Manu

NavRoad Xaro

Cechy produktu

  • Producent NavRoad 
  • Przekątna ekranu 5 "
  • Rozdzielczość ekranu 800 x 480 px
  • Mapy brak 

Opis

Czy chcesz w niedługim czasie odwiedzić kilka ciekawych miejsc samochodem? Teraz dzięki nowej nawigacji dotrzesz wszędzie bez problemu! Nowy model GPS NavRoad NavRoad Xaro - produkt w magazynie - szybka wysyłka! sprawi, że szybko odnajdziesz swój punkt docelowy.

Wprowadzenie

Wybór dobrej nawigacji samochodowej nie jest łatwy. Uniknięcie nietrafionego zakupu wymaga wyczerpującej lektury wielu recenzji porównawczych. Pomogą Ci one odrzucić oferty całkowicie niepasujące. W następnej kolejności zastanów się nad swoimi oczekiwaniami. Spisz je, tak aby łatwiej było Tobie weryfikować je z różnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

Właściwości ekranu

Rozmiar ekranu nawigacji zależy od przekątnej. Rynek obecnie oferuje urządzenia od 3,5 do 5 cali do samochodów osobowych i około 7 cali do samochodów ciężarowych. Przed zakupem zastanówmy się na czym najbardziej nam zależy. Im mniejsze gabaryty tym mniej przedniej szyby będzie zasłaniać, jednak im większy ekran tym lepsza widoczność prezentowanych map. Wszystko zależy w takim razie od miejsca i widoczności w naszym samochodzie. Rozdzielczość ekranu w nawigacjach najczęściej kształtuje się na poziomie od 272x480 do 480x800 pikseli. Często spotykamy ilość kolorów, które urządzenie jest w stanie wyświetlić w liczbie 252 tysiące. Taka ilość jest wystarczająca na potrzeby tego rodzaju urządzenia. Jednakże jeśli zależy nam aby nasza nawigacja była również naszą bazą multimediów, możemy poszukać modeli z wyższą wartością.

System operacyjny i mapy

Szukając właściwego GPS'a trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jaki ma system operacyjny. Większość urządzeń posiada wgrane oprogramowanie Windows CE, na którym chodzą mapy takie jak: AutoMapa, MapaMap, Igo, MioMap, Be-On-Road oraz Route 66. Alternatywą są propozycje firm TomTom i Garmin, które mają własne firmowe programowanie, będące zmodyfikowaną wersją Symbiana. Prezentowana nawigacja nie posiada wgranej mapy. Do każdego systemu należy dokupić odpowiednią mapę lub istnieje już podstawowa wersja zainstalowana na urządzeniu. Powinniśmy zwrócić uwagę czy nawigacja samochodowa, którą jesteśmy zainteresowani posiada zakupioną licencję mapy na co najmniej rok.

Parametry techniczne

Dzisiejsze nawigacje posiadają często pamięć o pojemności od 128 MB wzwyż. W przypadku korzystania z dużej ilości multimediów zalecana pamięć RAM to 512 MB.

Podsumowanie

Nawigacja samochodowa pełni dzisiaj niezbędną rolę w wyruszaniu w nieznane trasy lub dotarciu do nie odwiedzanych wcześniej miejsc. Praktycznie nie można już sobie wyobrazić takiej trasy bez jej udziału. Dzięki niej zaoszczędzisz przede wszystkim czas oraz nieraz stres wynikający z ciągłego angażowania się w jej przebieg, szczególnie jeśli podróżujesz za granicą. Dzięki urządzeniu GPS możemy w szybszym czasie znaleźć się w miejscu docelowym niż w przypadku korzystania z map tradycyjnych. Dodatkowo nawigacja cały czas informuje na żywo o tym, co dzieje się na trasie. Konkretnie mówi o skrzyżowaniach, zakrętach, czasie dotarcia do punktu docelowego, kilometrach przebytych i pozostałych do osiągnięcia celu. Ostrzega m.in. o niebezpieczeństwach, ograniczeniach prędkości oraz możliwości występowania radarów. Urządzenie NavRoad NavRoad Xaro - produkt w magazynie - szybka wysyłka! jest bardzo solidnym i praktycznym sprzętem, niezbędnym w ruchu ulicznym. Jeśli jednak nie do końca spełnia Twoje oczekiwania, zobacz inne dostępne na stronach w tej kategorii. Na rynku znajduje się ogromny wybór nawigacji. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie