Manu

Zelmer JE1000

Cechy produktu

  • Producent Zelmer 
  • Moc 1100 W
  • Ilość prędkości

Opis

Chcesz się zdrowiej odżywiać i włączyć do swojej diety więcej świeżych owocowych i warzywnych soków? Nie musisz już chodzić do restauracji, kawiarni czy innego bistro, żeby napić się świeżego soku. Gdy kupisz sokowirówkę, będziesz mógł cieszyć się nimi we własnym domu, kiedy tylko zechcesz. W poniższym opisie znajdziesz informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję, czy sokowirówka Zelmer JE1000 będzie dla Ciebie odpowiednia.

Działanie

Wyciskanie soku w tym łatwym w obsłudze urządzeniu, jakim jest sokowirówka, odbywa się poprzez wirujące sita z ostrzami. Natomiast sok, który powstaje, spływa przez lejek do osobnego pojemnika. Sok, który przyrządzisz w sokowirówce charakteryzuje się tym, że jest klarowny. Miąższ oraz cząstki owoców lub warzyw zostają w specjalnym pojemniku w urządzeniu. Należy pamiętać, że sok ten, powinno się wypić od razu po przyrządzeniu, gdyż po dłuższym czasie traci on cenne składniki. Dodatkowo, miejmy na uwadze, że w sokowirówce nie zrobimy soku z malin, jagód, jeżyn, czy warzyw liściastych (np. sałata).

Parametry

Wybierając sokowirówkę, weź pod uwagę wielkość pojemnika na miąższ. Im ma on większą pojemność, tym rzadziej będzie trzeba go opróżniać. Zazwyczaj wynosi ona od 1 do 3,5 l. Sokowirówki posiadają moc od 150 do 750 W. Jeśli chcesz przygotować soki z miękkich owoców lub warzyw, wystarczy Ci urządzenie o mocy 200 W. Do wyciskania twardszych, będziesz potrzebować większej mocy. Jednak miej na uwadze, że poziom hałasu urządzenia wtedy też może być większy. W sokowirówce JE1000 firmy Zelmer moc wynosi 1100 W. Gdy planujesz przygotowywać soki z owoców i warzyw rożnej twardości, zdecyduj się na sokowirówkę z regulacją prędkości wyciskania. Miej na uwadze jednak, że duża prędkość może powodować utratę wartościowych składników. Urządzenie to posiada 2 prędkości.

Podsumowanie

Kupując sokowirówkę zyskujesz możliwość przyrządzania pysznych, zdrowych soków dla siebie i bliskich. W powyższym opisie możesz zapoznać się z parametrami urządzenia, ale weź też pod uwagę wielkość otworu wsadowego czy występowanie w zestawie dodatkowego pojemnika na sok. Atutem sokowirówek jest wydajność. W krótkim czasie możesz przyrządzić duże ilości soku. Przyjrzyj się urządzeniu Zelmer JE1000 i zdecyduj, czy to z jego pomocą chcesz tworzyć koktajle dla siebie i rodziny.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 11 opinii

+ Dodaj opinie
pawel - Wystawiona 3 lata temu
W stosunku do 35 letniej sokowirówki Predom Mesko SW 3, która w końcu padła, postęp technologiczny modelu Zelmer JE1000 Symbio ogranicza się do mniejszej hałaśliwości urządzenia. Co więcej, wydaje mi się subiektywnie, że funkcjonalność Zelmera jest niższa. Dlaczego? - duży otwór wrzutowy, z pozoru zaleta, ale tak się składa, że jabłka, które kupuję, posiadają często średnicę która, owszem, umożliwia włożenie ich do otworu, jednak w czasie dociskania po prostu się klinują gdzieś pośrodku cylindra; cięcie na pół niewiele daje, bo max. średnica pozostaje ta sama, a jabłka złośliwie układają się przecięciem do dołu; powróciłem do cięcia na ćwiartki. - jakość soku - z tym bywa różnie; z jabłek wydaje się być lepszy/mniej spieniony od tego, co uzyskiwałem z Mesko; jednak ostatni sok z buraków (trochę starawych, przyznam) nasuwa podejrzenia, że urządzenie nie jest w stanie prawidłowo odcedzać - uzyskany produkt końcowy z uwagi na dużą gęstość, przelałem przez zwykłe sitko, na którym pozostała mokra pulpa stanowiąca ok. 30% objętości pierwotnie odwirowanego soku; - niektóre kawałki owoca/warzywa wymagają bardzo znacznego dociśnięcia, aby tarcza zaczęła szatkowanie; podejrzewam, że dzieje się tak w przypadku, gdy kolista część np. jabłka, przy dociskaniu natrafi na sam środek tarczy, gdzie prędkość rzeczywista powierzchni wirującej jest niska; w Predomie nigdy się z czymś takim nie spotkałem, ale tam otwór wrzutowy znajdował się mimośrodowo; - często, w fazie wyciągania docisku, „uwolnione” pozostałe, niestarte fragmenty owocu „strzelają” uderzając w obudowę z dużą siłą; trudno się do tego przyzwyczaić; w Predomie to zjawisko nie występowało. - tak jak w starym Predomie, odsiana masa stała zamiast wędrować do pojemnika często osadza się na górnej części obudowy; przy czym wydaje mi się, że stopień wilgotności (czyli pozostałego nieodwirowanego soku) odpadków jest większy w przypadku Zelmera; - obudowa Symbio jest trochę lepiej przemyślana, ale np. sposób spasowania/mocowania pojemnika na odpadki nie jest dobry (w czasie pracy silnie wibruje). Mojea ocena : 2,5/5
Jacek - Wystawiona 3 lata temu
Idealna sokowirówka na początek przygody z sokami z świeżych owoców i warzyw.
Mary - Wystawiona 3 lata temu
Dobry produkt za rozsądną cenę.Trochę za dużo zakamarków w plastikowej obudowie - utrudnia mycie sokowirówki.
Michał - Wystawiona 3 lata temu
Sprzęt funkcjonalny i łatwy w montażu (czego nie mogę powiedzieć o sprzęcie innych firm o podobnej mocy i zbliżonych cenach a nawet droższych). Sporym plusem są przyssawki w nóżkach zabezpieczające urządzenie przed przesuwaniem się podczas pracy co przy urządzeniach o tak wysokich obrotach ma miejsce. Sokowirówka ma duży lej do podawania owoców przez co można wyciskać całe owoce. Są dwie prędkości obrotów silnika. Jak na razie robiłem soczek z marchewek i jabłuszek i daje radę. Soczek super,bez porównania z kupnymi :D
Agnieszka - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo dobry, godny polecenia produkt.
Kasia - Wystawiona 3 lata temu
śmiało polecam, dobrze wyciska owoce, warto! Kupiłam ten produkt rodzicom na rocznicę slubu i są bardzo zadowoleni.
kul3czka - Wystawiona 3 lata temu
Jest to moja druga sokowirówka i jestem zadowolona z zakupu. Wyciska bardzo dobre soki, pojemnik ma nakładkę, która hamuje przelewanie się piany. Urządzenie ma przyssawki, dzięki czemu nie ślizga się po powierzchni. Głośność pracy jest znośna. Nie odważyłabym się uruchomić jej w nocy, ale nadal nie zalicza się do najgłośniejszych sprzętów jakie znam. Ma niestety jeden minus. Kiedy wrzuca się owoce do otworu na górze, w trakcie pracy sokowirówki, trzeba bardzo szybko nakryć i docisnąć je "tłokiem" bo inaczej pryskają i resztki owoców wylatują górnym otworem. Ogólnie jednak, jest to bardzo dobry wybór w tej kategorii cenowej.
ZDZ - Wystawiona 3 lata temu
Sokowirówka była na prezent. Osoba obdarowana bardzo się z niej cieszy.
Marcin - Wystawiona 3 lata temu
Po dwóch dniach ciężko napisać coś wyjątkowego. Sprzęt wydaje się być taki jak trzeba. Póki co soki pierwsza klasa. Maksymalny czas pracy to 10 minut, a więc znacznie dłużej niż innych producentów w podobnej cenie (3min). Poziom hałasu, dla mnie akceptowalny, działa sprawnie i nie buczy jak ruskie radio. Pulpa z warzyw i owoców jest dobrze wyciśnięta, ciężko już z niej wycisnąć jakieś krople. Do tego ładny design, prosta w rozkładaniu i myciu. Dobre przyssawki i instrukcja z przepisami na soki. Szukałem i czytałem o innych, chciałem kupić Eldom SK9s, ale jakoś nie mogłem jej zaufać. Wybrałem Zelmer i jest ok :)
robert21 - Wystawiona 3 lata temu
do użytku domowego doskonały
andrzej - Wystawiona 3 lata temu
wszystko ok