Moje konto
  • Merida Lemurooo Merida Lemurooo
  • Merida Lemurooo Merida Lemurooo
  • Merida Lemurooo Merida Lemurooo
  • Merida Lemurooo Merida Lemurooo

Merida Lemurooo

3 oferty z 2 sklepów

Producent MeridaRocznik 2014, 2013, 2012Rodzaj dziecięcy WIĘCEJ INFORMACJI ↓

e-sportowiec.com.pl

★★★★★
173 opinie

Rower Drakar Lemurooo różowy 2014

Rower Drakar Lemurooo różowy 2014

SPECYFIKACJA Kolor Pink Widelec Stalowy Hamulec P/T Sparkle Korby Stalowa Przerzutka T Shimano RD-TZ50 Kaseta Shimano MF-TZ06 Kierownica Stalowa Piasta P/T DC Pedały Plastikowe, łożyska kulkowe Obręcze Aluminiowe Siodło Raptor Sztyca Stalowa Manetka P/T -/ Shimano SL-RS31-6R Opona P/T 20x1.95 Wanda Przełożenia 6

Dostępność sprawdź w sklepie →

arkus.sklep.pl

★★★★★
363 opinie

Rower Drakar Lemurooo różowy 2014

Rower Drakar Lemurooo różowy 2014

DARMOWA DOSTAWA! SPECYFIKACJA Kolor Pink Widelec Stalowy Hamulec P/T Sparkle Korby Stalowa Przerzutka T Shimano RD-TZ50 Kaseta Shimano MF-TZ06 Kierownica Stalowa Piasta P/T DC Pedały Plastikowe, łożyska kulkowe Obręcze Aluminiowe Siodło Raptor Sztyca Stalowa Manetka P/T -/ Shimano SL-RS31-6R Opona P/T 20x1.95 Wanda Przełożenia 6

Dostępność sprawdź w sklepie →

e-sportowiec.com.pl

★★★★★
173 opinie

Rower Drakar Lemurooo biały 2014

Rower Drakar Lemurooo biały 2014

SPECYFIKACJA Kolor Pearl White Widelec Stalowy Hamulec P/T Sparkle Korby Stalowa Przerzutka T Shimano RD-TZ50 Kaseta Shimano MF-TZ06 Kierownica Stalowa Piasta P/T DC Pedały Plastikowe, łożyska kulkowe Obręcze Aluminiowe Siodło Raptor Sztyca Stalowa Manetka P/T -/ Shimano SL-RS31-6R Opona P/T 20x1.95 Wanda Przełożenia 6

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentMerida
Rocznik2014, 2013, 2012,
Rodzajdziecięcy

Pierwszy rower to sprzęt, o którym pamiętamy przez całe życie. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko szybko załapało jazdę na rowerze, wybierzmy mu prosty model. Kolejne zakupy z biegiem czasu, będą już jednak coraz bardziej skomplikowane i drogie. Warto pomyśleć o rowerze Merida Lemurooo, który wpisze się w oczekiwania wielu rodziców i dzieci.

Wprowadzenie

Aby nasze dziecko rozwijało się prawidłowo, przychodzi czas, że musi wsiąść na rower. Tyczy się to zarówno dzieci, dla których będzie to pierwszy raz, jak i tych milusińskich, którzy już wcześniej jeździli, ale z czasem przestały. Samodzielna jazda na rowerze, to forma aktywności fizycznej, która wymagana jest do prawidłowego wykształcenia i poprawiania zmysłu równowagi, a także oswojenia się z przemieszczaniem nie tylko za pomocą własnych nóg. To także bodziec, który dzieciom może dodatkowo dać olbrzymią ilość frajdy.

Specyfika i wybór

Rowerki dla dzieci, to z reguły proste urządzenia, które mają tylko podstawowe oprzyrządowanie. Niemniej w zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko, musimy dobrać mu odpowiedni rozmiar i typ roweru. Dla małych dzieci, (a więc w wieku 4-5 lat), które siadają pierwszy raz na rower, powinniśmy szukać rowerków z kołami o rozmiarze 16 cali. Do takiego rowerku bezproblemowo założymy boczne kółka asekurujące. Na wyposażeniu takiego jednośladu powinna być też osłona łańcucha. Dobrze też, gdy posiada on błotniki i piankowe nakładki na kierownicę i ramę. Niektóre rowery dla dzieci w tym przedziale wiekowym, posiadają przedni hamulec. Zwróćmy uwagę, czy nie jest on zbyt mocno wyregulowany. Dziecku w wieku 7 lat, możemy już zaproponować większy rower, podobny do wersji seniorskich. Jednoślady dla dzieci w takim wieku cechują się kołami o rozmiarze 20 cali. W takich modelach, często znajdziemy już przerzutki i dwa hamulce w manetkach na kierownicy. Przerzutek najczęściej znajdziemy 3, warto więc dziecko nauczyć, że jego rower posiada 3 przełożenia do jazdy wolnej, średnio i szybkiej. Wyczulmy je też na odpowiednią obsługę hamulców z kierownicy. W wieku 9-10 lat, możemy kupić dziecku rower poruszający się na 24 calowych kołach. Jednoślady te cechują się już praktycznie wszystkimi cechami rowerów seniorskich. Znajdziemy więc w nich pełne oprzyrządowanie, wiele przerzutek, amortyzatory (przód jak i tył, w zależności od modelu). Poza wielkością kół, dochodzi także kwestia wielkości ramy. Możemy wybierać z 14, 15 lub 16 calowych ram. Jej wielkość dobieramy do wzrostu naszej pociechy. Ostatnią wielkością są rowery na 26 calowych kołach, i typowych seniorskich, ramach. Więcej o specyfice tych sprzętów piszemy w działach przy rowerach konkretnego typu.

Bezpieczeństwo

Gdy mamy już upatrzony rower, warto zainwestować też w bezpieczeństwo naszej pociechy. Kask rowerowy to niezbędne minimum. Wprawdzie nie ochroni przed większością typowych kontuzji, takich jak stłuczenia oraz otarcia rąk i nóg, jednak ochroni głowę dziecka podczas upadku i uderzenia o ziemię. Dodatkowo możemy zainwestować w ochraniacze na stawy, podobne do tych, które używa się do jazdy na rolkach. Musimy mieć jednak świadomość, że do najwygodniejszych to one nie należą i przydadzą się raczej tylko dla bardzo małych dzieci. Starsze mogą nie chcieć ich nosić z racji właśnie wygody, a także poczucia "obciachu" wśród rówieśników.

Podsumowanie

Rower to pierwszy, samodzielny środek transportu dla naszego dziecka. Warto wybrać taki, który będzie dla niego bezpieczny i bezproblemowy w obsłudze, a także taki, na jakim nasza pociecha będzie chciała jeździć. Rower tradycyjny Merida Lemurooo, to sprzęt prosty, pozbawiony zbędnych akcesoriów, ale doskonale wpisujący się w potrzeby naszego dziecka. Oferuje wszystko to, co niezbędne do prawidłowego rozwoju milusińskich, a także przyniesie mnóstwo radości z użytkowania i poznawania świata.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

polecam wszystkim, którzy cenią sobie dobrą jakość w przystępnej cenie ★★★★★
Andrzej
2013-08-20

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.