Moje konto
  • Rollerblade Pro 80 Rollerblade Pro 80
  • Rollerblade Pro 80 Rollerblade Pro 80

Rollerblade Pro 80

2 oferty z 2 sklepów

Producent Rollerblade WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Rollerblade Rolki rekreacyjne, fitness Bladerunner PRO 80 czarno-czerwone

Rolki rekreacyjne, fitness Bladerunner PRO 80 czarno-czerwone, Rollerblade

Dostępny od ręki  ✓

sporti.pl

★★★★★
2396 opinii

Łyżworolki Bladerunner Pro 80

Łyżworolki Bladerunner Pro 80

… swobodę ruchu Opatentowany system sznurowania sprawdzony w wielu modelach na przełomie lat, ponadto rzep Powerstrap umieszczony pod kątem 45 stopni oraz górna klamra umiejscowiona ponad kostką - stopa dzięki temu trzymana jest pewnie i stabilnie gwarantując komfort i bezpieczeństwo Płoza kompozytowa - mocna, wytrzymała i bezpieczna a do tego uniwersalna. Kółka poliuretanowe (potocznie …

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

ProducentRollerblade

Chcesz więcej się ruszać, a przy okazji dobrze bawić? Rolki to rewelacyjny sposób na poprawienie kondycji i zadbanie o szczupłą sylwetkę. Do tego jest to świetna zabawa i relaks na świeżym powietrzu. Zapoznaj się z poniższym opisem, który w razie wątpliwości, pomoże Ci w wyborze odpowiedniego modelu. Rolki Rollerblade Pro 80 to sprzęt warty uwagi, dlatego przyjrzyj się jego cechom.

Budowa i parametry

W wyborze odpowiedniej pary rolek, zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza, ważne są ich parametry. Chodzi tu szczególnie o kółka, ich wielkość i twardość. Rolki mają kółka ustawione w linii prostej, jedno za drugim. Wytworzone są z mieszanek różnych tworzyw. Bogatsze mieszanki zawierają w większej ilości silikon lub kauczuk syntetyczny. Kółka z nich wykonane posiadają lepszą przyczepność, a jazda na nich jest wygodniejsza. Z tańszych mieszanek wykonane są kółka potocznie nazywane plastikowymi. Są one twarde, dlatego mniej komfortowo się na nich jeździ. Średnica może wynosić od 47 mm do 110 mm. Kółka od 47-70 mm to kółka małe. Cechuje je stabilność oraz lepsza zwrotność, jednak jeździ się na nich wolniej. Duże kółka to te od 84 mm do 110 mm. Jazda na nich jest mniej stabilna oraz nieco trudniej jest manewrować, jednak można rozwinąć większą prędkość. Dlatego są one lepsze dla bardziej zaawansowanych rolkarzy. Kółka o średnicy 70-84 mm łączą w sobie pośrednie cechy kółek małych i dużych. Twardość poliuretanowych kółek może być różna. Parametr ten oznaczany jest liczbą od 74-101 oraz literą "A". W miękkich kółkach wynosi on od 74A do 82A, natomiast w twardych 84A do 101A. Miękkie kółka oznaczają wolniejszą jazdę, za to są bardziej komfortowe, ponieważ lepiej pochłaniają drgania. Ich wadą jest jednak to, że dość szybko się zużywają. Twarde kółka zapewniają szybsza jazdę, aczkolwiek mniejszą przyczepność i nie słabiej pochłaniają drgania. Za to są trwalsze niż miękkie kółka. Określenie rozmiaru rolek nie zawsze jest taką oczywistą sprawą. Producenci nie zawsze maja ujednolicone rozmiarówki, dlatego najlepiej będzie zmierzyć długość stóp i wartość tą porównać z tabelą rozmiarów danego producenta. Zdarza się, że nawet dokładne zmierzenie stopy nie zagwarantuje, ze rozmiar będzie pasował. Dlatego nawet gdy upatrzysz sobie konkretny model w sklepie internetowym, dobrym pomysłem będzie udanie się do stacjonarnego i przymierzenie takiej samej pary. Da Ci to możliwość sprawdzenia go. Stań w nich, przejedź się kawałek, upewnij się, że nic Cie nie uwiera i nie przeszkadza w jeździe. W rolkach występują trzy rodzaje zapięć - wiązane, zapinane na klamry oraz te, które łączą wcześniejsze dwa. Do wyczynowej jazdy wybierz wiązane, które zapewnią Ci dobrą stabilizację stopy. W jeździe rekreacyjnej sprawdzą się te zapinane na klamry.

Rodzaje

Do jakiej jazdy potrzebujesz rolek, rekreacyjnej, szybkościowej czy wyczynowej? Rolki rekreacyjne są najbardziej popularne. To świetny sposób na relaks, ale także na poprawę wyglądu Twojego ciała i kondycji. Dobrze się na nich jeździ po płaskim równym terenie. Ich średnica zazwyczaj wynosi od 78 do 84 mm, natomiast twardość 82A-84A. Szybkościowe rolki to coś dla fanów większych prędkości. Są one lekkie i mają duże kołka, o średnicy ok. 90 mm, co pozwala na szybsza jazdę. Rolki wyczynowe (agresywne) to sprzęt przeznaczony do jazdy w skateparkach, na rampach, murkach. Są one mocne i zabudowane. Wyposażone są w małe kółka, które zapewniają dobrą zwrotność.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest ważną sprawą podczas jazdy na rolkach. Dotyczy to w takim samym stopniu początkujących jak i zaawansowanych rolkarzy. Miej to na uwadze zwłaszcza, gdy wybierasz rolki dla dziecka. Zatem wybierz odpowiednie ochraniacze. Kask to minimum, o którym musisz pamiętać. Do tego mogą Ci się przydać jeszcze usztywniacze na nadgarstki oraz kolana. Jest to istotna kwestia szczególnie, jeśli wybierasz rolki dla dziecka.

Podsumowanie

Wygląd i cena rolek nie są najważniejsze. Nie kieruj się tylko tym podczas wyboru odpowiedniej pary. Dla osób zaczynających jazdę na rolkach idealne będą rolki posiadające nie za duże (średnica ok. 74-84 mm) oraz miękkie kółka. Zapewnią one łatwość manewrowania oraz dobrą przyczepność. Jazda na rolkach Rollerblade Pro 80 da Ci wiele przyjemności. Przyjrzyj się tym wygodnym i stabilnym rolkom i przekonaj się, że to dobry wybór.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też