Moje konto
  • Signa SJ 2117 A Signa SJ 2117 A
  • Signa SJ 2117 A Signa SJ 2117 A

Signa SJ 2117 A

1 oferta z 1 sklepu

Producent Signa WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentSigna

Aktywny wypoczynek to coś dla Ciebie? Jeśli szukasz alternatywy dla roweru czy deskorolki to jesteś w odpowiednim miejscu. Rolki to strzał w dziesiątkę. Dzięki nim, nie tylko polepszysz swoją kondycję, ale także będziesz spędzać miło czas na świeżym powietrzu. Masz problem z wyborem odpowiedniego modelu? Przyjrzyj się charakterystyce rolek Signa SJ 2117 A i sprawdź, czy będzie to sprzęt dla Ciebie.

Budowa i parametry

Przy zakupie rolek, zwłaszcza jeśli wcześniej nie miałeś z tym sprzętem do czynienia, weź pod uwagę parametry jakie posiadają. Aby w pełni cieszyć się z jazdy, muszą one pasować do Twoich umiejętności. Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się kółkom - ich wielkości i twardości. Kółka rolek ustawione są w linii prostej, jedno za drugim. Wytworzone są z rożnych mieszanek tworzyw. W tych bogatszych, dominuje silikon lub kauczuk syntetyczny. Kółka wykonane z takich mieszanek zapewniają większą przyczepność oraz wygodę jazdy. Mniej komfortowe są kółka wykonane z tańszych połączeń tworzyw, potocznie zwane plastikowymi. Kółka w rolkach mogą mieć średnicę 47-110 mm. Małe kółka mają 47-70 mm. Jazda na nich nie jest zbyt szybka, aczkolwiek są stabilne oraz zwrotne. Kółka posiadające od 84 do 110 mm średnicy to kółka duże. Jeździ się na nich szybciej, jednak charakteryzuje je mniejsza stabilność i zwrotność. Kompromisem małych i dużych są kółka posiadające od 70 do 84 mm średnicy. Posiadają one uśrednione cechy powyższych. Poliuretan, czyli tworzywo, z którego zrobione są kółka może mieć różną twardość. Oznaczana jest ona za pomocą liczby od 74 do 101 oraz literą "A". Kółka z oznaczeniem od 74A do 82A to kółka miękkie. Natomiast kółka twarde to te oznaczone od 84A do 101A. Miękkie kółka charakteryzują się wolniejszą jazdą, aczkolwiek jest ona bardziej komfortowa. Lepiej pochłaniają drgania, jednak przez to szybciej się zużywają. Twarde kółka natomiast cechuje szybsza jazda, jednak z mniejszą przyczepnością i mniej wygodnie. Za to ich trwałość jest większa. Wydaje się, że wybór rozmiaru rolek to prosta sprawa. Jednak rozmiaru u różnych producentów mogą się od siebie nieco różnić. Dlatego najlepiej przed zakupem dokładnie zmierzyć stopę (szczególnie, jeśli dokonujemy go online) i porównać ten wynik z tabelą rozmiarów danego producenta upatrzonych rolek. Mimo dokładnego zmierzenia długości stopy możesz nie mieć pewności, że dane rolki będą idealnie pasować. Zwłaszcza, jeśli kupujesz je online. Najlepszym sposobem będzie przymierzenie tego samego modelu w sklepie stacjonarnym. Przejedź się, sprawdź czy nigdzie Cie nie uwierają. W rolkach można spotkać 3 rodzaje zapięć - sznurowane, zapinane na klamry i łączone. Wiązane są świetne do jazdy wyczynowej. Zapewnią Ci odpowiednie usztywnienie. Klamry występują najczęściej w rolkach rekreacyjnych.

Rodzaje

Wybierając odpowiednie rolki, zdecyduj do jakiej jazdy będziesz ich używać - rekreacyjnej, szybkościowej czy wyczynowej. Najpopularniejszym rodzajem rolek są rolki rekreacyjne. Przeznaczone są do jazdy mniej intensywnej, relaksacyjnej, ale także jako sposób na uzyskanie smukłej sylwetki. Idealnie nadają się do jazdy na płaskim, równym terenie. Średnica kółek w tym rodzaju waha się od 78 do 84 mm, natomiast twardość 82A-84A. Rolki szybkościowe to rolki dla miłośników szybkiej jazdy. Dzięki temu, że są lekkie i mają duże kółka (średnica ok. 90 mm) mogą osiągać większe prędkości niż np. rolki rekreacyjne. Do jazdy po skateparkach, na rampach i murkach idealne są rolki wyczynowe (agresywne). Są one mocne, wytrzymałe i zabudowane. Posiadają małe kółka, które ułatwiają zwrotność.

Bezpieczeństwo

Jeśli już masz upatrzoną odpowiednią parę rolek, nie zapomnij o kwestiach bezpieczeństwa. Wbrew pozorom nie jest to tylko sprawa dla początkujących rolkarzy. Zadbaj o ochronę, niezależnie czy jeździsz od niedawna, czy kilka lat. Jest to szczególnie istotne przy kupowaniu rolek dla dzieci. Dlatego należy dobrać właściwe ochraniacze. Kask jest obowiązkowy. Do tego pomyśl też o usztywniaczach na nadgarstki oraz kolana. Pamiętaj, że zabawa powinna być przede wszystkim bezpieczna.

Podsumowanie

Przy wyborze rolek, nie kieruj się wyłącznie ceną czy wyglądem. Przyjrzyj się parametrom, jakie posiadają oraz dobierz je do swoich umiejętności. Jeśli jesteś początkującym rolkarzem, wybierz rolki z nie za dużymi oraz miękkimi kółkami. Takie posiadające od 74 mm do 84 mm będą idealne. Pozwolą Ci na niezbyt szybką jazdę, ale łatwo będzie nimi manewrować. Miękkie, dadzą Ci potrzebną przyczepność. Jeżdżąc na rolkach Signa SJ 2117 A miło spędzisz czas na świeżym powietrzu. Sprawdź ich parametry i dokonaj wyboru.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też