Menu

Smocz.NUK n/but.(rozszcz.podnieb.) 107001 lateks. - - 1 op.

Cechy produktu

  • Producent MAPA GMBH 
  • Typ smoczka lateksowy 

Opis

 Smoczek do butelki NUK Classic dla dzieci z rozszczepem podniebienia, lateks Smoczek do butelki NUK dla dzieci z rozszczepem podniebienia: • wykonany z naturalnego lateksu • wyprofilowany zarys smoczka zakrywa rozszczep w podniebieniu • z nakrętka pasującą do wszystkich charakterystycznych butelek do karmienia z wąską szyjką (NUK Classic), a także butelek z kolekcji NUK MedicPro (Classic / MedicPro) • smoczek bez otworu przepływowego - należy go wykonać indywidualnie w zależności od miejsca występowania rozszczepu, ściśle według wskazówek lekarza NUK dba o wszystkie dzieci, nie tylko te, które rodzą się silne i zdrowe Dla noworodków dotkniętych wadami rozszczepowymi przyjmowanie pokarmu zespala się ze znacznymi problemami.

Wynika to z nieumiejętności wytworzenia przez dzieci podciśnienia wewnątrz jamy ustnej, co zapobiega korzystne ssanie. Dla dzieci tych jednocześnie karmienie piersią, jak i butelką ze charakterystycznym smoczkiem jest niezwykle nieprzystępne, a nieraz wręcz niemożliwe.

Aby mogły nauczyć się ssać należycie NUK opracował dla nich specjalne smoczki do butelki. Zarówno ze względu na zarys jak i funkcję zostały one zaprojektowane z uwzględnieniem specjalnych warunków anatomiczno-morfologiczych okolic podniebienia i dziąseł u dzieci urodzonych z wadami rozszczepowymi.

Smoczek do butelki dla dzieci z otwartym rozszczepem podniebienia stymuluje naturalny odruch ssania, a także ruchy pobudzające wypływ pokarmu i zezwala na prawie całkiem normalne karmienie. Wygięta końcówka smoczka naciska na podniebienie za każdym razem, kiedy dziecko pobiera pokarm.

W ten sposób rozszczep w podniebieniu zostaje zamknięty, a mleko przepływa do policzków. Dzięki temu pokarm nie może otrzymać się do dróg oddechowych, a więc dziecko nie może się zakrztusić. Mleko zaś miesza się ze śliną, co jest ważne dla korzystnego przebiegu cyklu trawienia.

Otwór w smoczku należy wykonać indywidualnie w zależności od miejsca występowania rozszczepu, ściśle według wskazówek lekarza. Smoczki specjalistyczne NUK dla dzieci z wadami rozszczepowymi: • poprawne ssanie w czasie karmienia butelką • zaspokajają potrzebę ssania • można ich używać nawet w okresie przygotowania do operacji rozszczepu Dzieciom urodzonym z rozszczepem wargi, dziąsła albo podniebienia smoczek specjalistyczny pozwala na dobre ssanie w czasie karmienie butelką, tym samym zaspokajając ich wrodzoną potrzebę ssania.

W przeciwieństwie do innych metod karmienia zaobserwowano,użytkowanie smoczków NUK na rozszczep wargi, dziąsła albo podniebienia powoduje zmniejszenie występowania takich częstych objawów, jak zakrztuszenia, odruchy wymiotne lub wymioty.

stosowanie ich nie generuje żadnego zagrożenia choćby w okresie przygotowania do operacji rozszczepu. Smoczki NUK na rozszczepy zostały produkowane we współpracy z naukowcami. Równocześnie ze względu na swój kształt, jak i funkcję zostały przebadane w wielu s...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.