Moje konto
  • Axer Explorer Axer Explorer

Axer Explorer

0 ofert z 0 sklepów

Producent Axer WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty z kategorii Rolki innych firm

Informacje o produkcie

ProducentAxer

Aktywny wypoczynek to coś dla Ciebie? Jeśli szukasz alternatywy dla roweru czy deskorolki to jesteś w odpowiednim miejscu. Rolki to strzał w dziesiątkę. Dzięki nim, nie tylko poprawisz swoją kondycję, ale także będziesz spędzać miło czas na świeżym powietrzu. Zapoznaj się z poniższym opisem, który w razie wątpliwości, pomoże Ci w wyborze odpowiedniego modelu. Rolki Axer Explorer to sprzęt warty uwagi, dlatego przyjrzyj się jego cechom.

Budowa i parametry

W wyborze odpowiedniej pary rolek, zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza, ważne są ich parametry. Chodzi tu szczególnie o kółka, ich wielkość i twardość. Rolki mają kółka ustawione w linii prostej, jedno za drugim. Wytworzone są z mieszanek różnych tworzyw. Bogatsze mieszanki zawierają w większej ilości silikon lub kauczuk syntetyczny. Kółka z nich wykonane posiadają większą przyczepność, a jazda na nich jest wygodniejsza. Z tańszych mieszanek wykonane są kółka potocznie nazywane plastikowymi. Są one twarde, dlatego mniej komfortowo się na nich jeździ. Kółka w rolkach mogą mieć średnicę od 47 do 110 mm. Małe kółka mają od 47 do 70 mm. Jazda na nich nie jest zbyt szybka, aczkolwiek są stabilne oraz łatwo się nimi manewruje. Kółka posiadające od 84 do 110 mm średnicy to kółka duże. Jeździ się na nich szybciej, jednak cechuje je mniejsza stabilność i zwrotność. Kompromisem małych i dużych są kółka posiadające od 70 do 84 mm średnicy. Posiadają one uśrednione cechy powyższych. Twardość poliuretanowych kółek może być różna. Parametr ten oznaczany jest liczbą od 74-101 oraz literą "A". W miękkich kółkach wynosi on od 74A do 82A, natomiast w twardych 84A do 101A. Miękkie kółka charakteryzują się wolniejszą jazdą, aczkolwiek jest ona bardziej komfortowa. Lepiej pochłaniają drgania, jednak przez to szybciej się ścierają. Twarde kółka natomiast cechuje szybsza jazda, jednak z mniejszą przyczepnością i mniej wygodnie. Za to ich trwałość jest większa. Określenie rozmiaru rolek nie zawsze jest taką oczywistą sprawą. Producenci nie zawsze maja ujednolicone rozmiarówki, dlatego najlepiej będzie zmierzyć długość stóp i wartość tą porównać z tabelą rozmiarów danego producenta. Mimo dokładnego zmierzenia długości stopy możesz nie mieć pewności, że dane rolki będą idealnie pasować. Zwłaszcza, jeśli kupujesz je online. Najlepszym sposobem będzie przymierzenie tego samego modelu w sklepie stacjonarnym. Przejedź się, sprawdź czy nigdzie Cie nie uwierają. W rolkach można spotkać 3 rodzaje zapięć - sznurowane, zapinane na klamry i łączone. Wiązane są świetne do jazdy wyczynowej. Zapewnią Ci odpowiednie usztywnienie. Klamry występują najczęściej w rolkach rekreacyjnych.

Rodzaje

Do jakiej jazdy potrzebujesz rolek, rekreacyjnej, szybkościowej czy wyczynowej? Najpopularniejszym rodzajem rolek są rolki rekreacyjne. Przeznaczone są do jazdy mniej intensywnej, relaksacyjnej, ale także jako sposób na uzyskanie smukłej sylwetki. Idealnie nadają się do jazdy na płaskim, równym terenie. Średnica kółek w tym typie waha się od 78 do 84 mm, natomiast twardość 82A-84A. Szybkościowe rolki to coś dla fanów większych prędkości. Są one lekkie i mają duże kołka, o średnicy ok. 90 mm, co pozwala na szybsza jazdę. Do jazdy po skateparkach, na rampach i murkach idealne są rolki wyczynowe (agresywne). Są one mocne, wytrzymałe i zabudowane. Posiadają małe kółka, które ułatwiają zwrotność.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest ważną sprawą podczas jazdy na rolkach. Dotyczy to w takim samym stopniu początkujących jak i zaawansowanych rolkarzy. Miej to na uwadze zwłaszcza, gdy wybierasz rolki dla dziecka. Zatem wybierz odpowiednie ochraniacze. Kask to minimum, o którym musisz pamiętać. Do tego mogą Ci się przydać jeszcze usztywniacze na nadgarstki oraz kolana. Jest to istotna kwestia szczególnie, jeśli kupujesz rolki dla dziecka.

Podsumowanie

Wygląd i cena rolek nie są najważniejsze. Nie kieruj się wyłącznie tym podczas wyboru odpowiedniej pary. Dla osób zaczynających jazdę na rolkach idealne będą rolki posiadające nie za duże (średnica ok. 74-84 mm) oraz miękkie kółka. Zagwarantują one łatwość manewrowania oraz dobrą przyczepność. Jazda na rolkach Axer Explorer da Ci wiele przyjemności. Przyjrzyj się tym wygodnym i stabilnym rolkom i przekonaj się, że to dobry wybór.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też