Menu

Czarno-Czarni. Najlepsze piosenki [2CD]

Cechy produktu

  • Nośnik CD 

Opis

Dwupłytowe wydawnictwo jest zapisem najciekawszych dokonań zespołu z okresu lat 1998 ? 2014. Dodatkowo na płycie znajdą się dwa niepublikowane utwory: ?Prosty plan? (singiel promujący album), a także duet z hiszpańską wokalistą Giulią Tellarini, głosem znanym z czołówki filmu Woodego Allena ?Vicky, Cristina, Barcelona?. W kilku innych piosenkach gościnnie usłyszymy wokalistki, które niegdyś przyjęły zaproszenie do wspólnych nagrań: Anię Rusowicz, Holly Shepherd i Urszulę.

Czarno- Czarni to formacja powstała w wyniku połączenia zespołów Big Cyc i Bielizna, odwołująca się do lubianych w Polsce w latach 60-tych zespołów o ?barwnych? nazwach, takich jak Czerwono-Czarni czy Niebiesko-Czarni. Podobnie jak oni, Czarno Czarni sięgają do poetyki prostego, melodyjnego rock?n?rolla. Stylistyka nawiązująca do, pamiętnych lat okresu niemowlęctwa polskiego rocka, przyprawiona jest wielka dawką ironicznego humoru typowego dla Doktora i jego kolegów.

Pomimo zmieniających się gustów, odbiorcy zawsze ciepło przyjmowali piosenki odwołujące się do epoki Elvisa, Beatlesów czy Paula Anki. Na takiej sentymentalnej, rockandrollowej fali powstał zespół Czarno-Czarni, który swą kolorową nazwą dał sygnał, że stylistycznie będzie kontynuował ideologię prostego rockowego przekazu.

Czarno-Czarni, niczym stare dobre małżeństwo, od początku grają w tym samym składzie: Dżej Dżej [bas], Dżery [perkusja], ładny Roman [gitara], Gadak [instrumenty klawiszowe] i Doktor [wokal].

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.