Menu

Planet GS-4210-24P2S

Cechy produktu

  • Producent Planet 

Opis

Planet GS-4210-24P2S Zarządzalny switch z 24 portami 10/100/1000T 802.3at PoE i 2 portami 100/1000X SFP


Opis artykułu:

Zarządzalny switch z PoE+ dla śladowych i średnich firm

Planet GS-4210-24P2S to perfekcyjny gigabitowy switch z PoE, który jest efektywnym i niedrogim rozwiązaniem do sieci LAN w śladowych i przeciętnych biurach. Proponuje on inteligentne funkcje w warstwie 2, przychylny interfejs zarządzania poprzez stronę WWW i jednostajną pracę. Ten model jest zgodny z IEEE 802.3at Power over Ethernet (PoE+) przy zachowaniu dostępnej ceny. GS-4210-24P2S jest wyekwipowany w 24 porty 10/100/1000Base-T Gigabit Ethernet i 2 interfejsy 100/1000Base-X SFP z wewnętrznym systemem zasilania. Wbudowane 24 gigabitowe porty są zintegrowaną z funkcją zasilania 802.3at PoE+. Switch może być zamontowany w szafie rack, jest niedrogi i oferuje bezpieczne i bezusterkowe rozwiązanie dla śladowych i przeciętnych firm, które wdrażają zasilanie Power over Ethernet do swych sieci lub wymagają zwiększonego bezpieczeństwa danych i możliwości zarządzania ruchem w sieci.

Switch zgodny z technologią IEEE 802.3at/af PoE

Zasilanie PoE w standardzie IEEE 802.3at/af sprawia, iż GS-4210-24P2Sjest w stanie przesyłać informacje z gigabitową prędkością i dostarczać do 30 W na port do wszystkich podłączonych urządzeń z łącznym budżetem mocy ponad 300 W. GS-4210-24P2S zagwarantuje obszerniejszą elastyczność przy wszelkich typach instalacji zachowując przy tym przystępną cenę.

mocne funkcje warstwy 2

GS-4210-24P2S obsługuje nowoczesne funkcje, takie jak dynamic link port aggregation, 802.1Q VLAN oraz Q-in-Q VLAN, protokół Spanning Tree (STP), protokół Rapid Spanning Tree (RSTP), a także Multiple Spanning Tree (MSTP), IGMP Querier a także IGMP Snooping. Agregacja portów zezwala na funkcjonowanie prędkich magistral, poprzez połączenie wielu portów. Na dodatek protokół Link Layer Discovery (LLDP) to protokół warstwy 2, który pozwala na zdobycie danych na temat urządzeń sąsiadujących w lokalnej domenie broadcast.

Skuteczna kontrola ruchu sieciowego

GS-4210-24P2S został wyposażony w potężną funkcję QoS do zarządzania ruchem w celu rozszerzenia jakości działania usług transmisji głosu, video i danych dla klasy biznes. Funkcja obejmuje kontrolę transmisji broadcast / multicast / unicast, kontrolę przepustowości dla każdego portu, a także 802.1p / CoS / IP DSCO QoS. Zagwarantuje to najlepszą efektywność dla VoIP i strumieniowej transmisji video, a także pozwala na przedsiębiorstwom pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych.

przychylne i bezpieczne zarządzanie

Dla sprawnego zarządzania, GS-4210-24P2S pozostał wyekwipowany w mechanizm zarządzania przez konsolę, www, Telnet, a także interfejs SNMP. Dzięki zastosowanemu interfejsowi zarządzania opartemu na sieci Web, GS-4210-24P2S oferuje nietrudne w użyciu i konfiguracji oraz niezależne od platformy narzędzie. Obsługa standardu SNMP (Simple Network Management Protocol) zezwala na zarządzanie za pomocą dowolnego typowego oprogramowania zarządzającego. Do zarządzania w trybie tekstowym switch proponuje Telnet i port konsoli. Dodatkowo GS-4210-8P2T2S zapewnia bezpieczeństwo przez wspieranie HTTPS i SNMPv3 - szyfrowanie zawartości kompletów w trakcie każdej sesji.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

GS-4210-8P2T2S proponuje kompleksową listę kontroli dostępu (ACL) IPv4/IPv6 warstwy 2 do warstwy 4, która zapewnia pełne bezpieczeństwo. Narzędzie to może być wykorzystywane do ograniczania dostępu do sieci przez blokowanie kompletów w oparciu o źródłowy i docelowy adres IP, porty TCP / UDP lub zdefiniowane aplikacje. Mechanizmy bezpieczeństwa zawierają także autoryzację użytkowników i urządzeń 802.1X opartą na portach, która może być wdrożona razem z RADIUS w celu zapewnienia bezpieczeństwa na poziomie portu i blokowania nieupoważnionych użytkowników. Funkcja chronionego portu zapobiega komunikacji między brzegowymi portami, co zapewnia prywatność wszystkim użytkownikom. Ponadto pozwala to na ograniczenie liczby sprzętów sieciowych na danym porcie.

rozciągliwe i rozszerzalne rozwiązanie

GS-4210-24P2S proponuje 2 uzupełniające Gigabitowe interfejsy TP 10/100/1000Base-T RJ-45, by umożliwić podłączenie najróżniejszych maszyn do sieci monitoringu, np. Rejestratorów NVR, serwerów Video Streaming albo dysków NAS. Dzięki slotom SFP dual-speed realne jest dodatkowo podłączenie transceivera światłowodowego 1000Base-SX/LX SFP (Smart Form-factor Pluggable), który umożliwia łączność z siecią szkieletową i centrum monitoringu w odległej lokalizacji. Odległość może wynosić od 550 m do 2 km (światłowód multi-mode) albo choćby 10/20/30/40/50/70/120 km (światłowód single-mode lub WDM). To rozwiązanie pozwala na wykorzystywanie switcha w centrach informacji przedsiębiorstw.


  • Porty: 24 x 10/100/1000Base-T RJ45 Auto-MDI/MDI-X Port
  • Porty PoE: 24 802.3af / 802.3at
  • Sloty SFP/mini-GBIC: 2 100/1000Base-X SFP, obsługa 100/1000Mbps dual mode
  • Konsola: 1 x RS-232-do-RJ45 (115200, 8, N, 1)
  • Architektura przełączania: Store-and-Forward
  • Switch Fabric: 52Gbps / non-blocking
  • Switch Throughput@64 bytes: 38.6Mpps @64 bytes
  • Tablica adresów MAC: 8K wpisów
  • Bufor współdzielonych informacji: 4.1 megabit
  • Kontrola przepływu:
    • IEEE 802.3x pause frame for full-duplex
    • Back pressure for half-duplex
  • Ramki Jumbo: 9216 bytes
  • Przycisk reset:
    • < 5 sec: Reboot
    • > 5 sec: Ustawienia domyślne
  • LED
    • System: Power (Green)
    • 10/100/1000T RJ45 Interfaces (Port 1 to Port 24): 1000 LNK / ACT (Green), 10/100 LNK/ACT (Orange), PoE (Orange)
    • 100/1000Mbps SFP Interfaces (Port 25 to Port 26): 1000 LNK / ACT (Green), 100 LNK/ACT (Orange)
  • Wentylatory: 2
  • Zasilanie 100~240V AC, 50/60Hz, 4A (max.)
  • Zużycie energii / Straty energii: Max. 330 watts / 1122 BTU
  • wymiary (S x G x W) 445 x 207 x 45 mm (1U )
  • Waga: 2.8kg
  • obudowa: Metal

PoE

  • kanon
    • IEEE 802.3af Power over Ethernet / PSE
    • IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus / PSE
  • Zasilanie PoE
    • Na port 52V DC, 300mA. Max. 15.4 watts (IEEE 802.3af)
    • Na port 52V DC, 600mA. Max. 30 watts (IEEE 802.3at)
  • Budżet mocy PoE: 300 watts
  • liczba maszyn PD: 7 watts 24
  • liczba sprzętów PD: 15.4 watts 19
  • liczba sprzętów PD: 30 watts 9

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.