Menu

Manfrotto MHXPRO-3W g?owica statywu

Cechy produktu

  • Producent Manfrotto 

Opis

Głowica trzykierunkowa Gdy liczy się precyzja Podstawową cechą specyficzną dla głowic 3-kierunkowych jest ich duża staranność. W głowicach tych, każdy z ruchów dostosowywany jest osobno. Pozwala to na wyraźnie staranniejsze ustawienia kadru a zwłaszcza idealnego poziomu i pionu.

Choć nie są tak prędkie jak głowice kulowe cieszą się dużą popularnością. Głowice 3-kierunkowe doskonale sprawdzą się przy spokojnej, dokładnej fotografii, np. W studio. W niektórych modelach dla zmniejszenia gabarytów rączki na czas transportu można złożyć albo odkręcić.

Rożne typy głowic Manfrotto (od lewej; głowica 3-kierunkowa, kulowa, kulowa rodzaju joystick, kulowa hydrauliczna, panoramiczna, z przekładnią zębatą, video oraz z przodu głowica do monopodów) Przeznaczenie głowicy MHXPRO-3W X-PRO 3-Way to trzykierunkowa głowica ze składanymi rączkami o maksymalnym udźwigu 8 kg.

doskonale sprawdzi się w połączeniu z konkretnymi statywami, np. Kolekcji Manfrotto 190. Dzięki szerokiej wytrzymałości może być stosowany z profesjonalnymi lustrzankami, nawet z dużymi i ciężkimi obiektywami. Atrybuty głowicy Udźwig aż 8 kg Maksymalne obciążenie głowicy to wynosi aż 8 kg, dzięki temu z powodzeniem może być stosowana z ciężkimi aparatami małoobrazkowymi z teleobiektywami jak i aparatami średnioformatowymi.

obfity zakres ruchów Zakres ruchów w płaszczyźnie pionowej to -30(st) / +90(st), podobnie jak możliwość wychylenia na boki. W płaszczyźnie poziomiej osiągalne jest luźne obracanie o 360(st) (z blokadą).

Składane dźwignie Dźwignie regulacyjne mogą być częściowo schowane, gdy nie są stosowane, co obniża rozmiary głowicy, np. W trakcie transportu. Rozmiary głowicy po złożeniu to jedynie 13 cm x 13.5 cm x 13.5 cm.

dzięki czemu z powodzeniem może być przenoszona w torbie czy plecaku fotograficznym. Skrupulatne ustawienie pozycji aparatu ułatwiają uzupełniające pokrętła. Wysokość aż 13 cm Wysokość głowicy z szybkozłączką to 13 cm.

Jest więc elementem w szerokim stopniu podnoszącym całkowitą wysokość statywu. Pozwoli to na komfortowojsze kadrowanie bez zapotrzebowania schylania się albo wysuwania kolumny centralnej statywu obniżającej stabilność.

niezwykle wysoka trwałość, niepokaźna waga Głowica statywu pozostała tworzona z aluminium co sprawia, iż jej wytrzymałość wynosi aż 8 kg. Jest przy tym wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Waga głowicy wynosi 1000 g, co biorąc pod uwagę jej udźwig jest dobrym efektem.

Aż 3 poziomnice Głowica została wyekwipowana w trzy poziomice (po jednej dla każdej z osi obrotu) upraszczające ustawienie poziomu w każdej pozycji. Dzięki temu już w momencie fotografowania zdjęcie będzie bardziej dokładne i nie będzie wymagało tyle pracy w trakcie obróbki.

Płytka 200PL z gwintem 1/4 cala W głowicy wykorzystano najpopularniejszą z płytek, model 200PL z gwintem 1/4 cala i podkładką broniącą przed zarysowaniami. Dzięki temu przykręcona do aparatu płytka szybkozłączki pasuje do wielu innych statywów i uchwytów.

wymiary płytki to 52x42 mm. Płytka Manfrotto 200PL z gwintem 1/4 cala nawet 10 lat gwarancji artykuł objęty jest 24 miesięczną gwarancją, jednak może być ona przedłużona do 10 lat po rejestracji na stronie polskiego dystrybutora.

dopełniające źródła danych Podział głowic Manfrotto wg zastosowań typy głowic statywowych O firmie Manfrotto Szybkozłączki w głowicach Manfrotto Jak czytać oznaczenia w prod. Manfrotto Katalog towarów Manfrotto

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.