Menu

Rejestrator NUUO NE-2020-EU

Cechy produktu

 • Producent Nuuo 

Opis

Rejestrator sieciowy NUUO NV-2020-EU

NE-2020 jest sprzętowym rejestratorem asygnowanym do rejestracji i udostępniania strumieni z kamer IP. W wariancie podstawowym dostarczany jest do współpracy z 2 kamerami IP z możliwością dodania 2 kolejnych licencji. Dzięki nad wyraz wysokiemu pasmu jakie ten rejestrator potrafi obsłużyć znakomicie pasuje do rejestracji kamery wielo-megapikselowych (np. 4 x 5Mpix) bez względu na rodzaj wykorzystanych w nich kompresji.
NE-2020 obsługuje 2 dyski twarde o pojemności do 3TB każdy w konfiguracji RAID0 albo RAID1, który umożliwia zapewnienie właściwej ochrony nagrań przed awariami dysków. Funkcja automatycznego backupu przez FTP zezwala na osiągnięcie niemal nieograniczonego archiwum nagrań.
Dla każdej podłączonej kamery NE-2020 generuje dwa dopełniające strumienie o znacznie obniżonej przepustowości co zezwala na podgląd z NVR po poprzez wąskopasmowe łącza interentowe (np. DSL) oraz realizować transmisję przez sieć GSM (oprogramowanie na urządzenia przenośne). Oprogramowanie rejestratora potrafi przetwarzać obraz z kamer z obiektywami "rybie oko" bez naruszania tzw. "znaku wodnego".
Obsługa NE-2020 odbywa się przez oglądarkę internetową IE7.0+ lub gratisowe oprogramowanie klienckie o funkcjonalności CMS (jednoczesny monitoring z wielu NVR).
Cechą chrakterystyczną kolekcji NE jest możliwość umieszczania na obrazie (na żywo i rejestrowanym) danych z kas i drukarek fiskalnych (POS). Sposób formatowania i przefiltrowania danych POS jest konfigurowany przez instalatora (tzn. Rejestrator pasuje do każdej kasy).

atrybuty techniczne liczba obsługiwanych kamer 2 szt. (możliwość rozbudowy licencją do 4)
liczba dysków wewnętrznych 2 szt. (SATA II - do 3TB)
System RAID Tak (0/1/10)
Interfejs komunikacyjny 1x1000Mbps
System PENTAPLEX
Maksymalna szybkość rejestracji 40 Mb/s
ilość strumienii na żywo 64 szt.
ilość strumienii odtwarzania 16 szt.
Obsługa kamer IP Tak - do 10Mpix (zgodnie z listą kompatybliności)
Obsługa kamer z ONVIF Tak - v1.01
Detekcja ruchu Tak (z kamer IP, zgodnie z listą)
Wejścia alarmowe Z kamer albo moduów I/O (moduły SCB-C24/26/28)
Wyjścia alarmowe W kamerch albo modułach I/O (moduły SCB-C24/26/28)
Powiadamianie e-mail Tak (alarmy, stan rejestratora)
Podgląd na żywo IE7.0 lub oprogramowanie zdalne
Odtwarzanie nagrań IE7.0 albo oprogramowanie zdalne
Konfiguracja IE 7.0+
Archiwizacja nagrań IE7.0+ albo program do archiwizacji
Oprogramowanie zdalne gratisowe - NUUO Client (3 moduły: Remote
Live Viewer (podgląd), Playback System (odtwarzanie), Backup System (archwizacja))
Archiwizacja samoczynna Na serwer FTP (codziennie nagrania z dnia poprzedniego)
Znak wodny nagrań Tak
Obsługa POS Tak (przez moduł SCB-C31A i licencję POS)
Strumienie o niskiej zajętości pasma Tak (zależnie od wykorzystanych kamer - 2 dopełniające)
Interfejs USB 2 szt. (USB 2.0)
Zasilacz Zewnętrzny (w komplecie)

Współpracujace modele kamer
Rejestrator sieciowy NUUO NV-2020 obsługuje do ośmiu kamer IP czołowych światowych producentów
ACTi, Axis, Arecont, Vision, D-Link, Level One, Linksys, Mobotix, Panasonic, Sony, Vivotek, Zavio
Podgląd na żywo przez stronę www
Na panelu podglądu jest bezpośredni dostęp do funkcji:
 • Sterowanie PTZ
 • Okienko informacyjne: obejmujące adres, nazwę serwera, status i przepływność bitową
 • Zoom: kliknąć przycisk + lub – powiększanie/obniżanie zoomu
 • Zoom cyfrowy: kliknąć ikonę albo – powiększanie/ograniczanie zoomu
 • Zdjęcie: funkcja natychmiastowego ujęcia
 • Play / Stop / Wyłącz.: podgląd/stop/wyłączenie danego kanału
 • Zdalne porty I/O: zdalne ustawianie portów


Archiwum nagrań systemu NUUO


Na panelu archiwum nagrań jest bezpośredni dostęp do funkcji:
 • Okienko informacyjne: data i czas nagrania, istotniki czasowe początku i końca, szybkość
 • Głośność audio: poziom głośności
 • Podział ekranu: dobór pożądanego podziału ekranu, zgodnie z symbolami na przyciskach. Powrót do wyświetlania pełnoekranowego następuje po dwukrotnym kliknięciu ekranu z bieżącym podziałem. Ponowne dwukrotne kliknięcie przywraca uprzedni podział
 • Tryb przeglądania: włączenie/wyłączenie podglądu w trybie szukania
 • Lista nagrań: otwarcie listy z datami i czasami nagrań umożliwiającej dobór określonych pozycji
 • Ustawianie
  • Okno listy nagrań: Układ kalendarza, Lista
  • Play
   • Play: bezpośrednie odtwarzanie pliku z listy
   • Auto-przeskok: przy nagraniach w trybie detekcji ruchu - należy zaznaczyć tą opcjęsamoczynnie przeskakiwać do miejsc z wykrytym ruchem
   • Interwał do przodu: ustalenie przedziału czasowego o który nastąpi przeskok w przód po kliknięciu przycisku Do przodu
   • Interwał do tyłu: ustalenie przedziału czasowego o który nastąpi przeskok w tył po kliknięciu przycisku Do tyłu
  • Przechwyt obrazu
   • Zapis w schowku: obraz zapisany w schowku może być wklejony do innej aplikacji
   • Zapis ręczny: ręczny wybór lokalizacji w której zostanie zapisany obraz, nadanie nazwy, ustalenie formatu zapisu
   • Zapis automatyczny: poprzez ustawienie ścieżki/URL i formatu obrazu, system samoczynnie zapisze obraz zgodnie ze specyfikacjami po kliknięciu przycisku Zapisz
Obsługiwane kompresje i rozdzielczości rejestracji i odtwarzania zależne są od podłączonych do systemu sprzętów. W rozdzielczości D1 można rejestrować 25/30 PAL/NTSC klatek na sekundę dla każdego kanału. Aktualnie system obsługuje kamery 5 MPix przy zachowaniu dostępnego pasma.
Do rejestratora sieciowego NUUO NV-2040 można nawiązać 16 połączeń tzn. Np. 4 konsumentów podgląda po 4 kamery lub 8 kupujących podgląda po 2 kamery.
Dla rejestratora NUUO NV-2040 można utworzyć "białą" albo "czarną" listę połączeń tzn. Wyszczególnić adresy IP z których można albo nie można się zalogować do urządzenia.
Dla każdego użytkownika można zdefiniować szczegółowe prawa dostępu obejmujące:
 • kamery podglądane z na żywo,
 • kamery podgląinformacje z archiwum,
 • dostęp do sterowania kamerami PTZ,
 • kontroli wejść i wyjść alarmowych.
Rejestracja dokonywana jest na maksymalnie dwóch dyskach SATA II. Dyski można skonfigurować w RAID 0 lub 1. Nagrania można dokonywać w trybach: ciągłym, z harmonogramu, ręcznie, ze zdarzenia, a także wyzwalane złączem alarmowym.
Rejestrator sieciowy NUUO NV-2040 stwarza listę logów. Są w niej odnotowane:
 • Logi sprzętowe: dane o operacjach takich jak restart lub zamknięcie systemu
 • Logi NVR: dane o systemie NVR (stop, nagrywanie, początek i koniec pracy)
 • Logi zdarzeń NVR: dane o zarządzaniu zdarzeniami, takie jak ruch z kamery lub utrata połączenia z kamerą.
Analiza obrazu to niewątpliwą zaleta rejestratora NUUO w stosunku do konkurencyjnych modeli. Rejestrator zezwala na odnalezienie zarejestrowanych obrazów pod względem wystąpienia zdarzeń:
 • detekcja ruchu
 • znikanie obiektu
 • pojawianie się obiektu
 • utrata ostrości
 • zasłanianie kamery
Drugą bardzo ważną funkcją jest możliwość synchronicznego odtwarzania do czterech kanałów. Potrafią to robić wolno stojące rejestratory NVR jedynie z najnowocześniejszymi procesorami.
Rejestrator sieciowy NUUO NV-2040 ma niezwykle czytelnie zorganizowane archiwum nagrań. W tabeli czasowej znajduje się graficzna ilustracja ciągłości i rodzaju zapisanych danych, kalendarz umożliwia wybór daty i czasu początku i końca nagrań a w okienku podglądu można na bieżąca śledzić wybrany materiał.

Wyszukiwanie nagrania w archiwumUrządzenie można skonfigurować do ciągłej, bezobsługowej pracy, gdzie najstarsze nagrania są nadpisywane gdy na dyskach pozostanie mniej aniżeli 2% wolnego miejsca.
W każdej chwili można zapisać w formie pliku na dysku komputera klienta aktualną konfigurację urządzenia. Ustawienia te mogą zostać wykorzystane do innych jednostek usprawniając i przyspieszając ich wdrożenie do systemu.
Systemy o wysokim stopniu zabezpieczenia kreuje się stosując zasilanie awaryjne. Rejestrator sieciowy NUUO NV-2040 dostarcza informacje o aktualnym stanie UPSa. Można również zdefiniować przy jakim stanie rozładowania baterii, bądź po jakim czasie pracy na bateriach nastąpi zamknięcie systemu rejestratora. Ma to na celu zachowanie spójności zarchiwizowanych danych.
Rejestratory NUUO z linii NV są w pełni kompatybilne z lubianym oprogramowaniem zarządzającym NUUO. Można go zespolić z innymi systemami opartymi o oprogramowanie NUUO. Powoduje to, iż opisywane urządzenie może stanowić część większego systemu. Podobnie jak software'owy, zaopatrzony jest w aplikację kliencką (tą samą) przez co nie tylko jest dostęp do rejestratora przez Internet Explorer, lecz także przez dedykowane oprogramowanie.

Platforma NUUO

Platforma NUUO to inowacyjne, profesjonalnych narzędzie do budowania systemów IP video z wieloma miejscami obserwacji i dostępem do zarejestrowanych danych. W ramach systemu istnieje możliwość sprężystego przydziału uprawnień poszczególnym użytkownikom. NUUO w sposób jednostajny realizuje wszystkie ważniejsze funkcje związane z obserwacją, rejestracją obrazu i dźwięku i transmisją informacji w ramach sieci komputerowej. Konkretną stroną tej platformy są funkcje rodzaju Smart-Guard, związane z analizą obrazu równocześnie w obrazie na żywo jak w obrazie zarejestrowanym, usprawniające szybką reakcję ochrony i wyszukiwanie zdarzeń w zapisie. Istnieje możliwość wykrywania 6 zdarzeń alarmowych: detekcja ruchu, pojawianie się obiektu w strefie, zniknięcie obiektu w strefie, zasłonięcie kamery, utrata ostrości, utrata sygnału z kamery. Dodatkowym atutem jest funkcja współpracy z systemami kasowymi (POS) umożliwiającymi wraz obrazem zarejestrowanie informacji z wydruków kasowych oraz wyszukiwanie zdarzeń po transakcjach kasowych. Do sterowania głowicami oprócz klasycznej myszki, można wykorzystać profesjonalny joystick 3D typu USB (IP-PRO/JOY). Dodatkowym atutem jest dostępność uzupełniającego, odpłatnego oprogramowania rodzaju CMS, które może bratać w jeden wielki system kilka niezależnych podsystemów opartych na platformie NUUO. W ramach aplikacji istnieje możliwość transmisji obrazu do sprzętów mobilnych (palmtopy, wybrane modele telefonów komórkowych).

Do najważniejszych zalet systemu opartego na platformie NUUO należą:
 • wysoka jakość obrazu video oraz dwukierunkowa transmisja audio,
 • możliwość tworzenia złożonej struktury z wieloma stanowiskami obserwacyjnymi i przydziałem uprawnień,
 • darmowy program klient dla użytkowników zdalnych (obserwacja, oglądanie zapisu, alarmy, e-mapy, PTZ),
 • w standardzie dostarczany system Smart-Guard do analizy obrazu na żywo i zarejestrowanego (wykrywania 6 zdarzeń alarmowych: detekcja ruchu, pojawianie się obiektu, zniknięcie obiektu, zasłonięcie kamery, utrata ostrości, utrata sygnału z kamery),
 • funkcja współpracy z systemami kasowymi POS,
 • możliwość użytkowania joysticka 3D do sterowania głowicami obrotowymi.
 • opcjonalne oprogramowanie CMS integrujące sporo podsystemów NUUO.
Struktura systemu Nuuo...


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.