Moje konto  ▾

Merida Matts 40-V (2012)

Producent MeridaRocznik 2012 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

3 oferty z 3 sklepów internetowych

Rowerzysta.pl

★★★★★
2544 opinie

Rower górski Merida Matts 40-V 2012

Rower górski Merida Matts 40-V 2012

✓  Dostępny od ręki

1329

Przejdź do sklepu ▸ Rowerzysta.pl

Sklep rowerowy Bikko.pl

★★★★★
210 opinii

Rower górski Merida Matts 40-V 2012

Rower górski Merida Matts 40-V 2012

✓  Dostępny od ręki

1295

Przejdź do sklepu ▸ Sklep rowerowy Bikko.pl

www.ROWER-SPORT.PL

309 opinii

MERIDA MATTS 40-V 2012

MERIDA MATTS 40-V 2012

… hardtiale MTB zbudowane z wysokiej jakości aluminium"Racelite 6061", za 100-mm. zakresem pracy zawieszenia. Są to więc solidne rowery długodystansowe, których umiarkowanie sportowa geometria ramy zapewnia przyjemność jazdy przez długie godziny. Rowery z serii MATTS to również niezawodny partner na co dzień. Dzięki "K-Mount" oferują możliwość instalacji stopki i bagażnika. …

✓  Dostępny od ręki

1449

Przejdź do sklepu ▸ www.ROWER-SPORT.PL

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentMerida
Rocznik2012

Lubisz dbać o swoje zdrowie i kondycję? Rower górski to świetny sprzęt na wymagający, górski teren. Masz problem z wyborem modelu? Przeanalizuj cechy roweru Merida Matts 40-V, a może właśnie to on stanie się Twoim towarzyszem w rozmaitych górskich podróżach.

Wskazówki

Rower górski to mocny sprzęt, typowy do jazdy po kamienistych, górskich ścieżkach. Charakteryzuje się wytrzymałą ramą, szerokimi oponami, posiadającymi terenowy bieżnik, do tego jego konstrukcja jest zaprojektowana tak, aby sylwetka rowerzysty była pochylona. Podstawą konstrukcji roweru jest rama. Dla przeciętnych użytkowników rowerów trekkingowych, a zarazem, gdy nie chcemy wydać zbyt wiele, najlepsze będą ramy aluminiowe lub stalowe. Warto wspomnieć, że te wykonane z aluminium są lżejsze, dlatego będą odpowiednie dla początkujących rowerzystów. Występuje także trzeci typ - rama węglowa (karbonowa). Jest ona jeszcze lżejsza od aluminiowej, jednak jej największym minusem jest wysoka cena. Wybierając rower górski, po pierwsze zdecyduj, jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy. Dzielą się one na damskie i męskie. Nie musisz trzymać się sztywnych reguł, dopasuj go tak, aby było Ci wygodnie. Zasadnicza różnica między damskimi a męskimi rowerami to wysokość i kształt ramy. "Damki" mają ją obniżoną i wygiętą.

Atrybuty

Występuje kilka typów rowerów górskich. Tzw. hardtaile jest najbardziej popularny. Posiada on sztywną ramę oraz amortyzowany widelec przedni (element, na którym mocuje się koło). Inne rodzaje, są nastawione na konkretne style jazdy, np. wyczynowych zjazdów czy akrobacji na specjalnych trasach. Układ napędowy (czyli korba, zębatki, przekładnia, przerzutki itp.) w rowerach górskich powinien być zaawansowany, solidny i dobrej jakości. Dzięki temu możliwe będzie zredukowanie wysiłku, włożonego w pokonywanie trudnych, górskich szlaków. Za sprawą amortyzowanego widelca łatwiej Ci będzie szybko jeździć po wyboistych ścieżkach. Do tego da Ci on przyczepność, konieczną do efektywnego hamowania. Amortyzator w rowerach górskich może być tylko przedni lub przedni i tylni. Amortyzacja obu kół znajduje się w rowerach przeznaczonych do wyczynowej jazdy po dość trudnym podłożu. Są one jednak skomplikowane konstrukcyjnie, a także drogie. Miej na uwadze, aby wybierać sprawdzone amortyzatory, znanych producentów, aby mieć pewność, że kupujesz sprzęt dobrej jakości. W przypadku ilości biegów, nie sprawdza się zasada: im więcej tym lepiej. Większa ich liczba nie zapewni nam ani szybszej, ani lżejszej jazdy. Jednak same biegi są ważne przy jeździe na trudniejszym terenie, gdyż ich regulacja może sprawić, że pokonanie jej będzie łatwiejsze.

Podsumowanie

Rower górski przeznaczony jest do różnych trudnych szlaków. Wybierając odpowiedni model, dopasuj go do stylu jazdy. Na przeznaczone do bardziej rekreacyjnych górskich wycieczek wydasz trochę mniej. Taki rower kupisz za około 1000 zł. Do bardziej wyczynowej jazdy, potrzebny Ci będzie solidniejszy sprzęt, na który warto wydać większą kwotę. Z rowerem Merida Matts 40-V żadna wyboista droga nie będzie dla Ciebie problemem. Może być on znakomitym towarzyszem górskich wycieczek. Przyjrzyj się jego cechom i podejmij dobra decyzję.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.