KORMORAN - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Radio Eltra KORMORAN pozwoli na odtwarzanie zakresu fal długich i FM. Model łączy stylistykę retro z nowoczesnością – obudowę wykonano z wysokiej jakości ciemnego drewna zapewniającego wyjątkowo naturalne brzmienie i wbudowano w nią czytelny wyświetlacz LCD. Złącze USB daje możliwość odtwarzania plików MP3 z pamięci przenośnej.

Dostępny od ręki  ✓

Awa24.pl

★★★★★
2444 opinie

Radio Eltra Kormoran LCD USB // Wysyłka w 24h - Gwarancja dostępności / 19 lat najwyższej jakości / Doradztwo przed zakupem

Radio Eltra Kormoran LCD USB // Wysyłka w 24h - Gwarancja dostępności / 19 lat najwyższej jakości / Doradztwo przed zakupem

… z ciemnego drewna, a przód w kolorze aluminium. Wymiary radia: szerokość 23,5 cm, wysokość 16,3 cm oraz głębokość 12,5 cm, a waga wynosi 1,6 kg. Gwarancja nowości i oryginalności produktu Gwarantujemy, że wszystkie produkty są oryginalne i nowe, ponieważ jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem większości marek dostępnych w naszym sklepie. Każde urządzenie jest fabrycznie zapakowane i oczywiście objęte …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentEltra

Nie wyobrażasz sobie dnia bez swojej ulubionej muzyki i radiowych audycji informacyjnych? Jeśli Twój smartfon zawodzi przy słuchani radia, pomyśl o zakupie małego przenośnego radioobiornika. Daj sobie więcej przyjemności z muzyki dzięki radioodbiornikowi Eltra Kormoran.

Wprowadzenie

Radioodbiorniki to niewielkie radia, które z powodzeniem możemy przenosić, często posiadające, poza zasilaniem z sieci, także zasilanie bateryjne. Są to urządzenia zaprojektowane do słuchania stacji radiowych i to jest ich główna, dedykowana funkcja. Z takim urządzeniem możesz słuchać radia zarówno w domu jak i poza nim, na działce, plaży czy pod namiotami. Radio tego typu sprawdzi się świetnie tam, gdzie nie łapią radia smartfonów czy innych małych urządzeń. Radioodbiornik pozwala łatwo ustawić zakres fal, a także za sprawą anteny, pozwala na łatwiejsze dostrojenie i przyjemniejszy odbiór.

Funkcje i specyfikacja

Większośc radioobiorników możemy ustawić jako budziki, dzięki czemu obudzi nas o określonej godzinie nasza ulubiona muzyka ze stacji radiowej. Często też możemy do tego urządzenia podpiąć słuchawki. Niektóre modele umożliwiają nawet podłączenie pamięci USB z plikami muzycznymi. Radia możemy podzielić na dwa rodzaje. Są to urządzenia analogowe oraz cyfrowe. Te pierwsze ustawiamy ręcznie, za pomocą pokrętła. Wszelkich zmian stacji dokonujemy także przy pomocy manipulowania pokrętłem. Analogowe radia są proste w użyciu i zużywają mniej energii. Istnieją także wygodne, praktyczne radia cyfrowe. Sterownie odbywa się za pomocą przycisków, a za wszelkie parametry odpowiada sterownik elektroniczny. Aby nastroić odbiornik na odpowiednią stację, wystarczy włączyć automatyczne szukanie stacji. W radiach cyfrowych można tez zaprogramować stacje radiowe. Najczęściej jest ich kilka, do kilkunastu. Następnie można bezproblemowo za pomocą przełączników, przeskakiwać pomiędzy stacjami, bez konieczności ponownego ich wyszukiwania. Dzięki funkcji RDS, możemy otrzymywać informacje nadawane przez daną rozłgośnię radiową. Najczęściej są to data, tytuły piosenek i ich wykonawcy lub nazwy audycji, których w danej chwili słuchamy. Radio odbiera fale FM oraz UKF, nazywane ogólnie falami ultrakrótkimi. Można także nabyć odbiorniki, które łapią fale krótkie AM, SW, średnie: AM, MW czy długie AM, LW. Dokładny opis znajdziemy w specyfikacji danego urządzenia, którą znaleźć można u producenta lub sprzedającego.

Dźwięk i zasilanie

Większość tych urządzeń bazuje na emisji dźwięku mono. Oznacza to, że urządzenie posiada tylko jeden głośnik, przez co nie mamy odczucia, że dźwięk nas otacza. Niemniej i w tym przypadku można dostać urządzenia, które oferują czysty i przyjemny dźwięk. Są to głównie urządzenia znanych firm. Radioodbiorniki często posiadają, poza zasilaniem bateryjnym, także przewód do kontaktu, dzięki czemu możemy z tego urządzenia korzystać bez obaw o rozładowujące się baterie. Na owych akumulatorach, radio może pracować do kilkudziesięciu godzin. W przypadku radia cyfrowego, po odłączeniu od prądu, urządzenie nie powinno "zgubić" zapisanych stacji radiowych.

Podsumowanie

Można zadać sobie pytanie po co w erze smartfonów kupować radioodtwarzacze. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Radia w smartfonach często są słabej jakości, nie radzą sobie ze znajdowaniem fal. Dodatkowym minusem jest fakt, iż smartfony szybko się rozładowują. W przypadku urządzenia dedykowanego, a więc radia, oba te czynniki nie istnieją. Radio Eltra Kormoran to prosty odbiornik za nieduże pieniądze, który został pomyślany jako urządzenie stricte w jednym tylko celu. Sprawdzi się doskonale na działce, w domu albo pod namiotem. Jeśli więc poszukujesz takiego urządzenia, to właśnie je znalazłeś.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Bardzo ciekawy wygląd, fajny wyświetlacz fal, super dźwięk - polecam jak najbardziej! ★★★★★
marcinika
2013-02-15
Całkiem fajne radyjko - szkoda że nic nie widac na wyswietlaczu gdy odtwarza sie pliki mp3 z USB ★★★★☆
daffyx
2013-03-29

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też