Moje konto
  • Kellys Arc 1.0 (2013) Kellys Arc 1.0 (2013)
  • Kellys Arc 1.0 (2013) Kellys Arc 1.0 (2013)

Kellys Arc 1.0 (2013)

1 oferta z 1 sklepu

Producent Kellys Ilość biegów 16 Przeznaczenie męski Rocznik 2013 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentKellys
Ilość biegów16
Przeznaczeniemęski
Rocznik2013

Szukasz zdrowego sposobu na spędzanie wolnego czasu? Rower szosowy to świetny sprzęt do szybkiej jazdy. Przeanalizuj charakterystykę roweru Kellys Arc 1.0. Może ułatwi Ci ona podjęcie decyzji i zdecydujesz się na właśnie ten model.

Wskazówki

Rowery szosowe to sprzęt stworzony do jednego celu - szybkiej jazdy. Nie jest to rower rekreacyjny czy turystyczny, nie stawia się tu na wygodę. Siodełko jest ponad linią kierownicy, co zmusza użytkownika do lekko pochylonej pozycji ciała, wpływającej na aerodynamikę jazdy. "Szosówka" nie jest zalecana dla początkujących rowerzystów. Rower ten przeznaczony jest do sportowej jazdy. Nie wszyscy kolarze muszą startować w zawodach, jednak jest to sprzęt dla rowerowych pasjonatów lubiących duże prędkości. Jeśli jesteś dopiero początkującym rowerzystą szosowym, zaufaj sprawdzonym producentom tych rowerów i wybierz markowy sprzęt. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja pierwsza szosówka jest dobrej jakości. Przede wszystkim wybierz rodzaj roweru - damski lub męski. To z jednej strony oczywista decyzja, aczkolwiek nie musisz się tym kierować. W zasadzie jedynym elementem jaki odróżnia "damkę" jest jej niższa rama. Kellys Arc 1.0 to rower męski.

Właściwości

Kolarstwo szosowe to sport nie dla wszystkich. Jak sama nazwa mówi, jazda odbywa się na asfalcie. Osiąga się tu spore prędkości, w związku z tym konieczny jest rower lekki i wytrzymały. Rower szosowy cechuje krótka zwarta rama, spore, najczęściej 28-calowe koła, cienkie ogumienie z praktycznie niewidocznym bieżnikiem, a do tego kierownica wygięta w dół, czyli tzw. "baranie rogi". Rama to podstawa konstrukcji roweru. Najpopularniejsze, a zarazem takie ze średniej i niskiej półki cenowej, są ramy aluminiowe. Najlepiej sprawdzi się rama węglowa (karbonowa). Zapewnia ona sztywność i lekkość roweru, jednak jest ona droższa. W "szosówce" nie tylko rama i koła są istotne. Liczy się też osprzęt. Chodzi tu o elementy układu napędowego czy hamulce. Jeśli wybierzesz dobre jakościowo części, zwiększysz sprawność i niezawodność Twojego jednośladu. Miej na uwadze także wagę poszczególnych składowych, gdyż im lżejszy cały rower, tym szybsza jazda. 16 - to ilość biegów, które umieszczono w rowerze Kellys Arc 1.0.

Podsumowanie

Kolarstwo szosowe jest dość drogim sportem. Prosty, markowy model szosówki kupisz za 2-2,5 tyś zł. Model w takiej cenie będzie odpowiedni dla początkujących kolarzy. Nie ma sensu wydawać na początek więcej, zwłaszcza, gdyby jednak ten rodzaj Cię nie przekonał. Jeśli natomiast Twoja przygoda z kolarstwem szosowym już trwa, a Ty chcesz sprawić sobie nowy jednoślad, powinieneś dołożyć przynajmniej 1500 zł i cieszyć się z bardziej profesjonalnego sprzętu. Kellys Arc 1.0 to rower lekki i wytrzymały - idealny na asfaltowe drogi. Sprawdzi się zarówno w hobbystycznej jeździe, jak i profesjonalnym kolarstwie.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też