Menu

Siodło SELLE ITALIA NOVUS TEAM EDITION FLOW, rozm. L, czarne

Cechy produktu

  • Producent SELLE ITALIA 

Opis

Klasyka, który nigdy nie wyjdzie z mody, odnowiony Novus powraca w nowym wcieleniu, dzięki kilku dodatkowym funkcjom. Nowe wydłużone wycięcie w siodle zapewnia komfort i ulgę w newralgicznych punktach nacisku w razie zapotrzebowania, a zarys konstrukcji jest produkowany dla dodatkowej głębokiej pozycji.

cechy techniczne:
- Wydłużone wycięcie w siodle dla maksymalnej ulgi
- Stożkowy kształt opatentowanego nosa siodła zmniejsza tarcie wewnętrzne uda o bok siodła i usprawnia nieograniczony ruch.

idmatch: L2
Waga: 230g
wymiary: 278mm x 146mm
Pręty siodła: Ti 316 7mm
Przeznaczenie: szosa

Technologie:

FIBRA-TEK
Wytrzymałe i oddychające pokrycie z syntetycznej skóry.

FLOW CHANNEL
Anatomiczne wycięcie w siodle udoskonalające komfort jazdy, przez odciążenie newralgicznych punktów nacisku.

TEAM EDITION
wytworzone do wymagającej jazdy i ciężkich zadań. Używane przez profesjonale zespoły.

TI 316 7mm
Pręty siodła wytwarzane z tytanu TI 316 posiadają rozszerzoną niepodatność i trwałość o 25%, i zredukowaną wagę o 15% w porównaniu z konwencjonalnymi prętami. Średnica 7mm.

Co to jest ID Match?

Napisany do tego celu przez informatyków Selle Italia specjalny program komputerowy, zezwala na dopasowanie optymalnego modelu siodła do indywidualnych potrzeb kolarza. Pomysł Włochów cechować ma wykorzystanie tzw. Pomiaru kilkufazowego, do którego wymagane będzie wprowadzenie trafnych informacji jak: wiek, płeć, waga, wzrost, dystans pokonywany w sezonie, kąt kręgosłupa (pozycja na rowerze), rozstaw kości miednicowej, obwód ud itp. Do wspomnianego programu komputerowego. Z myślą o zastosowaniu idMatch powstał nowy model Flite, który wraz z systemem był testowany w najlepszych włoskich i szwajcarskich sklepach oraz poprzez światową czołówkę kolarstwa.

detale: Wszyscy wiemy jak trudno jest sobie do pasować adekwatne siodełko. I nie chodzi tu o podstawowy wyznacznik komfortu jakim jest miękkość siodełka, wyłącznie chyba najważniejszy parametr jakim jest szerokość siodełka. Wąskie czy szerokie? Pytanie jest wyraźne, za wąskie siodło spowoduje że będziemy mieli poczucie że siedzimy na tzw. „miękkich" częściach ciała. Za obszerne spowoduje poczucia siedzenia na „kanapie" i duże prawdopodobieństwo obcierania udami o krawędzie.

Producenci siodeł wyszli nam naprzeciw podsadzając nam żelowe poduszki które mają zlokalizować guzy kulszowe lub próbując określić pozycję guzów kulszowych poprzez naszą rozciągliwość. Te wszystkie metody są w miarę efektywne lecz opierają się na jednym parametrze, nie są to metody do końca staranne. Selle Italia z systemem IDMatch postanowiła podejść do tematu bardziej kompleksowo i nie opierać sytemu pomiaru jedynie na jednym parametrze a na trzech, co daje bardziej precyzyjne wyniki. Podstawą są wyniki trzech pomiarów i system IDMatch na stronie internetowej.

Mierzy się następująco: szerokość pomiędzy krętarzami (jest to odległość mierzona po zewnętrznej części kości udowych), obwód uda i pozycja miednicy. Na podstawie pomiaru szerokości między krętarzami którą uzyskujemy przy pomocy specjalistycznej miarki uzyskujemy szerokość pomiędzy guzami kulszowymi, czyli parametr określający szerokość siodełka. Drugim parametrem który jest mierzony jest obwód uda, jest to istotne bardzo dla osób które wąsko prowadzą kolana w trakcie jazdy i obcierają udami o siodełko. Trzecim i ostatnim jest mierzenie pozycji miednicy przy skłonie do przodu, pozwala to kreślić czy niezbędne jest siodełko z dziurą bądź bez. Wyniki powyższych pomiarów są wpisywane na stronę IDMatch gdzie po dokonaniu przeliczeń system sugeruje optymalne dla nas siodełko. Siodełka są podzielone na kategorie S1,S2, S3 i L1, L2, L3. Siodełka z kategorii S to siodełka wąskie, kategoria L to siodełka spore, cyfra po literze oznacza czy siodełko powinno być z dziurą i z jak dużą.

Od 2013r. Wszystkie siodła Selle Italia będą sprzedawane z oznaczeniem do której kategorii przynależą. System przy podaniu końcowego wyniku oferuje siodła z tej samej kategorii lecz w różnorodnym przedziale cenowym, czyli na każdy budżet. Cały pomiar trwa ok. 1min i może być bezproblemowo wytwarzany warunkach sklepowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.