Moje konto
  • Axer Explorer Axer Explorer

Axer Explorer

0 ofert z 0 sklepów

Producent Axer WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty z kategorii Rolki innych firm

Informacje o produkcie

ProducentAxer

Szukasz sposobu na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu? Kupując rolki zadbasz o swoją kondycję oraz szczupłą sylwetkę. Do tego będziesz się dobrze bawić, jeżdżąc na świeżym powietrzu. To świetna alternatywa dla rowerów czy deskorolek na spędzenie wolnego czasu. Jeśli nie masz pewności jaki model wybrać, poniższy opis Ci to ułatwi. Przeczytaj charakterystykę rolek Axer Explorer, może to właśnie one będą odpowiednie dla Ciebie.

Budowa i parametry

Gdy kupujesz rolki, przypatrz się parametrom, jakie posiadają. Jest to szczególnie ważne, jeśli to Twój pierwszy zakup. Kluczowe są tutaj kółka oraz ich wielkość i twardość. Kółka w rolkach ustawione są w linii prostej. Mogą być zrobione z różnych mieszanek tworzyw. Te bogatsze mają w dominującej części kauczuk syntetyczny lub silikon. Kółka z nich wykonane są bardziej przyczepne oraz komfortowe. Z tańszych mieszanek zrobione są tzw. kółka plastikowe, twardsze, które zapewniają słabszą przyczepność oraz mniejszy komfort jazdy. Kółka mogą mieć średnicę od 47 mm do nawet 110 mm. Małe kółka to te posiadające 47-70 mm. Jeździ się na nich wolniej, jednak są stabilniejsze oraz bardziej zwrotne. Te, które posiadają od 84 do 110 mm to kółka duże. Na nich rozwiniemy większe prędkości, aczkolwiek są mniej stabilne i trudniej się nimi manewruje. Dlatego też nie poleca się ich początkującym rolkarzom. Kółka o średnicy pomiędzy powyższymi, czyli 70-84 mm, mają uśrednione cechy małych i dużych. Poliuretanowe kółka mogą mieć różną twardość. Oznaczana jest ona liczbą z zakresu 74-101 oraz literą "A". Kółka od 74A do 82A to kółka miękkie. Twarde, mają ten parametr o wartości od 84A do 101A. Jazda na miękkich kółkach jest wolniejsza, ale są bardziej komfortowe, gdyż lepiej pochłaniają drgania. Może to jednak spowodować szybsze ich zużycie. W przypadku kółek twardych przyczepność jest mniejsza, ale za to jazda szybsza. Kółka te są mniej wygodne, nie pochłaniają tylu drgań, jednak dzięki temu ich żywotność jest większa. Może Ci się wydawać, że dobranie rozmiaru rolek to banalna sprawa, aczkolwiek u różnych producentów może się on trochę różnić. Dlatego najlepiej zmierz stopy i porównaj wartość z tabelą rozmiarów danego producenta. Nawet jeśli dokładnie zmierzysz długość stopy, możesz nie mieć pewności, że rozmiar będzie idealny. Dlatego najlepszym sposobem jest przymierzenie wybranych rolek. W przypadku, gdy kupujesz je online, udaj się do sklepu stacjonarnego, przejedź się kawałek i sprawdź czy rolki pasują do Twojej nogi. Rolki mogą być wiązane, zapinane na klamry albo łączone, czyli na te dwa sposoby jednocześnie. Rolki wiązane będą idealne do jazdy wyczynowej, gdyż zapewnią lepszą stabilizację. Do rekreacyjnej jazdy odpowiednie będą te zapinane na klamry.

Rodzaje

Gdy szukasz odpowiednich rolek, zdecyduj najpierw do jakiej jazdy chcesz ich używać - rekreacyjnej, szybkościowej czy wyczynowej. Najbardziej popularne są rolki rekreacyjne. Są przeznaczone do niezbyt intensywnej jazdy a także jako sposób na smukła sylwetkę. Sprawdzają się na płaskim, równym terenie. Ich kółka mają średnicę 78-84 mm, a ich twardość to 82A-84A. Dla miłośników szybkiej jazdy najlepsze będą rolki szybkościowe. Są one lekkie oraz mają duże kółka, o średnicy około 90 mm. Dla osób, które lubią wykonywać różne triki podczas jazdy, najlepsze będą rolki wyczynowe (agresywne). Przeznaczone są do jazdy w skateparkach, na murkach i rampach. W związku z tym są mocne i zabudowane. Kółka w tym typie są małe, dzięki czemu rolki są zwrotne i łatwo nimi manewrować.

Bezpieczeństwo

Podczas jazdy na rolkach ważne jest także bezpieczeństwo. Nie jest to kwestia przeznaczona jedynie dla początkujących rolkarzy. Nie ważne, czy jeździsz kilka miesięcy czy kilka lat, pamiętaj o ochronie. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci. Dobierz właściwe ochraniacze. Kask to obowiązkowe minimum, które musisz mieć. Do tego możesz dobrać usztywniacze na nadgarstki oraz kolana. Weź to pod uwagę tym bardziej jeśli wybierasz rolki dla dzieci.

Podsumowanie

Gdy szukasz rolek, nie patrz tylko na wygląd czy cenę. Zwróć uwagę na ich parametry i dostosuj je do swoich umiejętności. Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rolkami, wybierz te posiadające nie duże i miękkie kółka. Są one łatwiejsze do manewrowania oraz przyczepne, dzięki czemu jazda będzie stabilniejsza. Wybierz rolki Axer Explorer i przekonaj się, że jest to sprawdzony sprzęt za przystępną cenę. Jazda na nich to sama przyjemność.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też