Moje konto
  • Maxim MC 1.5.7 (2014) Maxim MC 1.5.7 (2014)

Maxim MC 1.5.7 (2014)

1 oferta z 1 sklepu

Producent Maxim Ilość biegów 7 Rocznik 2014 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentMaxim
Ilość biegów7
Rocznik2014

Szukasz szybkiego i zdrowego sposobu na poruszanie się po mieście? Żyj w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i przesiądź się na rower. Ten miejski sprawdzi się idealnie w każdej metropolii. Do tego zadbasz o własną kondycję. Zwróć uwagę na rower Maxim MC 1.5.7 i zdecyduj, czy to on będzie dla Ciebie odpowiedni.

Wskazówki

Gdy zastanawiasz się jaki model roweru miejskiego wybrać, pamiętaj, że musi być on przede wszystkim wygodny, bezawaryjny i praktyczny. Ze względu na to, że jest on często użytkowany, musi być odporny na różne warunki pogodowe (śnieg, deszcz czy mróz). Na początek wybierz rodzaj roweru, między damskim, męskim i uniwersalnym. To z jednej strony oczywista decyzja, aczkolwiek nie musisz się tym kierować. Wybierz model, który będzie wygodny. W zasadzie jedynym elementem jaki odróżnia "damkę" jest jej niższa i wygięta rama. Rower miejski jest przeznaczony głównie do jazdy rekreacyjnej, o nie zbyt szybkim tempie. Dlatego ważne jest, aby było Ci na nim komfortowo. Sylwetka powinna być wyprostowana. Pamiętaj też o odpowiedniej odległości i wysokości kierownicy, a także pedałów (noga powinna być wyprostowana, gdy pedał jest na dolnej pozycji).

Atrybuty

Rower miejski ma inną geometrię niż rowery górskie czy trekkingowe. Zapewnia ona użytkownikowi wyprostowaną sylwetkę oraz możliwość komfortowego oparcia rąk o kierownicę. Pozwala to na wygodniejsze obracanie się do tyłu czy w bok, co wpływa na bezpieczeństwo. Na tzw. "mieszczuchu" łatwiej jest też jeździć w zwykłym ubraniu. Dzięki wyprostowanej sylwetce w trakcie jazdy, łatwiej jest zachować stabilność na śliskiej nawierzchni. Jazda na rowerze miejskim powinna być wygodna, a sam sprzęt praktyczny. W związku z tym, upewnij się, że siodełko jest wygodne, części odporne na różne warunki pogodowe, a także, że rower wyposażony jest w błotniki i chlapacze. Dobrym pomysłem będzie zakup roweru miejskiego z przynajmniej kilkoma biegami. Nie jest to istotna kwestia, aczkolwiek mogą być przydatne. Pomogą Ci one w jeździe po trudniejszym terenie w mieście albo na przykład, w ruszaniu na światłach. 7 - tyle biegów zostało zainstalowanych w rowerze Maxim MC 1.5.7.

Dodatki

Zwiększ praktyczny aspekt swojego roweru i wyposaż go w dodatkowe akcesoria i atrybuty. Obowiązkiem są błotniki i chlapacze. Bez nich dotrzesz do pracy czy szkoły w pochlapanych butach i spodniach lub spódnicy. Warto też zadbać o osłonę na łańcuch oraz tylne koło, aby uniknąć wkręcenia się nogawki spodni, płaszcza lub sukienki. Przydatnym dodatkiem, może być także lusterko, które ułatwi Ci kontrole nad tym, co się dzieje za Tobą na ulicy. Aby podróżowanie było jeszcze przyjemniejsze zadbaj o bagażnik i koszyk. Możesz nawet dopasować te dodatki tak, by pasowały do stylu Twojego roweru. Przydatnymi dodatkami będą także dzwonek, dzięki któremu ostrzeżesz innych uczestników drogi o ewentualnej kolizji oraz stopka. Innym, ważnym elementem jest kłódka szaklowa w kształcie litery "U", czyli tzw. U-lock, która zabezpieczy Twój rower przed kradzieżą.

Podsumowanie

Zastanawiasz się jaką kwotę przeznaczyć na rower miejski? Wszystko zależy od tego, jak często zamierzasz go używać. Najtańsze rowery kosztują już ok. 500 zł. Jednak jeśli potrzebny Ci model co codziennej jazdy, lepiej dołóż i kup markowy, sprawdzony sprzęt, który będzie odporny na deszcz czy śnieg. Zgrabna linia i wygoda to nie jedyne zalety roweru miejskiego Maxim MC 1.5.7. Przyjrzyj mu się i podejmij dobrą decyzję.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też