Moje konto
  • Media-Tech MT4043 Media-Tech MT4043
  • Media-Tech MT4043 Media-Tech MT4043
  • Media-Tech MT4043 Media-Tech MT4043
  • Media-Tech MT4043 Media-Tech MT4043

Media-Tech MT4043

1 oferta z 1 sklepu

Producent Media-Tech Przekątna ekranu 1.5 " Nośnik karta SD Funkcje mikrofon, automatyczne wyłączanie, automatyczny start, aparat Złącza USB, HDMI WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentMedia-Tech
Przekątna ekranu1.5 "
Nośnikkarta SD
Funkcjemikrofon, automatyczne wyłączanie, automatyczny start, aparat
ZłączaUSB, HDMI

Samochód to Twoje narzędzie pracy lub miejsce wypoczynku i relaksu? Zabezpiecz siebie i swój pojazd, zainwestuj w "elektronicznego świadka". Sprawdź wideorejestrator samochodowy Media-Tech Drive Eye GPS MT4043, a może to właśnie on będzie Twoim "naocznym świadkiem" wielu różnych sytuacji na drodze.

Wprowadzenie

To małe i zgrabne urządzenie potrafi nagrywać w formie plików multimedialnych sytuacje z przodu pojazdu, a także nagrywać dźwięk z wnętrza kabiny. Wideorejestratory były kojarzone tylko ze sprzętem policyjnym. Obecnie każdy może posiadać podobny, funkcjonalny gadżet w swoim samochodzie. Sprzęt ten, może stanowić uzupełnienie naszego samochodu. Film nagrany przez to urządzenie może być dowodem podczas dochodzenia swoich praw u ubezpieczyciela, a także w sądzie. Wideorejestrator, taki jak Media-Tech Drive Eye GPS MT4043, może służyć rozrywce, na przykład gdy chcemy nagrać naszą podróż na wakacje czy gdy chcemy pojechać poszaleć na zamkniętym torze. Najczęściej jednak przydaje się w sytuacjach stresowych, gdy jesteśmy świadkami wypadku. Dobry wideorejestrator jest w stanie uchwycić numery rejestracyjne, co może okazać się kluczowe w wielu różnych nerwowych sytuacjach.

Specyfikacja i obsługa

Praktycznie wszystkie urządzenia posiadają intuicyjne, proste menu oraz opcje, dzięki którym kalibracja czy zmiana ustawień nie będzie sprawiała problemów. Dodatkowo oprogramowanie producenta, które instalujemy w komputerze, pozwala łatwo zarządzać plikami zawartymi w pamięci urządzenia. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę na rozdzielczość optyki. Dostępne na rynku rejestratory zapisują obraz w jakości HD 720p i 1080p. I chociaż najniższa wartość tego parametru, a więc 720p, jest wystarczająca do filmowania ogólnej sytuacji na drodze, o tyle może nie wystarczyć do filmowania szczegółów takich jak numery tablic rejestracyjnych. Zwróćmy też uwagę na to, że im lepsza jakość filmów, tym mniej zmieści się ich w pamięci urządzenia. Rozwiązaniem problemu braku miejsca jest funkcja zapętlania, a więc kasowania najstarszych filmów. Pozwala to na pracę urządzenia niemal "na okrągło" w sytuacji, w której akurat nic nieprzyjemnego się nam nie przydarzy. Wiele rejestratorów posiada także funkcję "Zdarzenie", która polega na automatycznym zapisie w sytuacji nagłego hamowania czy wypadku, bez możliwości jej automatycznego usunięcia. Można wtedy zrobić to jedynie ręcznie. Wspomaga go dodatkowo wysokowydajna kompresja H.264. Elastyczność zapisu zwiększa także możliwość regulacji długości pojedynczych plików. Rejestrator obsługuje nośniki w postaci kart SD, wsparte wysokojakościowa kompresją H.264, zwaną też MPEG-4 pt. 10 lub AVC. Nagrywany materiał nie jest jednym dużym plikiem. To kilkanaście małych plików od 3 do 5 min. Urządzenie posiada porty USB, jest więc bardzo proste do podłączenia do większości ładowarek czy komputera. Ponadto, w urządzeniu Media-Tech Drive Eye GPS MT4043 znajdziemy funkcje: tryb nocny, automatyczne nagrywanie, wyłączanie razem z samochodem, czujnik ruchu. Przekątna ekranu w tym urządzeniu ma 1.5' dzięki czemu opcja podglądu pracy kamery jest wygodna i efektywna. Dobry wideorejestrator posiada tryby "Parking" i "Foto", które bazują na czujniku ruchu i automatycznie włączają nagrywanie bądź tryb fotograficzny, gdy coś się wydarzy w obrębie pola działania czujnika.

Montaż

Mocowanie tego urządzenia jest bardzo proste i przypomina montaż nawigacji satelitarnej. Uchwyt do kamery przytwierdza się do szyby za pomocą przyssawki. Cała konstrukcja jest lekka i nie zajmująca za dużo miejsca. Uchwyt jest prosty, lecz stabilny i pozwalający na pełną regulację. Standardowo uchwyt jest przeznaczony do utrzymania kamery przodem do kierunku jazdy, wiele z urządzeń można jednak odwrócić do wnętrza pojazdu i tym samym nagrywać zachowanie pasażerów. Pamiętajmy jednak, że w obu przypadkach rejestrator nie powinien utrudniać widzenia kierowcy. Zasilanie urządzenia jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć je do zapalniczki samochodowej. Rejestrator posiada także własne źródło zasilania w postaci akumulatora, jednak wygodniej jest mieć je podłączone do stałego zasilania samochodowego. W momencie uruchomienia samochodu, impuls od razu uruchomi urządzenie i będzie ono gotowe do pracy praktycznie bez jakichkolwiek naszych przygotowań.

Podsumowanie

Wideorejestratory samochodowe to małe, zmyślne urządzenia, które mogą być dla kierowców dobrą formą zabezpieczenia na drodze. Zwłaszcza w kwestii ewentualnego pociągnięcia do odpowiedzialności za nieszczęśliwe zdarzenie na drodze. Media-Tech Drive Eye GPS MT4043 to urządzenie, które idealnie spełnia powierzone mu zadania. A optymalny stosunek jakości do ceny, pozwala na zakup bez większego obciążenia dla naszego portfela.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też