Manu

Sigma PC 3.11

Cechy produktu

  • Producent Sigma 

Opis

Dużo ćwiczysz? Aby w pełni kontrolować zachowania swojego organizmu, powinieneś podczas uprawiania sportu posiadać pulsometr. Przyjrzyj się urządzeniu Sigma PC 3.11. Poznaj jego możliwości i podejmij decyzję, czy właśnie takiego pulsometru potrzebujesz.

Wprowadzenie

Czym jest puls? Puls - czy inaczej tętno - to falisty ruch naczyń tętniczych zależny od skurczów mięśnia sercowego i od elastyczności ścian tętnic. Znajomość własnego tętna jest wyznacznikiem treningu oraz pomaga kontrolować intensywność ćwiczeń. Aby mierzyć puls na co dzień warto zainwestować w pulsometr (zwany także tętnomierzem), który na bieżąco będzie informował nas o stanie naszego serca. Urządzenie to nie jest tylko zwykłym gadżetem. To sprzęt, który staje się niezbędny podczas zaawansowanych treningów. Jest zalecany zarówno dla amatorów jak i osób, które świadomie obciążają swój organizm podczas treningów. Wyróżniamy dwa główne typy pulsometrów: klasyczny oraz jednoczęściowy. Ten pierwszy składa się z nadajnika, który jest zamocowany na pasku, który następnie zapinamy na klatce piersiowej. Podstawą tego systemu jest zegarek, który zakłada się na rękę. Pulsometr jednoczęściowy nie posiada odpinanego czujnika. Przyjmuje on formę klipsu na palec, nadgarstek lub szyję.

Użytkowanie i porady

Pulsometry, poza pomiarem pulsu, posiadają często wiele funkcji. W klasycznych urządzeniach tego typu najczęściej można spotkać funkcje mierzenia czasu, stoper, timer. Często możemy także znaleźć tam licznik kalorii, kalendarz itd. Funkcję użytkową wspierają także wodoszczelność czy podświetlanie wyświetlacza. Zaawansowane modele posiadają także funkcje mierzenia ilości tłuszczu, sumowanie i przeliczanie dystansów, analizowanie przebiegów lub podłączenia do komputera w celu głębszej analizy danych i ich archiwizacji. Całość waży niespełna 0.080 kg. W każdym tętnomierzu powinna istnieć funkcja monitorowania tętna maksymalnego - w skrócie HRmax. Wartość ta określa maksymalną ilość uderzeń serca na minutę. Jest ona zależna od wieku, obciążenia organizmu oraz rodzaju aktywności. Zawsze jednak powinna być uwzględniona w ćwiczeniach. Najlepiej określić ją podczas badań pod okiem specjalisty. Solidny tętnomierz da Ci znać, gdy zaczniesz zbliżać się do progu swoich możliwości, a więc swojego pulsu maksymalnego. Dzięki temu możesz w odpowiedniej chwili przerwać trening. Analogicznie jest także w przypadku minimalnej wartości tętna. HRmin, z kolei powinien być ciągle przekroczony, aby trening przyniósł jakiekolwiek efekty. I tutaj pulsometr powinien informować nas sygnałem dźwiękowym.

Podsumowanie

Tętnomierz będzie przydatny dla każdego, kto decyduje się na uprawianie sportu. Przy wyborze urządzenia warto zdecydować się na model, który jest dopasowany do rodzaju sportu jaki się uprawia oraz stopnia jego zaawansowania. Jeśli nie chcemy trenować bardzo wyczynowo, nie będziemy potrzebować pulsometru za 1000 czy więcej złotych. Szukajmy urządzenia wytrzymałego i z dokładną specyfikacją techniczną, aby miał najpotrzebniejsze funkcje, o których pisaliśmy wyżej. Zwróćmy też uwagę na solidność wykonania. Kolor czy ogólny design pełni drugorzędną rolę. Model PC 3.11 od firmy Sigma to urządzenie, które spełni oczekiwania wielu osób. Posiada wszelkie podstawowe funkcje, a w dodatku cechuje się solidną budową i jakością wykonania. Warto się nad nim zastanowić.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 1 opinia

+ Dodaj opinie
dabas - Wystawiona 3 lata temu
Dobry produkt w dobrej cenie. Bez fajerwerków. Mierzy puls i pokazuje godzinę. Wystarczy.