Kross Evado 4.0 M (2014)

Kross Evado 4.0 M (2014)

  • Cena od: 2499
  • Przeznaczenie: męski
Oferty 1-3 ułożone według:

Informacje o produkcie

Wycieczki rowerowe po lasach czy trudniejszym terenie to jest to co lubisz? Z rowerem górskim nie straszne Ci będą wymagające górskie czy leśne ścieżki. Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Przeczytaj poniższy opis produktu Kross Evado 4.0 M i wtedy podejmij decyzję.

Wskazówki

Typowy rower górski jest wytrzymały, idealnie sprawdzi się na górskim terenie. Cechuje go trwała rama, szerokie opony z terenowym bieżnikiem, a także pochylona sylwetka rowerzysty w trakcie jazdy. Głównym elementem konstrukcji roweru jest rama. Najczęściej występują ramy stalowe i aluminiowe. Są one najlepsze dla przeciętnego rowerzysty, z przeciętną zawartością portfela. Aluminiowe ramy są lżejsze od tych stalowych. Należy też wspomnieć o 3 typie ramy - ramie karbonowej (węglowej). Jej waga jest jeszcze mniejsza od tej wykonanej z aluminium, jednak jej cena jest wysoka. Na początek musisz zdecydować jaki rodzaj roweru chcesz posiadać. Jest to dość oczywista i banalna decyzja, która nie rządzi się większymi regułami. Do wybory masz 2 typy: męski i damski. Zasadnicza różnica między nimi polega głównie na ułożeniu ramy. "Damki" mają ją obniżona i wygiętą. Rower Kross Evado 4.0 M jest modelem Męskim.

Kross Evado 4.0 M (2014)

Atrybuty

Wyróżnia się kilka typów "górali". Najbardziej uniwersalnym i popularnym rodzajem jest tzw. hardtaile, czyli model ze sztywną ramą oraz amortyzowanym widelcem przednim (element, na którym mocowane jest koło). Inne typy nastawione są np. na wyczynowe zjazdy lub akrobacje na specjalnie stworzonych do tego trasach. Aby wysiłek wkładany w jazdę na trudnym podłożu i pokonywanie wzniesień był możliwie jak najmniejszy, układ napędowy powinien być zaawansowany i składać się z dobrej jakości elementów. Z amortyzowanym widelcem lepiej Ci będzie szybko jeździć po trudniejszym terenie, a także zwiększy się przyczepność, konieczna do skutecznego hamowania. Będąc przy temacie amortyzacji, do wyboru jest amortyzator tylko z przodu oraz z przodu i z tylu. Podwójna amortyzacja występuje w rowerach do wyczynowej jazdy po bardzo trudnym terenie, ale są bardziej skomplikowane konstrukcyjnie oraz ich cena jest wysoka. Wybierając amortyzator, stawiaj na te sprawdzone, znanych producentów, aby mieć pewność dobrej jakości komponentów i wygodę podczas jazdy. Ilość biegów nie jest istotna. Większa ich liczba nie sprawi, że jazda będzie szybsza czy lżejsza. Jednak samo ich występowanie ma znaczenie, gdyż regulowanie biegów ułatwia pokonywanie trudnych, wyboistych ścieżek. 27 - tyle biegów zostało zainstalowanych w rowerze Kross Evado 4.0 M.

Podsumowanie

"Góral" to rower idealny na trudne, górskie szlaki. Decydując się na konkretny model, upewnij się, że będzie on pasował do Twojego stylu jazdy. Jeśli interesuje Cie jedynie jazda mało intensywna, bardziej w celach rekreacyjnego podziwiania górskich krajobrazów, kupisz rower już za ok. 1000 zł. Jednak do bardziej wyczynowej jazdy, powinno się zainwestować w markowy, droższy sprzęt. Kross Evado 4.0 M to rower górski, który sprawdzi się w nawet ciężkim terenie. Ten niezawodny i wytrzymały sprzęt będzie świetnym wyborem. Decyzja należy do Ciebie.

Dane techniczne

Parametry
Przeznaczenie męski
Ilość biegów 27

Opisy produktu Kross Evado 4.0 M (2014) udostępniane przez sprzedawców

Perfectsport: Opis GRATIS Akcesoria RATY 0% :: Rower Kross Evado 4.0 2014

Jako oficjalny dystrybutor Kross zapewniamy: Wyposażenie GRATIS - do roweru dołączamy niezbędne wyposażenie gratis. Wartość wyposażenia sięga nawet 10% wartości roweru w zależności od modelu. Wszystkie akcesoria rowerowe, które dodajemy gratis są nowe, markowe o dobrej jakości oraz odpowiednio dobrane do danego modelu roweru.

Bezpieczeństwo - rower wysyłamy w systemie Bezpieczna Paczka (więcej) Regulacja - rower przed wysyłką jest regulowany i sprawdzany pod względem technicznym. Jako autoryzowany sklep Kross zapewniamy profesjonalny serwis rowerowy. Jeżeli rower nie będzie Ci odpowiadał dał możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.

Rabat 10% - na wszystkie pozostałe akcesoria rowerowe z naszej oferty oraz 10% rabatu na wszystkie usługi serwisowe Podczas składania wniosku poprzez internet dolicza się automatycznie ubezpieczenie dlatego kwota raty wynosi więcej. Ubezpieczenie jest dobrowolne i można z niego zrezygnować już podczas rozmowy z przedstawicelem banku.

Wówcas raty będą całkowicie bez dodatkowych kosztów - 0%. Zyskujące na popularności rowery typu CROSS są kompromisem pomiędzy rowerami stworzonymi do jazdy w terenie, a tymi przeznaczonymi do szybkiego przemieszczania się po utwardzonych nawierzchniach.

Brak zbędnego wyposażenia, duże ? 28? koła, opony o niskim oporze toczenia, amortyzowany widelec oraz sportowa geometria ? wszystko to pozwala na szybką i przyjemną jazdę zarówno po asfalcie, jak i po szutrowych drogach oraz leśnych ścieżkach. Rowery Cross zostały stworzone specjalnie dla pasjonatów szybkiej jazdy po utwardzonych nawierzchniach.

Sportowa geometria ramy sprawia, że pokonywanie kilometrów przychodzi niezwykle łatwo i dostarcza wiele przyjemności. Hydroformowane ramy ? Ramy serii Evado wykonane są w technologii hydroformowania, która pozwala na otrzymanie precyzyjnie wykończonych, lekkich i trwałych ram.

Amortyzacja ? Najwyższe modele rowerów Evado posiadają amortyzowany widelec oraz sztyce podsiodłową. Taka kombinacja zapewnia komfort jazdy przez długi czas i niezależnie od terenu, w którym zamierzamy się poruszać. Regulacja ? Grupa rowerów crossowych wyposażona jest w regulowany wspornik kierownicy, dzięki czemu możemy optymalnie dostosować swoją pozycję do stylu jazdy.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie