Menu

Rejestrator NUUO NE-4080-EU

Cechy produktu

 • Producent Nuuo 

Opis

Rejestrator sieciowy NUUO NE-4080-EU

NE-4080 jest sprzętowym rejestratorem dedykowanym do rejestracji i udostępniania strumieni z kamer IP. W wariancie podstawowym dostarczany jest do współpracy z 8 kamerami IP z możliwością dodania 2, 4 lub 8 kolejnych licencji. Dzięki niezwykle wysokiemu pasmu jakie ten rejestrator potrafi obsłzastosować genialnie pasuje do rejestracji kamery wielo-megapikselowych (np. 16 x 12kl./s@FullHD) bez względu na typ użytych w nich kompresji.
NE-4080 obsługuje 4 dyski twarde o obszerności do 3TB każdy w konfiguracji RAID0 albo RAID1/5, które umożliwiają zapewnienie właściwej ochrony nagrań przed awariami dysków. Funkcja automatycznego backupu przez FTP zezwala na osiągnięcie niemal nieograniczonego archiwum nagrań.
Dla każdej podłączonej kamery NE-4080 tworzy dwa dopełniające strumienie o istotnie obniżonej przepustowości co zezwala na podgląd z NVR po poprzez wąskopasmowe łącza interentowe (np. DSL), a także realizować transmisję poprzez sieć GSM (oprogramowanie na urządzenia mobilne). Oprogramowanie rejestratora potrafi przetwarzać obraz z kamer z obiektywami "rybie oko" bez naruszania tzw. "znaku wodnego".
Obsługa NE-2020 odbywa się poprzez przeglądarkę internetową IE7.0+ albo bezpłatne oprogramowanie klienckie o funkcjonalności CMS (jednoczesny monitoring z wielu NVR).
Cechą standardową kolekcji NE jest możliwość umieszczania na obrazie (na żywo i rejestrowanym) informacji z kas i drukarek fiskalnych (POS). Sposób formatowania i oczyszczania informacji POS jest konfigurowany poprzez instalatora (tzn. Rejestrator nadaje się do każdej kasy).

właściwości techniczne liczba obsługiwanych kamer 8 szt. (możliwość rozbudowy licencją do 10, 12 lub 16) ilość dysków wewnętrznych 4 szt. (SATA II - do 3TB) System RAID Tak (0/1/5/10) Interfejs komunikacyjny 2x1000Mbps System PENTAPLEX Maksymalna prędkość rejestracji 80 Mb/s liczba strumienii na żywo 64 szt. Ilość strumienii odtwarzania 16 szt. Obsługa kamer IP Tak - do 10Mpix (zgodnie z listą kompatybliności) Obsługa kamer z ONVIF Tak - v1.01 Detekcja ruchu Tak (z kamer IP, zgodnie z listą) Wejścia alarmowe Z kamer albo moduów I/O (moduły SCB-C24/26/28) Wyjścia alarmowe W kamerch lub modułach I/O (moduły SCB-C24/26/28) Powiadamianie e-mail Tak (alarmy, stan rejestratora) Podgląd na żywo IE7.0 albo oprogramowanie zdalne Odtwarzanie nagrań IE7.0 lub oprogramowanie zdalne Konfiguracja IE 7.0+ Archiwizacja nagrań IE7.0+ lub program do archiwizacji Oprogramowanie zdalne darmowe - NUUO Client (3 moduły: Remote Live Viewer (podgląd), Playback System (odtwarzanie), Backup System (archwizacja)) Archiwizacja samoczynna Na serwer FTP (codziennie nagrania z dnia poprzedniego) Znak wodny nagrań Tak Obsługa POS Tak (przez moduł SCB-C31A i licencję POS) Strum. O znikomej zajęt. Pasma. Tak (zależnie od użytych kamer - 2 uzupełniające) Interfejs USB 2 szt. (USB 2.0) Zasilacz Zewnętrzny (w zestawie)

Współpracujace modele kamer
Rejestrator sieciowy NUUO NV-2020 obsługuje do ośmiu kamer IP czołowych światowych producentów
ACTi, Axis, Arecont, Vision, D-Link, Level One, Linksys, Mobotix, Panasonic, Sony, Vivotek, Zavio
Podgląd na żywo przez stronę www
Na panelu podglądu jest bezpośredni dostęp do funkcji:
 • Sterowanie PTZ
 • Okienko informacyjne: obejmujące adres, nazwę serwera, status i przepływność bitową
 • Zoom: kliknąć przycisk + lub – rozszerzanie/obniżanie zoomu
 • Zoom cyfrowy: kliknąć ikonę lub – powiększanie/zmniejszanie zoomu
 • Zdjęcie: funkcja natychmiastowego ujęcia
 • Play / Stop / Wyłącz.: podgląd/stop/wyłączenie danego kanału
 • Zdalne porty I/O: zdalne ustawianie portów


Archiwum nagrań systemu NUUO


Na panelu archiwum nagrań jest bezpośredni dostęp do funkcji:
 • Okienko informacyjne: data i czas nagrania, istotniki czasowe początku i końca, prędkość
 • Głośność audio: poziom głośności
 • Podział ekranu: wybór pożądanego podziału ekranu, zgodnie z symbolami na przyciskach. Powrót do wyświetlania pełnoekranowego następuje po dwukrotnym kliknięciu ekranu z bieżącym podziałem. Ponowne dwukrotne kliknięcie przywraca uprzedni podział
 • Tryb oglądania: włączenie/wyłączenie podglądu w trybie szukania
 • Lista nagrań: otwarcie listy z datami i czasami nagrań umożliwiającej dobór określonych pozycji
 • Ustawianie
  • Okno listy nagrań: Układ kalendarza, Lista
  • Play
   • Play: bezpośrednie odtwarzanie pliku z listy
   • Auto-przeskok: przy nagraniach w trybie detekcji ruchu - należy zaznaczyć tą opcjęautomatycznie przeskakiwać do miejsc z wykrytym ruchem
   • Interwał do przodu: ustalenie przedziału czasowego o który nastąpi przeskok w przód po kliknięciu przycisku Do przodu
   • Interwał do tyłu: ustalenie przedziału czasowego o który nastąpi przeskok w tył po kliknięciu przycisku Do tyłu
  • Przechwyt obrazu
   • Zapis w schowku: obraz zapisany w schowku może być wklejony do innej aplikacji
   • Zapis ręczny: ręczny dobór lokalizacji w której zostanie zapisany obraz, nadanie nazwy, ustalenie formatu zapisu
   • Zapis samoczynny: przez ustawienie ścieżki/URL i formatu obrazu, system automatycznie zapisze obraz zgodnie ze specyfikacjami po kliknięciu przycisku Zapisz
Obsługiwane kompresje, a także rozdzielczości rejestracji i odtwarzania zależne są od podłączonych do systemu maszyn. W rozdzielczości D1 można rejestrować 25/30 PAL/NTSC klatek na sekundę dla każdego kanału. Obecnie system obsługuje kamery 5 MPix przy zachowaniu przystępnego pasma.
Do rejestratora sieciowego NUUO NV-2040 można nawiązać 16 połączeń tzn. Np. 4 konsumentów podgląda po 4 kamery lub 8 klientów podgląda po 2 kamery.
Dla rejestratora NUUO NV-2040 można utworzyć "białą" albo "czarną" listę połączeń tzn. Wyszczególnić adresy IP z których można lub nie można się zalogować do urządzenia.
Dla każdego użytkownika można zdefiniować szczegółowe prawa dostępu obejmujące:
 • kamery podgląinformacje z na żywo,
 • kamery podgląinformacje z archiwum,
 • dostęp do sterowania kamerami PTZ,
 • kontroli wejść i wyjść alarmowych.
Rejestracja dokonywana jest na maksymalnie dwóch dyskach SATA II. Dyski można skonfigurować w RAID 0 lub 1. Nagrania można dokonywać w trybach: ciągłym, z harmonogramu, ręcznie, ze zdarzenia i wyzwalane złączem alarmowym.
Rejestrator sieciowy NUUO NV-2040 stwarza listę logów. Są w niej odnotowane:
 • Logi sprzętowe: informacje o operacjach takich jak restart albo zamknięcie systemu
 • Logi NVR: dane o systemie NVR (stop, nagrywanie, początek i koniec pracy)
 • Logi zdarzeń NVR: dane o zarządzaniu zdarzeniami, takie jak ruch z kamery albo utrata połączenia z kamerą.
Analiza obrazu to niewątpliwą zaleta rejestratora NUUO w stosunku do konkurencyjnych modeli. Rejestrator zezwala na odnalezienie zarejestrowanych obrazów pod względem wystąpienia zdarzeń:
 • detekcja ruchu
 • znikanie obiektu
 • pojawianie się obiektu
 • utrata ostrości
 • zasłanianie kamery
Drugą nad wyraz ważną funkcją jest możliwość synchronicznego odtwarzania do czterech kanałów. Potrafią to robić wolno stojące rejestratory NVR wyłącznie z najnowocześniejszymi procesorami.
Rejestrator sieciowy NUUO NV-2040 ma bardzo czytelnie zorganizowane archiwum nagrań. W tabeli czasowej znajduje się graficzna ilustracja ciągłości i rodzaju zapisanych informacji, kalendarz pozwala na wybór daty i czasu początku i końca nagrań a w okienku podglądu można na bieżąca śledzić wybrany materiał.

Wyszukiwanie nagrania w archiwumUrządzenie można skonfigurować do ciągłej, bezobsługowej pracy, gdzie najstarsze nagrania są nadpisywane gdy na dyskach pozostanie mniej aniżeli 2% wolnego miejsca.
W każdej chwili można zapisać w formie pliku na dysku komputera klienta aktualną konfigurację urządzenia. Ustawienia te mogą zostać użyte do innych jednostek upraszczając i przyspieszając ich wdrożenie do systemu.
Systemy o wysokim stopniu zabezpieczenia stwarza się stosując zasilanie awaryjne. Rejestrator sieciowy NUUO NV-2040 dostarcza informacje o aktualnym stanie UPSa. Można także zdefiniować przy jakim stanie rozładowania baterii, bądź po jakim czasie pracy na bateriach nastąpi zamknięcie systemu rejestratora. Ma to na celu zachowanie spójności zarchiwizowanych informacji.
Rejestratory NUUO z serii NV są w pełni kompatybilne z modnym oprogramowaniem zarządzającym NUUO. Można go połączyć z innymi systemami opartymi o oprogramowanie NUUO. Powoduje to, iż opisywane urządzenie może stanowić część większego systemu. Podobnie jak software'owy, wyposażony jest w aplikację kliencką (tą samą) poprzez co nie tylko jest dostęp do rejestratora przez Internet Explorer, lecz także poprzez dedykowane oprogramowanie.

Platforma NUUO

Platforma NUUO to inowacyjne, profesjonalnych narzędzie do budowania systemów IP video z wieloma miejscami obserwacji i dostępem do zarejestrowanych informacji. W ramach systemu istnieje możliwość sprężystego przydziału uprawnień poszczególnym użytkownikom. NUUO w sposób stabilny realizuje wszystkie ważniejsze funkcje związane z obserwacją, rejestracją obrazu i dźwięku, a także transmisją danych w ramach sieci komputerowej. Potężną stroną tej platformy są funkcje typu Smart-Guard, związane z analizą obrazu równocześnie w obrazie na żywo jak w obrazie zarejestrowanym, upraszczające szybką reakcję ochrony, a także wyszukiwanie zdarzeń w zapisie. Istnieje możliwość wykrywania 6 zdarzeń alarmowych: detekcja ruchu, pojawianie się obiektu w strefie, zniknięcie obiektu w strefie, zasłonięcie kamery, utrata ostrości, utrata sygnału z kamery. Dodatkowym atutem jest funkcja współpracy z systemami kasowymi (POS) umożliwiającymi wraz obrazem zarejestrowanie informacji z wydruków kasowych i wyszukiwanie zdarzeń po transakcjach kasowych. Do sterowania głowicami oprócz konwencjonalnej myszki, można wykorzystać fachowy joystick 3D typu USB (IP-PRO/JOY). Dodatkowym atutem jest dostępność uzupełniającego, odpłatnego oprogramowania rodzaju CMS, które może wiązać w jeden pokaźny system kilka niezależnych podsystemów opartych na platformie NUUO. W ramach aplikacji istnieje możliwość transmisji obrazu do maszyn mobilnych (palmtopy, wybrane modele telefonów komórkowych).

Do najważniejszych zalet systemu opartego na platformie NUUO należą:
 • wysoka jakość obrazu video i dwukierunkowa transmisja audio,
 • możliwość tworzenia złożonej struktury z wieloma stanowiskami obserwacyjnymi i przydziałem uprawnień,
 • bezpłatny program klient dla użytkowników zdalnych (obserwacja, przeglądanie zapisu, alarmy, e-mapy, PTZ),
 • w standardzie dostarczany system Smart-Guard do analizy obrazu na żywo i zarejestrowanego (wykrywania 6 zdarzeń alarmowych: detekcja ruchu, pojawianie się obiektu, zniknięcie obiektu, zasłonięcie kamery, utrata ostrości, utrata sygnału z kamery),
 • funkcja współpracy z systemami kasowymi POS,
 • możliwość używania joysticka 3D do sterowania głowicami obrotowymi.
 • opcjonalne oprogramowanie CMS integrujące mnóstwo podsystemów NUUO.
Struktura systemu Nuuo...


Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.