Manu

Philips AZ780

Cechy produktu

  • Producent Philips 

Opis

Nie wyobrażasz sobie dnia bez swojej ulubionej muzyki? Wybierz sprzęt audio, który odda cały ładunek energii zamknięty w Twoich utworach. Wybierz nowy radioodtwarzacz CD Philips AZ780, który odmieni Twoje postrzeganie muzyki.

Wprowadzenie

Radioodtwarzacz CD, nazywany także często Boombox'em, to przenośne urządzenie, rozbudowany radioodbiornik, który jest w stanie pracować zarówno dzięki zasilaniu bateryjnemu, jak i z prądu sieciowego. Łączy w sobie funkcje radia i odtwarzacza wielu formatów muzycznych. Obecnie na rynku znikają radioodtwarzacze odczytujące kasety magnetyczne. Wiele nowych modeli oferuje porty USB, które pozwalają na podpięcie pendrive'a z muzyką, czy gniazda do Iphone'a, który także może służyć jako grająca platforma muzyczna. Boombox, to doskonały sprzęt do pracy czy na wyjazdy. Wiele osób nie rozstaje się z nim na wakacjach, działkach czy innych miejscach poza domem. Droższe modele, potrafią wytworzyć scenę, którą możemy porównać z otwartym systemem domowego audio, zapewniając tym samym bardzo intensywne doznania.

Wybór i specyfikacja

Decydując się na radioodtwarzacz musimy pomyśleć, gdzie najczęściej będziemy chcieli z niego korzystać. Nie zawsze większe oznacza lepsze, jednak w przypadku radioodtwarzacza często jest to prawda. Głównie chodzi o wielkość głośników. Jeśli potrzebujemy sprzętu do głośnego grania, warto wziąć to pod uwagę. Poza tym, zwróćmy uwagę na inne elementy stanowiące o funkcjonalności, takie jak dodatkowe złącza i inne. Urządzenie tego typu, z zasady ma być zdatne do przenoszenia, dlatego skupmy się na wadze urządzenia. Nie szukajmy urządzeń bardzo lekkich, ponieważ to też wpływa na jakość sprzętu. Lżejsze konstrukcje mogą być słabsze i bazujące na gorszych komponentach. Radio tego typu musi swoje ważyć, na tyle aby dało się je przenosić i bezproblemowo pakować na przykład do bagażnika czy torby. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić, na formaty obsługiwanych plików audio. Tutaj zasada jest prosta, im ich więcej tym lepiej. Sytuacje bywają różne, dlatego lepiej mieć więcej, niż mniej. Punktem wyjścia jest odtwarzanie formatu Audio CD. Obecnie większość radioodtwarzaczy radzi sobie z odczytem formatów MP3 i WMA, dzięki czemu możemy zmieścić więcej swoich ulubionych piosenek na jednym nośniku. Sprzęt nie byłby tak funkcjonalny, gdyby nie umożliwiał zwykłego słuchania radia. Dobrze jest, aby odbiornik posiadał jak największą liczbę funkcji. Wyszukiwanie i zapamiętywanie stacji radiowych, system RDS i tym podobne. Moc i rodzaj głośników oczywiście znacząco wpływa na jakość muzyki, zwłaszcza w przypadku odsłuchu z płyty. Najpopularniejszymi modelami głośników, są głośniki szerokopasmowe. Drugim rodzajem są głośniki dwudrożne, o lepszej głębi dźwięku. Parametr mocy wyjściowej RMS określa wielkość mocy emitowanego dźwięku. Radioodtwarzacze z wysokim parametrem RMS emituje mniej zniekształcony dźwięk. Wartość ta jest podawana w watach (W), osobno dla obu głośników. Dany głośnik może mieć moc RMS od 1 W do 15 W. Im więcej tym lepiej.

Funkcje dodatkowe

W wielu modelach występuje możliwość odczytu znaczników ID3 Tag. Na wyświetlaczu radiomagnetofonu, w trakcie odtwarzania płyty CD z muzyką zapisaną w formie MP3 lub WMA, ukaże się informacja o wykonawcy, tytule płyty, tytule utworu, a nawet tekst piosenki lub graficzne logo. Jeżeli posiadasz odtwarzacz MP3, wybierz radiomagnetofon z gniazdem USB, które umożliwia odtwarzanie dźwięku z zewnętrznych cyfrowych urządzeń przenośnych.

Podsumowanie

Dobry radioodtwarzacz to sprzęt, za który warto zapłacić większą kwotę pieniędzy. Ceny takich urządzeń kształtują się w granicach od kilkuset do nawet 2000 zł. Markowy sprzęt jest w stanie zapewnić nam wrażenia porównywalne z tymi, które mamy podczas odsłuchu muzyki z dobrego zestawu Hi-Fi. Radioodtwarzacz CD AZ780 od Philips, to trafiony przykład funkcjonalnego urządzenia o wielkich możliwościach, w przystępnej cenie. Zamknięty w stonowanej obudowie jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy chcą proste w obsłudze urządzenie do słuchania muzyki. Spodobał Ci się? Porównaj jego ceny w naszym serwisie i wybierz ofertę, która najbardziej Ci odpowiada, a potem ciesz się z zakupu.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 9 opinii

+ Dodaj opinie
Jolka290 - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo fajny i zgrabny sprzęcik.
wiesiek - Wystawiona 3 lata temu
jestem zadowolony
Wojber - Wystawiona 3 lata temu
fajne radyjko z pilotem, możliwość wyłączenia podświetlenia wyświetlacza
Robert - Wystawiona 3 lata temu
super
Nika47 - Wystawiona 2 lata temu
Uważam za godny polecenia.Ma wszelkie nowoczesne funkcje. Chodzi mi o model AZ-787/12 Jedyny minus to niepodstemplowana gwarancja w dodatku po rosyjsku?
green87 - Wystawiona 2 lata temu
Kupiłem ze względu na ładny design tego modelu jednak na tym jego zalety się kończą.Radio piszczy w trybie standby a zaśnięcie przy włączonym do gniazdka radiu w pokoju w którym jest cicho graniczy z cudem i trzeba wyjąć wtyczkę z gniazdka,drugim irytującym defektem jest niemożność słuchania cicho muzyki szczególnie na levelu 1-2 bo zamiast muzyki w głośnikach coś trzeszczy i szumi więc gdybyście chcieli posłuchać cicho w nocy radia to zapomnijcie o kupnie tego modelu. (Trzecia dodatkowa sprawa to "pusty" dzwięk bez głębi ale to jescze mógłbym przeboleć).Ze względu na powyższe wady produkt powędrował w procesie reklamacji do serwisu ponieważ w sklepie nie chcieli wymienić mi na inny model a jedynie na taki sam z tymi samymi defektami.Po 2 tygodniach radio wróciło z serwisu który bezczelnie stwierdził że "specyficzna praca zasilacza nie jest wadą" a "parametry są zgodne ze specyfikacją producenta". Zaraz,zaraz a czy producent gdziekolwiek informował że zasilacz piszczy i trzeba wyłączać wtyczkę?Czy producent informował że nie można cicho słuchać muzyki bo trzeszczą głośniki?Niby detale ale dla mnie produkt jest niezgodny z warunkami umowy bo jak sam producent określa na tej stronie to urządzenie : "Doskonały dzwięk w przenośnym urządzeniu" haha to chyba jakaś kpina. Ciekawe jakie stanowisko w tej sprawie przyjmuje producent i co mam dalej robić z tym urządzeniem?Mam udawać ze działa bez zarzutu?
Jarekbaz - Wystawiona 2 lata temu
W moim egzemplarzu nic nie piszczy, wszystko działa względnie poprawnie ale przy słabszym sygnale radiowym dokuczają szumy a przełączenia na odbiór mono tradycyjnie nie ma :( Potencjometr do regulacji głośności jest tak śliski i prawie nie wystaje z obudowy, więc używanie go jest bardzo utrudnione, na szczęście można się ratować pilotem, który z kolei jest bardzo mały, co nie poprawia komfortu używania go. W sumie jak na sprzęt do kuchni czy sypialni może być...
Barto - Wystawiona 3 lata temu
Ciekawy model. W 100% zaspokaja potrzeby.
dadas - Wystawiona 3 lata temu
prezent sie podobał :)