Menu

Różni Wykonawcy - Żywy Rap! Mixtape

Cechy produktu

  • Producent Hemp Rec 

Opis

Projekt Żywyrap! to przełomowa inicjatywa muzyczno-medialna, która jest odpowiedzią niezależnych artystów polskiej sceny hip-hopowej na popularne programy typu talent show. Misją plebiscytu jest promocja młodych artystów pozostających poza głównym nurtem gatunku i umożliwienie im przejścia wszystkich szczebli mistrzowskiej kariery.

Pierwsza i druga edycja show okazały się wielkim sukcesem, generując łącznie blisko 20 000 000 odsłon na dwóch przeznaczonych show kanałach. Dokonali tego artyści, dla których nagranie w programie szczególnie nieraz było debiutem na scenie. Kilku z nich, przed programem anonimowych, dziś wymienianych jest w jednym rzędzie z lubianymi artystami polskiej sceny rap, są na etapie realizacji swoich pierwszych mistrzowskich nagrań i teledysków.
,
Zasady Żywegorapu! są proste ? występy uczestników projektu ocenia jury, które za zadanie ma wyselekcjonowanie stosownej liczby uczestników kolejnych etapów. W miarę upływu czasu uczestnicy dostają od jury kolejne zadania, co z jednej strony jest perfekcyjnym ubarwieniem programu, a z drugiej pozwala na ich pełniejszą ocenę.
,
Wszystkie etapy programu były realizowane z udziałem zaproszonej publiczności. Zależy nam na jej aktywnym udziale w show, doświadczenia z pierwszej edycji pokazują nam bowiem, że spontaniczne reakcje na repertuar prezentowany poprzez uczestników nie tylko nadzwyczajnie ubarwiają program, lecz też niebanalnie współdziałają z pracą jurorów.
,
Żywyrap jest programem, który od momentu swojego pierwszego zaanonsowania spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem polskiej sceny muzyki rap ? równocześnie wykonawców oraz ludzi profesjonalnie zaangażowanych w jej tworzenie, jak i publiczności. Wpływ na to miał wysoki poziom prezentowany przez wielu wykonawców i ich naturalne, pełne zaangażowania podejście.
,
Do ŻR1 zgłosiło się 400 solistów, a także zespołów. Zamknięta lista ŻR2 kończyła się na 850. Wykonawcy.

Wielkim atutem Żywegorapu jest jego jury. Zasiadają w nim od lat związane z polską sceną rap spore gwiazdy tego gatunku:
  • Peja (założyciel legendarnego zespołu Slums Attack, zdobywca wielu Złotych i Platynowych Płyt, laureat Fryderyka i MTV Music Awards)
  • Bilon z zespołu Hemp Gru (zdobywca pięciu Złotych Płyt, laureat przyznanej przez Komisję Europejską nagrody European Border Breakers Awards [EBBA]
  • Wujek Samo Zło (współtwórca kultowego zespołu Baku Baku Skład, dziennikarz znany z telewizji VIVA, MTV, gospodarz autorskiego telewizyjnego show Rap Kanapa i ceniony konferansjer widowisk telewizyjnych i festiwalowych)
  • oraz WdoWa (najmocniej znana polska raperka, autorka dwóch perfekcyjnie przyjętych przez krytykę oraz publiczność albumów solowych, współzałożycielka kolektywu i wytwórni nagraniowej Alkopoligamia)

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.