Moje konto
  • Clatronic WE 611 Clatronic WE 611

Clatronic WE 611

0 ofert z 0 sklepów

Producent Clatronic WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty Clatronic

Popularne produkty z kategorii Radioodbiorniki innych firm

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentClatronic

Musisz każdy swój dzień ubarwiać dźwiękami swojej ulubionej muzyki? Pomyśl o nadaniu jej nowego wymiaru, decydując się na przenośne radyjko. Poznaj swoją muzykę na nowo z radioodtwarzaczem Clatronic WE 611.

Wprowadzenie

Radia przenośne, to niewielkie odbiorniki, które pozwalają na słuchanie muzyki i audycji radiowych w wielu miejscach, nawet tam, gdzie jest utrudniony dostęp do energii elektrycznej. Urządzenie przydaje się więc na działkach i różnego rodzaju wyjazdach poza miasto. Radio tego typu pozwala dobrze "złapać falę", nawet tam, gdzie nie będą tego w stanie zrobić anteny smartfonów. Dodatkowo takie radyjko może pracować przez stosunkowo długi czas na baterii. Zużywa mniej energii niż smartfon z podłączonym głośnikiem czy nawet zwykłymi słuchawkami.

Funkcje i specyfikacja

Dzięki prostym funkcjom, możemy używać radio jako budzik, który wyrwie nas ze snu dźwiękami naszej ulubionej stacji, uruchamiając się o określonej godzinie. Nabyć możemy też modele z wejściami słuchawek, które pozwalają na indywidualną przyjemność czerpaną ze słuchania stacji radiowej. Urządzenia te możemy rozróżnić na dwa rodzaje. Pierwszym jest radio analogowe, a drugim, bardziej zaawansowane technologicznie radio cyfrowe. Pierwszy typ ustawiamy za pomocą typowego potencjonometra, a więc pokrętła, które odpowiada za przeszukiwanie częstotliwości. Urządzenie cyfrowe jest wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ często szukanie stacji dokonuje się automatycznie, z możliwością jej zapamiętania. Wygodne przyciski pozwalają łatwo manipulować urządzeniem. Cyfrowe radia są w stanie zapisać w swojej pamięci nawet do 20 stacji radiowych. Jest to zdecydowanie więcej niż jest w stanie zrobić oprogramowanie w smartfonie. Korzystanie z zapisanych stacji jest łatwe i przyjemne, i pozwala zaoszczędzić czas przy szukaniu interesującej stacji. Wiele modeli cyfrowych, posiadających w wyświetlacz, może korzystać z funkcji RDS, która to pozwala wyświetlać na ekranie informacje podawane przez daną rozgłośnię. Najczęściej są to data, godzina, tytuł i wykonawca danej piosenki i tym podobne. Radio odbiera fale FM oraz UKF. Jeżeli chcesz mieć możliwość odbierania innych fal, na przykład krótkich AM i SW, średnich AM i MW lub długich AM i LW. Więcej informacji na temat zakresów znajdziesz w szczegółowej specyfikacji technicznej danego sprzętu.

Dźwięk i zasilanie

Większość tych urządzeń bazuje na emisji dźwięku monofonicznego. Znaczy to, że posiadają tylko jeden, niewielki głośnik zewnętrzny. W przypadku różnych firm, jakość dźwięku może się znacząco różnić. Jeśli jednak zależy nam na scenie i doskonałej jakości, warto pomyśleć o zestawie hifi lub radiomagnetofonie z obsługą CD/DVD. Radioodbiorniki często posiadają, poza zasilaniem bateryjnym, kabel do gniazda sieciowego, dzięki temu możemy z urządzenia korzystać bez obaw o rozładowujące się baterie. W przypadku radia cyfrowego, po odłączeniu od prądu, urządzenie nie powinno stracić zaprogramowanych stacji radiowych, nawet przez kilka godzin.

Podsumowanie

Można zadać sobie pytanie po co w erze smartfonów kupować radioodtwarzacze. Ale gdy pomyślimy o tym jak szybko padają baterie w smartfonach oraz o tym, że nie zawsze nadają się one do wielogodzinnego słuchania muzyki, na przykład na działce, będziemy mieli odpowiedź na powyższe pytanie. Radioodbiornik Clatronic WE 611, jest więc prostym i niedrogim urządzeniem, które zostało zaprojektowane właśnie do takich celów. Aby słuchać radia przez długi czas, bezproblemowo i za nieduże pieniądze. Warto o nim pomyśleć zarówno do domowej kuchni czy łazienki, jak i w perspektywie wakacji na działce czy pod namiotem.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Bardzo fajne radyjko z bajerami.Działa płynnie na wszystkich zakresach,polecam gorąco. ★★★★★
Paweł
2013-04-16

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też