Menu

D-Link DGS-1005D switch L2 5x1GBE Desktop/Wall NO FAN

Cechy produktu

  • Producent D-Link 
  • Rodzaj switch 

Opis

  • Funkcja oszczędzania energii obniżająca pobór mocy nawet o 27%.
  • 5 gigabitowych portów Ethernet
  • Instalacja typu "podłącz i pracuj"

5-portowy biurkowy przełącznik gigabitowy (wersja Green Ethernet)
Przełącznik biurkowy DGS-1005D (wersja Green Ethernet) to rozwiązanie dla biur domowych oraz niepokaźnych i przeciętnych firm, które realizuje koncepcję oszczędności energii w obszarze sieci.

Funkcje oszczędzania energii
Przełącznik DGS-1005D (wersja Green Ethernet) reaguje na wyłączenie podłączonego urządzenia, ustawiając adekwatny port w stan gotowości, który wymaga mniejszej mocy. Na dodatek przełącznik jest w stanie określić długość kabla ethernetowego i przystosować do niej zużycie mocy, co pozwala zniżyć nadmiarową moc, która byłaby rozpraszana w postaci ciepła.Te dwie funkcje pozwalają łącznie zniżyć pobór mocy przełącznika choćby o 27%*.

* Przy założeniu, że komputery PC są użytkowane poprzez 10 godzin na dobę, wyłączone poprzez 14 godzin na dobę i połączone z przełącznikiem kablami o długości 20 m.

5 miedzianych portów gigabitowych

Dzięki zaimplementowaniu do transmisji skrętek miedzianych kategorii 5 albo wyższej tych pięć portów zezwala na szybkie uzyskanie w serwerach połączeń gigabitowych bez zapotrzebowania instalowania nowych, kosztownych kabli światłowodowych. Porty gigabitowe gwarantują serwerom wydzielone pasmo 2000 Mb/s w trybie pełnodupleksowym. Dzięki czemu stacje robocze posiadają jednoczesny dostęp do danych na serwerze bez „wąskich gardeł"?.

Kontrola przepływu IEEE 802.3x
Funkcja ta umożliwia regulowanie przepływu informacji między przełącznikiem i serwerem w celu zagwarantowania bezusterkowej transmisji. Przy 2000 Mb/s w trybie pełnodupleksowym przełącznik zapewnia prędkie łącza informacji z serwerami z małym poziomem utraty informacji w czasie transmisji.

samoczynne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX)
Wszystkie porty obsługują samoczynne rozpoznawanie kabla krosowego (MDI/MDIX). Likwiduje to konieczność wykorzystywania kabli krosowych lub portów do łączy nadrzędnych (uplink). Każdy port można po prostu związać z serwerem, koncentratorem lub przełącznikiem za pomocą zwykłego kabla bezpośredniego typu skrętka.

Instalacja typu PlugAndPlay
Przełącznik jednoczy się bez problemów z dotychczas stosowanymi urządzeniami sieciowymi, bez względu na to, czy jest to sieć Ethernet, Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet, dzięki czemu nie ma zapotrzebowania podmiany sprzętu albo oprogramowania. Sieć można uruchomić w kilka minut — wystarczy podłączyć kable do przełącznika. Przełącznik integruje się bez problemów z dotychczas używanymi urządzeniami sieciowymi, bez względu na to, czy jest to sieć Ethernet, Fast Ethernet, czy Gigabit Ethernet, dzięki temu nie ma zapotrzebowania podmiany sprzętu lub oprogramowania. Sieć można uruchomić w kilka minut — wystarczy podłączyć kable do przełącznikaEAN: 0790069252686
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 24 miesiące
Kod dostawcy: DGS-1005D/E
Specyfikacja technologiczna: 5 portów 10/100/1000Base-T Magistrala przełączająca 10 Gbps Do 27% mniejszego zużycia energii poprzez przełącznik Auto MDI/MDIX na wszelkich portach Bezpieczny schemat przełączania Store-and-Forward Regulacja trybu Full/half-duplex przy prędkościach Ethernet/Fast Ethernet 2000 Mbps full duplex dla szybkości Gigabit Ethernet Wsparcia dla IEEE 802.3x Flow Control Prosta instalacja PlugAndPlay

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.