Moje konto
  • Desmoxan kaps.twarde 1,5 mg 100 kaps. Desmoxan kaps.twarde 1,5 mg 100 kaps.
  • Desmoxan kaps.twarde 1,5 mg 100 kaps. Desmoxan kaps.twarde 1,5 mg 100 kaps.

Desmoxan kaps.twarde 1,5 mg 100 kaps.

5 ofert z 5 sklepów

Producent AFLOFARM FABRYKA LEKÓW SP.Z O.O. Postać kapsułki WIĘCEJ INFORMACJI ↓

DESMOXAN 1,5mg x 100 tabletek

… w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Stosowanie leku pozwala na uzyskanie stopniowego obniżnienia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenia od palenia tytoniu bez objawów "odbicia".Desmoxan to pełna 25-dniowa kuracja uzależnienia od nikotyny w jednym opakowaniu. Jej koszt to cena kilku paczek papierosów. Podczas kuracji substancja czynna Desmoxan-u systematycznie wypiera nikotynę z …

Dostępność sprawdź w sklepie →

wapteka.pl

★★★★★
7867 opinii

Desmoxan 100 kapsułek

Desmoxan 100 kapsułek

Dostępność sprawdź w sklepie →

Desmoxan kaps.twarde 1,5 mg 100 kaps.

… Od 12 do 16 dnia – 1 kapsułka co 3 godziny (maksymalnie 4 kapsułki na dobę) Od 17 do 20 dnia – 1 kapsułka co 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułki na dobę) Od 21 do 25 dnia – 1 lub 2 kapsułki na dobę. Desmoxan należy przyjmować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody. Osoba paląca tytoń powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z …

Dostępny od ręki  ✓

Biała Stokrotka

★★★★★
512 opinie

DESMOXAN 100 tabletek

DESMOXAN 100 tabletek

… złotokapu zwyczajnego (Cytisus laburnum). Skład leku DESMOXAN: Substancja czynna: 1,5 mg cytyzyny (Cytisinum). Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu. Dawkowanie DESMOXAN`u: Przez 3 pierwsze dni należy stosować po 1 kapsułce co 2 godziny (6 kapsułek na dobę). Jednocześnie należy stopniowo zmniejszać liczbę wypalanych …

Dostępny od ręki  ✓

Apteka Internetowa OLMED

★★★★☆
5133 opinie

DESMOXAN - 100 kapsułek

DESMOXAN - 100 kapsułek

… postępować zgodnie z poniższym schematem: Od 4 do 12 dnia ? 1 kapsułka co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę) Od 12 do 16 dnia ? 1 kapsułka co 3 godziny (maksymalnie 4 kapsułki na dobę) Od 17 do 20 dnia ? 1 kapsułka co 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułki na dobę) Od 21 do 25 dnia ? 1 lub 2 kapsułki na dobę. Desmoxan należy przyjmować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody. Skład: 1 kapsułka …

Dostępny od ręki  ✓

Informacje o produkcie

ProducentAFLOFARM FABRYKA LEKÓW SP.Z O.O.
Postaćkapsułki

Wskazania dla zastosowania leku DESMXAN :
Lek jest preparatem stosowanym w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Stosowanie tego preparatu pozwala na stopniowe zmniejszenie uzależnienia organizmu od nikotyny a finalnie odzwyczajanie od palenia tytoniu bez objawów tzw. odstawienia nikotyny.
Końcowym celem stosowania leku Desmoxan jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

Działanie leku DESMOXAN:
Lek Desmoxan zawiera substancję czynną w postaci cytyzyny, która działa podobnie jak nikotyna. Stosowanie cytyzyny powoduje stopniowe wypieranie nikotyny z organizmu. Tym samym zmniejsza się uzależnienie od nikotyny i możliwe stopniowe odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów abstynencji (głodu nikotynowego).

Skład leku DESMOXAN:

  • Substancja czynna: 1,5 mg cytyzyny (Cytisinum).
  • Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu.

Dawkowanie DESMOXAN`u:
Przez 3 pierwsze dni należy stosować po 1 kapsułce co 2 godziny (6 kapsułek na dobę). Jednocześnie należy stopniowo zmniejszać liczbę wypalanych papierosów.
Jeśli pierwsza faza leczenia jest skuteczna a pacjent nie odczuwa potrzeby palenia tytoniu, należy postępować zgodnie z poniższym schematem:
Od 4 do 12 dnia – 1 kapsułka co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę)
Od 12 do 16 dnia – 1 kapsułka co 3 godziny (maksymalnie 4 kapsułki na dobę)
Od 17 do 20 dnia – 1 kapsułka co 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułki na dobę)
Od 21 do 25 dnia – 1 lub 2 kapsułki na dobę.

Desmoxan należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

Osoba paląca tytoń powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat bez konsultacji z lekarzem.
Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Nie stosować jednocześnie z lekami stosowanymi w leczeniu gruźlicy.

Środki ostrożności:
Stosowanie leku Desmoxan i palenie tytoniu może doprowadzić do nasilenia niepożądanych działań nikotyny.
Desmoxan należy stosować ostrożnie i/lub skonsultować się z lekarzem w przypadku: choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, schorzeń naczyń mózgowych, zaburzeń drożności tętnic, nadciśnienia tętniczego, guza chromochłonnego nadnerczy, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby refluksowej przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy, niektórych postaci schizofrenii, niewydolności nerek i wątroby, u osób w podeszłym wieku (powyżej 65 roku życia).

Postać farmaceutyczna: kapsułka twarda

Opakowanie: 100 kapsułek.

Producent: AFLOFARM Fabryka Leków Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też