Manu

Arkus & Romet City Trend 301 D (2013)

Cechy produktu

  • Przeznaczenie damski 
  • Producent Arkus & Romet 
  • Ilość biegów 18 
  • Rocznik 2013 

Opis

Szukasz szybkiego, ale zarazem zdrowego sposobu na poruszanie się do sklepu czy szkoły lub pracy? Rower miejski to idealny pomysł. Dzięki niemu szybko dotrzesz do szkoły lub pracy, a także zadbasz o swoją sylwetkę. A wszystko to w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Przeczytaj charakterystykę roweru Arkus & Romet City Trend 301 D i przekonaj się, że jest to sprzęt dla Ciebie.

Wskazówki

Wybierając odpowiedni dla siebie model, miej na uwadze, że powinien on być przede wszystkim wygodny, bezawaryjny oraz praktyczny. Musi być odporny na rożne warunki pogodowe, gdyż przeznaczony jest do codziennej jazdy niezależnie od aury na dworze. Na początek musisz zdecydować jaki rodzaj roweru chcesz mieć w swoim posiadaniu. Jest to dość oczywista i banalna decyzja, i nie ma tutaj żelaznych reguł. Liczy się wygoda. Do wybory masz trzy typy: męski, damski i uniwersalny. Zasadnicza różnica między nimi polega głównie na ułożeniu ramy. "Damki" mają ją obniżona i wygiętą. Rower Arkus & Romet City Trend 301 D to model damski. W jeździe na rowerze miejskim ważna jest przede wszystkim komfort. Ważne jest, aby Twoja sylwetka było w naturalnej pozycji na rowerze. Plecy powinny być wyprostowane, ręce wygodnie oparte na kierownicy. Pamiętaj, że stopa ma płasko przylegać do pedału, a noga w kolanie powinna być prosta.

Atrybuty

Rowery miejskie cechuje inna geometria niż rowery górskie czy trekkingowe. Zapewnia ona wyprostowaną sylwetkę, a także wygodne ułożenie rąk na kierownicy. Dzięki temu, łatwiej jest podczas jazdy obracać się na boki czy do tyłu. Również jazda w codziennych ubraniach jest wygodniejsza w tym typie rowerów. Wyprostowana sylwetka dodatkowo wspomaga zachowanie równowagi na śliskich nawierzchniach. Rowery miejskie to przede wszystkim wygoda i praktyczność. W tym typie jednośladów zwracaj bardziej uwagę na wygodne siodełko, odporność różnych części roweru na śnieg, deszcz czy mróz. Rowery te powinny być wyposażone w błotniki i chlapacze, aby chronić Twoje buty i odzież przed zabrudzeniem. Dobrze, gdy w rowerze będzie występować kilka biegów. Nie jest to bardzo istotna kwestia, jednak nawet w mieście, teren może czasem być różny, a wtedy manewrowanie biegami ułatwi jazdę. 18 - tyle biegów jest w rowerze Arkus & Romet City Trend 301 D.

Dodatki

Rower miejski ma być przede wszystkim praktyczny, dlatego dobrze jest dokupić do niego jakieś akcesoria oraz dodatkowe atrybuty, aby zwiększyć jego użyteczność. Dodatkami, które koniecznie musisz mieć w swoim rowerze są błotniki i chlapacze. Uchronią Cię one przed pochlapaniem butów i spodni. Warto jest mieć też założone osłony na łańcuch oraz tylne koło, które zabezpieczą przed wkręceniem się odzieży w łańcuch bądź szprychy. Lusterko będzie praktycznym dodatkiem, który ułatwi Ci kontrole tego co jest za Tobą. Bagażnik i koszyk to praktyczne dodatki, które uprzyjemnią jazdę na rowerze miejskim i pomogą np. w zakupach. Te dwa elementy można nawet tak dopasować, aby rower zyskał nowego charakteru lub żeby uwydatnić jego unikalny styl. Dzwonek również może się przydać, zwłaszcza gdy będzie trzeba ostrzec współuczestników drogi o ewentualnej kolizji. Stopka umożliwi Ci postawienie roweru w dowolnym miejscu. Nie zapomnij o zabezpieczeniu przed kradzieżą. Miej zawsze przy sobie kłódkę szaklową w kształcie litery "U", czyli tzw. U-lock, dzięki której przypniesz swój rower, gdy np. wejdziesz do sklepu.

Podsumowanie

Zanim kupisz rower miejski, przeanalizuj ile chcesz na niego wydać i jak często planujesz nim się poruszać. Tani rower możesz już kupić za około 500 zł. Weź pod uwagę jednak, że rower miejski do codziennego użytku powinien być niezawodny. Musi być odporny na rozmaite warunki pogodowe, więc w takich wypadkach lepiej jest wydać trochę więcej na markowy sprzęt, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Postaw na wygodę oraz praktyczność i wybierz rower miejski Arkus & Romet City Trend 301 D. Może to właśnie on, będzie Ci towarzyszył w codziennej drodze do pracy lub szkoły.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie