Moje konto
  • Sapphire SG-922B Sapphire SG-922B
  • Sapphire SG-922B Sapphire SG-922B
  • Sapphire SG-922B Sapphire SG-922B
  • Sapphire SG-922B Sapphire SG-922B
  • Sapphire SG-922B Sapphire SG-922B

Sapphire SG-922B

2 oferty z 2 sklepów

Producent Sapphire System hamowania elektromagnetyczny Waga urządzenia 23 kg Długość 77 cm Waga koła zamachowego 7 kg WIĘCEJ INFORMACJI ↓

SportowyRaj.pl

★★★★★
125 opinii

Rower magnetyczny Sapphire ULTIMATE II SG922B

Rower magnetyczny Sapphire ULTIMATE II SG922B

… zakres regulacji siodełka (w pionie) oraz w poziomie, dostosowany do indywidualnych potrzeb ćwiczącegoSiodełko żeloweStabilna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo ćwiczeń (waga 23,5 kg)Pokrywa koła zamachowego została dodatkowo wyciszonaRolki transportowe Licznik posiada certyfikat CEOdległość siodełka od pedałów: 62-78 cmWymiary dł./szer./wys. 77 / 39 / 127Max. waga Użytkownika 150 …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Rower elektromagnetyczny ULTIMATE II SG-922 B / Gwarancja 24m

… się myśl o rowerze, ale pora roku i brak chęci na wychodzenie z domu krzyżowały Twoje plany? Marzysz o sprzęcie, który zawsze będzie na wyciągnięcie Twojej ręki? Rower elektromagnetyczny Ultimate II Sapphire to fantastyczne rozwiązanie każdej sytuacji! Gdy masz tylko ochotę na odrobinę sportu i spalenia zbędnych kalorii siadasz i pedałujesz nie przejmując się pogodą czy brakiem …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentSapphire
System hamowaniaelektromagnetyczny
Waga urządzenia23 kg
Długość77 cm
Waga koła zamachowego7 kg

Lubisz fitness i chcesz dobre urządzenie do ćwiczeń w domu? Jeśli tak jest, zastanów się nad zakupem roweru stacjonarnego, który Ci w tym pomoże. Sprawdź sprzęt Sapphire SG-922B.

Wprowadzenie

Rower treningowy to specyficzne urządzenie do ćwiczeń, które symuluje jazdę na rowerze - w domu - pod dachem. Od lat, miliony ludzi ćwiczą w swoich domach, pedałując na rowerach treningowych. Zaletą tego urządzenia jest ruch jaki wykonujemy, który powoduje aktywizację i obciążenie mięśni, tak jakbyśmy jeździli na normalnym rowerze w terenie. Warto podkreślić, że ćwiczenie na rowerze stacjonarnym daje bardzo dobre efekty, nie tylko pod względem poprawienia kondycji, ale także w przypadku zrzucania wagi czy podniesienia wytrzymałości i wydajności organizmu. Rowery stacjonarne umożliwiają realizowanie optymalnego dla nas programu ćwiczeń, niezależnie od pogody, ukształtowania terenu czy pory roku. Bogata gama modeli o różnej konstrukcji pozwala na zakup urządzenia, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Porady i specyfikacja

Na rynku dostępne są trzy rodzaje takich urządzeń. Mamy więc rowery pionowe, na których jeździ się podobnie jak na klasycznych rowerach, z sylwetką wyprostowaną. Drugim typem jest rower poziomy, zajmujący względnie dużo miejsca, jednak będący bardzo wygodny podczas intensywnych treningów. Cechuje się półleżącą sylwetką ćwiczącego. Ostatnie, najdroższe, są przystosowane do ciężkich treningów, zarówno dla amatorów jak i sportowców dbających o sylwetkę. Oferują możliwość pełnej regulacji i programowania treningów - to rowery spinningowe. Na rynku dostępne są także trzy typy oporu zastosowanego w danym urządzeniu. Mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne. W rowerach mechanicznych, opór koła zamachowego oparty jest w momencie tarcia o paski i szczęki. Rowery magnetyczne, stawiają ćwiczącemu opór dzięki magnesowi, który w zależności od ustawienia zbliża lub oddala się od koła zamachowego. Ostatnią grupę tworzą rowery elektromagnetyczne, w których zastosowano hamulec elektromagnetyczny. Urządzenia te są najdroższe w zakupie, ale też przystosowane do ciężkich treningów, zarówno dla amatorów jak i sportowców dbających o sylwetkę. Ciężar koła zamachowego, mechanicznej podstawy tego urządzenia również jest istotna. Im większe i cięższe koło zamachowe, tym płynniejszy ruch i większa regulacja oporu. To zastosowane w modelu SG-922B waży 7 kg. Przekłada się to na płynną i przyjemną pracę. Regulacja oporów może być mechaniczna, w postaci śruby lub z poziomu komputera. Ważne są też pedały, szerokie i perforowane, aby dawać stopom solidne podparcie i chronić przed zsuwaniem się nóg z urządzenia. Nieodłącznym elementem są też regulowane rękojeści, które służą do treningu górnych partii mięśni. Dodatkowe opcje uchwytu, aktywują kolejne partie mięśni. Istotna i obecna w modelu SG-922B jest też regulacja wysokości siodełka. W urządzeniu zastosowano elektromagnetyczny system hamowania. Urządzenie jest długie na 77 cm. Całość waży niespełna 23 kg.

Użytkowanie

W rowerach treningowych standardem jest pomiar pulsu. Dzieje się to przez dotykowe czujniki, które przekazują pomiary do komputera urządzenia. W niektórych modelach możemy znaleźć pas telemetryczny lub klips na ucho, których działanie jest podobne. Sercem każdego nowego roweru stacjonarnego jest komputer. Na jego ekranie wyświetlane są najważniejsze funkcje i wartości przebiegu naszego treningu, takie jak: czas, prędkość, pokonany dystans, spalone kalorie, czy wysokość pulsu. Bardziej zaawansowane konstrukcje posiadają komputery, które oferują większy zestaw programów treningowych. Im więcej programów, tym większe możliwości aranżacji urozmaiconego i ciekawego treningu.

Podsumowanie

Rower treningowy Sapphire SG-922B przeznaczony jest do ćwiczeń głównie w domu. Czytelny komputer z intuicyjną obsługą pozwala na łatwą kontrolę funkcji. Urządzenie polecane jest szczególnie osobom odchudzającym się. Pozwala na jednoczesne wzmocnienie i rzeźbienie dolnych partii ciała, poprawiając krążenie i dotleniając organizm. Zastanów się, czy właśnie to jest sprzęt do Twojego domu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też