Manu

Arkus & Romet Delta Miss D (2014)

Cechy produktu

  • Przeznaczenie damski 
  • Producent Arkus & Romet 
  • Rocznik 2014 

Opis

Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu? W takim razie zdecyduj się na rower miejski. Dzięki niemu szybko dotrzesz do swojego celu, a jednocześnie wpłynie to pozytywnie na Twoje ciało. A to wszystko w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Przyjrzyj się opisowi produktu Arkus & Romet Delta Miss D i zdecyduj, czy to sprzęt idealny dla Ciebie.

Wskazówki

Przy wyborze odpowiedniego modelu roweru miejskiego, należy przede wszystkim pamiętać, że powinien to być bezawaryjny, wygodny i praktyczny sprzęt. Będzie on używany do codziennej jazdy, w różnorodnej pogodzie, dlatego musi być odporny na deszcz i śnieg. Pierwszą, w zasadzie banalną decyzją, jaką należy podjąć podczas szukania odpowiedniego roweru miejskiego jest jego rodzaj. Mamy tu do wyboru damski, męski i uniwersalny. Przeważnie różnią się one od siebie tym, że tzw. damki, maja ramę wygiętą i ułożoną niżej, niż rowery "męskie". Model Delta Miss D firmy Arkus & Romet to rower damski. Rower miejski to sprzęt, który przede wszystkim powinien być wygodny. Jazda na nim przypomina bardziej rekreacyjną, dlatego ważne jest, aby ułożenie ciała było komfortowe i naturalne. Wybierz taki model, na którym będziesz siedzieć prosto, a kierownica i pedały będą w wygodnej odległości (w najniższym ustawieniu pedału, noga powinna być wyprostowana, a stopa płasko do niego przylegać).

Atrybuty

Rower miejski różni się wyglądem od innych typów rowerów. Posiada , która gwarantuje wyprostowaną sylwetkę. Ręce są komfortowo oparte na kierownicy. Dzięki takiemu ułożeniu ciała, łatwiej jest się oglądać na różne strony, a także jeździć na nim w normalnym ubraniu, nie tylko sportowym. Wyprostowana sylwetka zapewnia lepszą stabilność np. na śliskiej powierzchni oraz wygodę gdyż na tym rodzaju roweru nie osiąga się dużych prędkości. W rowerach miejskich, w odróżnieniu od bardziej "wyczynowych" typów, bardziej stawia się nacisk na wygodę jazdy oraz praktyczność. Ważne w tym wypadku będzie wygodne siodełko, odporność części roweru na rożne warunki pogodowe (deszcz, śnieg, mróz), błotniki czy chlapacze. Przydatne będzie też występowanie przynajmniej kilku biegów. Nie jest to aż tak ważne w tym rodzaju rowerów, jednak może się zdarzyć, że będziesz poruszać się po gorszym lub bardziej górzystym terenie w mieście i wtedy większa ilość biegów może się sprawdzić idealnie.

Dodatki

W związku z tym, że rower miejski powinien być przede wszystkim praktyczny i wygodny, warto zaopatrzyć się w dodatki, które zwiększa jego użyteczność. Błotniki, chlapacze to wręcz obowiązek, jeśli nie chcemy dojechać do pracy czy szkoły z ubrudzonymi butami i spodniami. Warto też posiadać ochronę na łańcuch oraz tylne koło, aby uniknąć wplątania się nogawek, spódnicy czy dłuższego płaszcza w łańcuch bądź szprychy. Lusterko też może być przydatnym atrybutem, który ułatwi Ci obserwację sytuacji na ścieżce rowerowej Dodatkami, które ułatwią nam podróżowanie będą spory bagażnik oraz koszyk. Możemy nawet dobrać te dodatki tak, aby pasowały kolorystycznie do naszego roweru oraz jego charakteru. Dzwonek będzie znakomitym uzupełnieniem wyposażenia, a jednocześnie dobrym sposobem na ostrzeganie współuczestników ścieżek rowerowych i ulic w razie zagrożenia kolizją. Kupując rower miejski, nie zapomnij o stopce, która umożliwi postawienie roweru w dowolnym miejscu oraz o kłódce szaklowej w kształcie litery "U", czyli tzw. U-lock, która zabezpieczy Twój rower przed kradzieżą.

Podsumowanie

Planując zakup roweru miejskiego, przemyśl jaką cenę chcesz na niego przeznaczyć, a także czy będzie to środek codziennego transportu (np. do pracy lub szkoły), czy chcesz jeździć nim sporadycznie, na weekendowe zakupy itp. Tani rower możesz kupić już za około 500 zł. Jednak, gdy chodzi o rower do codziennej jazdy, w różnej pogodzie, warto wydać na niego trochę więcej, aby mieć gwarancję niezawodnego sprzętu. Pamiętaj, tzw. "mieszczuch" powinien być przede wszystkim wygodny i odporny na niepogodę. Przyjrzyj się rowerowi Arkus & Romet Delta Miss D i jego charakterystyce. Z tą maszyną jazda do pracy czy na zakupy będzie przyjemniejsza.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie