Menu

Slums Attack - Całkiem Nowe Oblicze (reedycja 2017)

Cechy produktu

  • Producent RPS Enterteyment/La Bomba Studio 

Opis

UWAGA: Wersja płyty z gratisem przystępna tylko w sklepie mymusicshop.pl. Gratis załączony jest do zamówienia, a nie do każdej płyty.

Slums Attack "Całkiem świeże Oblicze" (reedycja 2017)

Wydawnictwo: RPS Enterteyment/La Bomba /Studio

Dystrybucja: My Music

Trzeci, studyjny album Slums Attack poprzez wielu słuchaczy uważany za jedną z najlepszych pozycji to fonograficzny debiut DJ. Decksa, który przyłączył się do projektu po rozstaniu Peji z Icemanem. Wznowienie płyty wymuszone zmianą dystrybutora różni sie wyraźnie od wersji, którą Rychu przygotował dla Fonografiki w roku 2013. Po pierwsze okładka. Front został ponownie wzięty pod lupę (okazuje się bowiem, iż poprzednia produkcja mieści także błąd na froncie albumu co w odniesieniu do oryginalnego wydania z 1999 (Camey Studio) - staje się już powoli tradycją:). Co do reszty - książeczka to 20 stronicowy booklet wzbogacony o teksty i archiwalne fotografie. Album zostaje wydany jako 2 CD przy czym bonusowy krążek nie posiada jak poprzednio remixów w/w płyty (Otrzuty-Remixy'99). W miejsce "Otrzutów" Peja dodaje 20 instrumentali. Płyta pierwotnie zawierała 16 utworów - w tym przypadku krążek nr 1 zawiera 4 bonusowe utwory co tłumaczy obszerniejszą liczba instrumentali na CD 2.

Co na płycie? Jeśli jesteś słuchaczem starej daty to wspaniale znasz zawartość "CNO". Klasyki w stylu "Żyję tym co mam", "Postawy" czy "I nim zdarzy się cud" w odświeżonej wersji to autentyczny znak tamtych czasów. Standardowy dla pierwszych płyt SLU brak gości (prócz najbliższej ekipy wspomagającej: Da Blaze, Aymaniakh), cięte, harcorowe sample, dudniące stopy i basy, wszystko to okraszone skreczami Decksa (w jednym przypadku nawet Peji) buduje klimat, który samoczynnie przenosi Cie w polskie rapowe realia lat 90' tych. Kilka sampli znanych z solowych dokonań Rycha, który działając w 1997 roku pod szyldem Slums Attack wypuścił kilka numerów-inspirowały nadal muzycznie będąc bazą wyjściową do utworów "Wstęp" ("Negatywny przekaz") i "Zachodnia Część Polski" ("Wschodnie czy Zachodnie?") a nawet starsze jak przy "Taką dolinę..." ("Przemoc" z 1996). Do tego klimatyczny kawałki: "Dlaczego?", "Tak ma być", a także potężnie bujające mocno "Musisz uwierzyć" i "zawsze będzie takie granie". Ta płyta to pełnoprawna przepustka do świata przemysłu muzycznego, mimo że zespół musiał jeszcze chwilę na to poczekać. Wytwarzane podkłady w przeważającej części przez Peję konkretnie sygnalizują zmianę Wybrzeża. Czas pokazał, że przeprowadzka na Wschód nie była jednorazową akcją o czym duet Peja i Decks konsekwentnie informowali aż do płyty kontynuacji konceptu pod tytułem "CNO 2".

Traklista:

CD 1

1. Wstęp
2. Dlaczego?
3. I nim zdarzy się cud
4. Zachodnia cześć Polski
5. Żyję tym co mam
6. W.L.Z.T.F.K.P.T.
7. Tak ma być (Lutawhuiklik) feat. Da Blaze, Anymaniakh
8. Prawdziwe czy nie?
9. I stąd światło
10. Coś niedokończone (gościnnie Da Blaze)
11. Taką dolinę...
12. Postawy
13. Za każdym razem będzie takie granie
14. Kontrowersja

15. Musisz uwierzyć
16. Zakończenie

17-20...........................................................

CD 2

INSTRUMENTALE

niedługo o płycie dodatku:

Slums Attack "Otrzuty" (Remixy' 99)

Wydawnictwo: RPS Enterteyment (2017)

Dystrybucja: My Music

tworzone w całości poprzez Peję "Otrzuty" to 13 zremiksowanych utworów z płyty "Całkiem nowe Oblicze". Rychu podjął się stworzenia nowych wersji tuż po premierze albumu w marcu 1999 roku. Powód? Prawdopodobnie produkcyjny niedosyt i łapanie formy w zakresie robienia bitów. "Gdyby ten album wychodził na jesień a nie wiosną 1999 roku wyglądałoby to zupełnie inaczej" - wspomina Rychu. "Płyta, którą wydaliśmy u Cameya byłaby po prostu kompletna gdybym użył w 50 procentach podkładów jakie powstały przy produkowaniu tych remiksów. Na potwierdzenie tych słów starczy skompilować po swojemu ten album zastępując poszczególne wersje z "CNO" wersjami z "Otrzutów". Przy takim ruchu album zyskałby muzycznie. Niestety wyszło tak, iż puszczam do ludzi nielegal z nowymi wersjami" - dodaje Peja.

Czy rzeczywiście Rychu ma rację? No cóż - nie trudno się zgodzić z faktem, iż kilka kombinacji na "CNO" to naprawdę bardzo brudne by nie powiedzieć mroczne tematy (" Coś niedokończone", "W.L.Z.T.F.K.P.T."), a także rzeczy zrobione na samplach ze starszych, wydanych wcześniej poprzez Rycha utworów ("Wstęp", "Taka dolinę...", "Zachodnia cześć Polski"). Gdyby zastąpić te fragmenty nowszymi wersjami album bezsprzecznie nabrał żeby feelingu. Nie bez powodu Peja tak szybko zaczął przerabiać te utwory tak by wyczerpać swoje roszczenia względem produkcji. Istnieją opinie, iż "Otrzutów" słucha się lepiej aniżeli oryginalnej, legalnej płyty. Oczywiście z drugiej strony mamy również głosy, że to co pierwotne jest nie do zastąpienia. Tak czy inaczej - nie macie ochoty po swemu skompilować tego krążka i wypowiedzieć się na temat? Być może kiedyś doczekamy sie alternatywnej wersji płyty 50/50 na jednym CD. Kto wie?

Po raz pierwszy (prócz produkcji metodą domową) album "Otrzuty" demonstruje się jako niezależne wydawnictwo na nośniku CD. Oczywiście stanowił dodatek w postaci bonus CD na wznowieniu płyty "CNO" w 2013 roku - jednak dopiero dziś demonstruje się jako osobny krążek.

Na tym krążku zamiast 13 pozycji mamy ich aż 19 z czego wyłącznie dwie kompozycje to wersje instrumentalne. Aż 4 nie wydane dotąd na żadnym nośniku utwory? Tak. Jeden z nich to wersja demo kawałka z "CNO" (z inną wersją wbitego wokalu i tekstami). Co do reszty - dowiesz się zamawiając płytę.

Traklista:

1. WLZT (wersja niepełna)
2. I nim zdarzy się cud
3. Taką dolinę
4. Zachodnia część Polski (do pary pan Piotr)
5. Coś niedokończone (luta mix)
6. Żyję tym co mam
7. Postawy (wersja udoskonalona)
8. Prawdziwe czy nie? (Old School remix)
9. Musisz uwierzyć (unda versja)
10. Kontrowersja
11. Dlaczego?
12. Zawsze będzie takie granie (kana mix)
13. Tak ma być (westernowa wersja '98)

14-19...........................................................

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.