Menu

Pop Marlej

Cechy produktu

  • Producent MYMUSIC 

Opis

Jesienią 2015 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu Pop Marlej. Płytę pochodzącej z Opolszczyzny formacji poprzedziła wydana kilka miesięcy wcześniej Epka, na której odszukamy dwa dodatkowe utwory, które są prezentem dla odbiorców, a których próżno szukać na pełnym albumie grupy. Chociaż w muzyce, którą słyszymy na krążku można odnaleźć komponenty reggae, to śmiało romansuje ona z innymi gatunkami muzycznymi. Efekt zaskakuje muzyczną różnorodnością. Crossoverowość zespołu jest tym na co często wskazują słuchacze. Wśród 14 kombinacji, które znajdą się na płycie, oprócz wspomnianego pierwiastka reggae, odszukamy wpływy jazzu, funku, rapu, jak i mocniejszych brzmień. W warstwie tekstowej wynajdziemy piosenki prześmiewcze, absurdalne historie, filozoficzne rozważania, miłosne wyznania i co ważne odnotowania ani jednej tak zwanej „zapchajdziury".

Sesję nagraniową wsparli goście. Usłyszymy dwie, młode, zdolne wokalistki - Martę Sobolewską w piosence „Myśl" oraz Vimalę Vaidyan w utworze „Zatańcz ze mną". Doświadczonym głosem, w piosence „Piekło" zespół wspiera Kuba Wasik. We wspomnianym już utworze „Myśl" usłyszymy również wywodzącego się z opolskiej sceny hip-hopowej Pawła Ziorko, a w utworze „Zatańcz ze mną" swoim udziałem zaszczycił zespół wyśmienity trębacz Hans Peter Selentin, który ma na swym koncie współpracę ze znanymi artystami jazzowymi, takimi jak Chick Corea czy James Carter.


Tracklista:
1 MARYLIN
2 TRZY OBROTY
3 BRAK LĘKU
4 PIEKŁO
5 S.A.N.D.A.Ł.Y.
6 BABILON
7 W PIĄTEK NIE MA BRZYDKICH pań
8 JAMAJKA
9 LUBIĘ
10 MARYNARZ
11 MYŚL
12 SANATORIUM
13 SWINGERS PARTY
14 ZATAŃCZ ZE MNĄ

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.