Menu

Blue Jasmine (DVD)

Cechy produktu

  • Producent Kino Świat 
  • Nośnik DVD 

Opis

Po bawiącym do łez Nowym Jorku, romantycznym Paryżu i gorącym Rzymie, WOODY ALLEN zabiera nas do pełnego niespodziewanek San Francisco.

Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do komfortowej egzystencji i świata wyższych sfer u boku Hala, męża-milionera (Alec Baldwin). Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, uporządkowane życie Jasmine zmienia się nie do poznania. Decyduje się na wyjazd do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Tam próbuje ułożyć sobie życie i znaleźć nową miłość.

Zaskakujące relacje damsko-męskie stają się okazją do popisów efektownego poczucia humoru Woody'ego Allena, który z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją punktuje ludzkie słabości swych bohaterów.

Film Blue Jasmine otrzymał trzy nominacje do Oscarów 2014 w kategoriach: najkorzystniejsza aktorka ? Cate Blanchett, najkorzystniejszy scenariusz oryginalny, najkorzystniejsza aktorka drugoplanowa ? Sally Hawkins.
Cate Blanchett za swoją rolę pozostała wyrózniona statuetką Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka w dramacie.

?Woody Allen to najlepszy w Ameryce scenarzysta i reżyser filmów o kobietach?
- Richard Corliss, TIME

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.