Menu

Manfrotto MHXPRO-BHQ6 g?owica statywu

Cechy produktu

  • Producent Manfrotto 

Opis

głowica kulowa rewelacyjna do szybkich zadań Głowica kulowa jest nadzwyczajnym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z wykorzystaniem statywu, jednak innowacyjne modele są chętnie stosowane poprzez fachowych fotografów.

Jest prostym i wyjątkowo szybkim rozwiązaniem pozwalającym w kilka sekund zmienić położenie aparatu. Blokada kuli, która odpowiedzialna jest za ruch odbywa się wyłącznie jednego pokrętła. Głowice kulowe stosowane są ponadto w prostych statywach stołowych, jednak te profesjonalne mają pokaźnie pokaźniejszą kulę a więc i obszerniejszą precyzję oraz udźwig.

Rożne typy głowic Manfrotto (od lewej; głowica 3-kierunkowa, kulowa, kulowa typu joystick, kulowa hydrauliczna, panoramiczna, z przekładnią zębatą, video, a także z przodu głowica do monopodów) Przeznaczenie głowicy Manfrotto MHXPRO-BHQ6 Ta profesjonalna, magnezowo-aluminiowa głowica asygnowana jest do statywów linii 055 i 190.

Dzięki wyjątkowo obfitej wytrzymałości genialnie stanie na wysokości zadania z profesjonalnym sprzętem, np lustrzanką z cieżkim teleobiektywem. Jak każda głowica kulowa nadzwyczajnie spełni oczekiwania w przypadku gdzie ważna jest prędkość.

Dzięki śladowej wadze jest dodatkowo komfortowa w transporcie a więc wyśmienicie stanie na wysokości zadania w mobilnych wykorzystaniach. Parametry głowicy Magnezowo-aluminiowa kompozycja Głowica pozostała produkowana ze stopów magnezu oraz aluminium co pozwoliło na idealne połączenie wysokiej wytrzymałości - udźwig to aż 10 kg z niewielką wagą własną - wyłącznie 520 g.

dzięki czemu głowica może być wykorzystywana do najcieższych zadań bez ograniczeń w mobilności. Potrójny system blokowania kuli Potrójny system blokowania kuli gwarantuje stabilne utrzymywanie aparatu w pożądanej pozycji.

choćby przy użyciu z ciężkim sprzętem. System ten przystępne ustawienie zamontowanego sprzętu w dowolnej pozycji. Dodatkowo głowica ma system niezależnego blokowania panoramy. Regulacja oporu poszerza zakres możliwości głowicy.

Wysokość robocza 11.5 cm Wysokość głowicy wynosi 11.5 cm, jest więc elementem dość istotnie podnoszącym całkowitą wysokość statywu. Pozwoli to na komfortowojsze kadrowanie bez potrzeby schylania się lub wysuwania kolumny centralnej ograniczającej stabilność.

3 poziomnice komplet poziomic pozwala na dokładne ustawienie linii znajdujących się w kadrze. Upraszcza to fotografowanie nie tylko krajobrazuna dodatek architektury. Ponadto skraca czas potrzebny w procesie post produkcji.

Zakres przesunięcia -90 / + 40 poziomów obfity zakres regulacji pozwala na luźne ustawienie kadru, choćby w niezwykle nietypowych pozycjach. Pozwala to na w pełni kreatywne korzystanie ze statywu z głowicą.

Adapter na płytki Q6/ARCA Głowica została wyposażena w adapter na płytki rodzaju Arca Swiss, który umożliwia komfortową i bezpieczną pracę jednocześnie z aparatami małoobrazkowymi jak i wielkoformatowymi. Wymiary płytki to 70 x 55 mm.

Płytka rodzaju Q6 (ARCA) nawet 10 lat gwarancji produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją, jednak może być ona przedłużona do 10 lat po rejestracji na stronie polskiego dystrybutora. Uzupełniające źródła informacji Podział głowic Manfrotto wg zastosowań typy głowic statywowych O firmie Manfrotto Szybkozłączki w głowicach Manfrotto Jak czytać oznaczenia w prod.

Manfrotto Katalog artykułów Manfrotto

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.