Menu

Slums Attack - CNO 2 (reedycja 2017)

Cechy produktu

  • Producent RPS Enterteyment/La Bomba Studio 

Opis

Slums Attack "CNO 2" (reedycja 2017)

Wydawnictwo: RPS Enterteyment/ La Bomba Studio

Dystrybucja: My Music

UWAGA: Wersja płyty z gratisem dostępna jedynie w sklepie mymusicshop.pl. Gratis załączony jest do zamówienia, a nie do każdej płyty.

"CNO 2" to siódmy i jak dotąd ostatni album nagrany w duecie Peja-Decks. Na potrzeby wznowienia wymuszonego zmianą dystrybutora wzbogacamy książeczkę o teksty i archiwalne fotografie z sesji z roku 2012. „CNO 2" to kombinacja 19 utworów, na których usłyszysz masę zaproszonych poprzez Peję gości równocześnie polskich jak i zagranicznych. Na płycie rapują: Śliwa, Gandzior, Kroolik Underwood, Pezet, Trzeci wymiar, Tewu oraz konwencjonalni przedstawiciele nowojorskiej sceny: ONYX i Masta Ace. Ukoronowaniem europejskiej trasy zespołu jest utwór „Radio Wolna Europa" na którym pojawią się artyści m.in. Z Czech, Litwy, Szwecji, Niemiec i Włoch. Krążek promowały takie utwory jak: "Samotność po zmroku", "Radio Wolna Europa", „CNO2", „Hip Hop wciąż żywy",, a także „Colabo". Na wyróżnienie zasługują utwory do, których nie pozostały stworzone klipy: "Ideologia bloków" (ft. Pezet), "Musisz przetrwać", "Reprezentujemy HIP HOP" czy nawet "Gzyms".

Za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest DJ. Decks, autor wszystkich podkładów wspomagany konwencjonalnie przez duet producencki White House. Wszystkie teksty i podkłady na „CNO 2" pozostały starannie wyselekcjonowane poprzez Rycha. I choć okładka jest nawiązaniem do klasycznej produkcji z 1999 roku („Całkiem świeże Oblicze") to album "CNO 2" jest dowodem na to, że przebyta 13 letnia droga od pierwszej części płyty zmierzała w prawidłowym kierunku. Może kiedyś doczekamy się części nr 3? Niemożliwe?

Tracklista:

01.CNO2
02.Podły POPIS
03.Ideologia bloków feat. Pezet
04.Musisz przetrwać
05.Gigant feat. Śliwa
06.Dom zły
07.ZONA feat. Glaca
08.Colabo feat. Onyx & Tewu
09.Samotność po zmroku feat. Kroolik Underwood
10.HIP HOP wciąż żywy feat. Trzeci rozmiar
11.Na celowniku
11.The Bridge feat. Masta Ace
12.Gzyms
13.Radio Wolna Europa feat. DeFuckTo, Azyl, Sniper, Clementino, R-MC, Gandzior, Loo-MC, Shazaam, Hijack
14.To miasto.
15.Witamy w syfie (Staszica story 5)
16.Żeby Polska
17.Acid King
18.Reprezentujemy HIP HOP

linki promo:

https://www.youtube.com/watch?v=g_1z0oMH-Fw

https://www.youtube.com/watch?v=hihGtPqJCQs

https://www.youtube.com/watch?v=Hd7fTrnn64c

https://www.youtube.com/watch?v=cZAaIpwFWto

krótko o płycie dodatku:

Slums Attack "Otrzuty" (Remixy' 99)

Wydawnictwo: RPS Enterteyment (2017)

Dystrybucja: My Music

tworzone w pełni przez Peję "Otrzuty" to 13 zremiksowanych utworów z płyty "Całkiem świeże Oblicze". Rychu podjął się stworzenia nowych wersji tuż po premierze albumu w marcu 1999 roku. Powód? Prawdopodobnie produkcyjny niedosyt i łapanie formy w zakresie robienia bitów. "Gdyby ten album wychodził na jesień a nie wiosną 1999 roku wyglądałoby to zupełnie inaczej" - wspomina Rychu. "Płyta, którą wydaliśmy u Cameya byłaby po prostu kompletna gdybym użył w 50 procentach podkładów jakie powstały przy produkowaniu tych remiksów. Na potwierdzenie tych słów starczy skompilować po swojemu ten album zastępując poszczególne wersje z "CNO" wersjami z "Otrzutów". Przy takim ruchu album zyskałby muzycznie. Niestety wyszło tak, iż puszczam do ludzi nielegal z nowymi wersjami" - dodaje Peja.

Czy rzeczywiście Rychu ma rację? No cóż - nie trudno się zgodzić z faktem, iż kilka kompozycji na "CNO" to naprawdę bardzo brudne żeby nie powiedzieć mroczne tematy (" Coś niedokończone", "W.L.Z.T.F.K.P.T.") oraz rzeczy zrobione na samplach ze starszych, wydanych wcześniej poprzez Rycha utworów ("Wstęp", "Taka dolinę...", "Zachodnia cześć Polski"). Gdyby zastąpić te fragmenty nowszymi wersjami album bezsprzecznie nabrał żeby feelingu. Nie bez powodu Peja tak ekspresowo zaczął przerabiać te utwory tak żeby wyczerpać swoje roszczenia względem produkcji. Istnieją opinie, że "Otrzutów" słucha się lepiej aniżeli oryginalnej, legalnej płyty. Oczywiście z drugiej strony mamy także głosy, że to co pierwotne jest nie do zastąpienia. Tak czy inaczej - nie macie ochoty po swemu skompilować tego krążka i wypowiedzieć się na temat? Być może kiedyś doczekamy sie alternatywnej wersji płyty 50/50 na jednym CD. Kto wie?

Po raz pierwszy (prócz produkcji metodą domową) album "Otrzuty" ukazuje się jako niezależne wydawnictwo na nośniku CD. Oczywiście stanowił dodatek w postaci bonus CD na wznowieniu płyty "CNO" w 2013 roku - jednak dopiero dziś przedstawia się jako osobny krążek.

Na tym krążku zamiast 13 pozycji mamy ich aż 19 z czego wyłącznie dwie kompilacje to wersje instrumentalne. Aż 4 nie wydane dotąd na żadnym nośniku utwory? Tak. Jeden z nich to wersja demo kawałka z "CNO" (z inną wersją wbitego wokalu i tekstami). Co do reszty - dowiesz się zamawiając płytę.

Traklista:

1. WLZT (wersja niepełna)
2. I nim zdarzy się cud
3. Taką dolinę
4. Zachodnia część Polski (do pary pan Piotr)
5. Coś niedokończone (luta mix)
6. Żyję tym co mam
7. Postawy (wersja lepsza)
8. Prawdziwe czy nie? (Old School remix)
9. Musisz uwierzyć (unda versja)
10. Kontrowersja
11. Dlaczego?
12. Zawsze będzie takie granie (kana mix)
13. Tak ma być (westernowa wersja '98)

14-19...........................................................

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.