Moje konto  ▾

Arkus & Romet Turing (2013)

Producent Arkus & RometIlość biegów 1Przeznaczenie damskiRocznik 2013 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty z kategorii Rowery miejskie i rekreacyjne innych firm  ▾ poprzednienastępne

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentArkus & Romet
Ilość biegów1
Przeznaczeniedamski
Rocznik2013

Szukasz szybkiego, ale zarazem zdrowego sposobu na poruszanie się do sklepu czy pracy lub szkoły? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu. Rower miejski sprawdzi się idealnie, aby szybko poruszać się do pracy lub szkoły czy sklepu. Poza tym, zadbasz o swoja sylwetkę. Przeczytaj charakterystykę roweru Arkus & Romet Turing i przekonaj się, że jest to sprzęt dla Ciebie.

Wskazówki

Wybierając właściwy dla siebie model, miej na uwadze, że powinien on być przede wszystkim wygodny, bezawaryjny oraz praktyczny. Musi być odporny na rożne warunki pogodowe, gdyż przeznaczony jest do codziennej jazdy niezależnie od aury na dworze. Najpierw musisz zdecydować jaki rodzaj roweru chcesz posiadać. Jest to dość oczywista i banalna decyzja, która nie rządzi się większymi regułami. Liczy się wygoda. Do wybory masz trzy typy: męski, damski i uniwersalny. Zasadnicza różnica między nimi polega głównie na ułożeniu ramy. "Damki" mają ją obniżona i wygiętą. Rower Arkus & Romet Turing to model damski. Jazda rowerem miejskim powinna być przede wszystkim wygodna. Jest to sprzęt rekreacyjny i powinien być przystosowany do komfortowej jazdy przez dłuższy czas. Sylwetka musi być w naturalnej, wyprostowanej pozycji, kierownica ma być tak ustawiona, aby ręce nie zaczęły Cię boleć po kilkunastu minutach. Zwróć też uwagę na wysokość siodełka - Twoja stopa powinna dotykać płasko pedału, gdy on znajduje się w najniższej pozycji, a noga w kolanie wyprostowana.

Atrybuty

Geometria w rowerach miejskich różni się od tych w innych rodzajach. Charakteryzuje się ona tym, że nasza sylwetka jest wyprostowana, a ręce wygodnie oparte o kierownicę. Dzięki temu, łatwiej jest spoglądać w tył i na boki, co zwiększa bezpieczeństwo. Do tego na tym rodzaju roweru, wygodniej jeździ się w codziennych ubraniach. Będąc wyprostowanym, łatwiej jest zachować stabilność na śliskiej nawierzchni. Rowery miejskie to przede wszystkim wygoda i praktyczność. W tym rodzaju jednośladów zwracaj bardziej uwagę na wygodne siodełko, odporność różnych części roweru na śnieg, deszcz czy mróz. Rowery te powinny być wyposażone w błotniki i chlapacze, aby chronić Twoje buty i odzież przed zabrudzeniem. Dobrze, gdy w rowerze będzie występować kilka biegów. Nie jest to bardzo istotna kwestia, jednak nawet w mieście, teren może czasem być różny, a wtedy manewrowanie biegami ułatwi jazdę. - to ilość biegów, umieszczonych w rowerze Arkus & Romet Turing.

Dodatki

Rower miejski ma być przede wszystkim praktyczny, dlatego dobrze jest dokupić do niego jakieś akcesoria oraz dodatkowe atrybuty, aby zwiększyć jego użyteczność. Błotniki i chlapacze obowiązkowo musisz mieć w swoim rowerze miejskim. Uchronią Cię one przed zachlapaniem w drodze do pracy czy szkoły. Musem jest też posiadanie osłony na łańcuch, a także na tylne koło. Dzięki temu nie wkręcisz sobie odzieży w łańcuch lub szprychy. Lusterko może się okazać nie tylko przydatne, aby kontrolować sytuację z tylu, będzie to także świetne uzupełnienie stylu Twojego jednośladu. Każdy praktyczny rower miejski powinien posiadać bagażnik oraz koszyk. Możesz nawet te elementy ulepszyć tak, aby pasowały do charakteru Twojego roweru. Dobrze jest posiadać dzwonek, którym w razie ewentualnej kolizji ostrzeżemy innych uczestników ulicy. Dzięki stopce, ustawisz rower praktycznie w każdym miejscu. Pamiętaj także, aby wraz z rowerem kupić sobie kłódkę szaklową w kształcie litery "U", czyli tzw. U-lock. Zabezpieczy on Twój jednoślad przez kradzieżą, gdy Ty zostawisz rower np. przed sklepem.

Podsumowanie

Zanim kupisz rower miejski, przeanalizuj ile chcesz na niego wydać i jak często zamierzasz nim się poruszać. Tani rower możesz już kupić za około 500 zł. Weź pod uwagę jednak, że rower miejski do codziennego użytku powinien być niezawodny. Musi być odporny na rozmaite warunki pogodowe, więc w takich wypadkach lepiej jest wydać trochę więcej na markowy sprzęt, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Postaw na wygodę oraz praktyczność i wybierz rower miejski Arkus & Romet Turing. Może to właśnie on, będzie Ci towarzyszył w codziennej drodze do pracy lub szkoły.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.