Moje konto
  • NavRoad Xaro NavRoad Xaro
  • NavRoad Xaro NavRoad Xaro
  • NavRoad Xaro NavRoad Xaro
  • NavRoad Xaro NavRoad Xaro
  • NavRoad Xaro NavRoad Xaro

NavRoad Xaro

4 oferty z 4 sklepów

Producent NavRoad Przekątna ekranu 5 " Rozdzielczość ekranu 800 x 480 Mapy Brak WIĘCEJ INFORMACJI ↓

NavRoad XARO

… z podróży można pokazać niemalże w czasie rzeczywistym, umożliwiając innym wirtualne uczestnictwo w wyprawie. WiFi - okno na świat Wyposażenie urządzenia w łączność WiFi zapewnia dostęp do bezprzewodowego internetu (m.in. przeglądanie stron, odczytywanie poczty elektronicznej), wraz z atrakcyjną możliwością pobierania aplikacji z Google Play. W wielu zakątkach ziemi XARO zapewnia bezprzewodową komunikację …

Dostępność sprawdź w sklepie →

abcgps.pl

★★★★★
3715 opinii

NavRoad XARO

NavRoad XARO

Dostępność sprawdź w sklepie →

RTV EURO AGD

★★★★★
31162 opinie

NavRoad Xaro

NavRoad Xaro

Dostępność sprawdź w sklepie →

Komputronik.pl

★★★★☆
6745 opinii

NavRoad XARO

NavRoad XARO

… Play udostępnia zarówno wersje płatne, jak i bezpłatne aplikacji, które pozwalają na spersonalizowanie smartfona lub indywidualne dostosowanie funkcjonalności tabletu, a także na multimedialną zabawę wykorzystującą dotykowy ekran. Wciąż rozwijany (codziennie dodawane są nowe aplikacje), stanowi obowiązkową pozycję dla wszystkich użytkowników, którym nie wystarczają domyślne programy systemu spod znaku …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentNavRoad
Przekątna ekranu5 "
Rozdzielczość ekranu800 x 480
MapyBrak

Czy nie masz już cierpliwości do swojej starego GPS'a? Teraz nie musisz już myśleć nad dojechaniem do celu. Z nawigacją samochodową sprawnie znajdziesz odpowiedź. Model GPS NavRoad Xaro to bardzo funkcjonalny i łatwy w użyciu sprzęt.

Wprowadzenie

Jeśli jadąc samochodem miałeś problem z dotarciem do celu, pomimo że korzystałeś ze szczegółowej mapy, z pewnością docenisz zalety nawigacji samochodowej GPS. Dzięki niej bez problemu trafisz pod każdy adres w swoim mieście, a także w odległe miejscowości w Polsce i zagranicą. Nie musisz zabierać ze sobą map i sprawdzać drogi, zatrzymując przy tym samochód, urządzenie GPS bezpośrednio poprowadzi Cię do wskazanego celu, biorąc pod uwagę Twoje preferencje dotyczące czasu i trasy przejazdu.

Właściwości ekranu

Do samochodów osobowych poleca się urządzenia o przekątnej od 3,5 do 5 cali. Najczęściej jednak spotyka się nawigacje wypośrodkowane o rozmiarze 4,3 cala. Większe sprzęty mające ponad 5 cali przeznaczone są do samochodów ciężarowych. Jeśli chodzi o liczbę wyświetlanych kolorów to dobrej klasy urządzenie jest w stanie wygenerować 262 tyś. kolorów, co jest w zupełności wystarczające. Najpopularniejszą rozdzielczością jest dzisiaj 480 x 272 pikseli, znajdziesz również nawigacje o przekroju 800 na 480 pikseli. Obydwa rodzaje wyświetlaczy spełniają swoje funkcje bez zarzutu. W przypadku prezentowanej nawigacji przekątna ekranu wynosi 5 cali. Rozdzielczość ekranu tego urządzenia wynosi 800 x 480 pixeli.

System operacyjny i mapy

Najbardziej popularnym obecnie systemem operacyjnym dla odbiorników GPS jest Windows CE, który współpracuje z następującymi mapami: MapaMap, iGo, AutoMapa, Be-On-Road oraz MioMap. Firmy Garmin i TomTom w swoich urządzeniach udostępniają własny system operacyjny będący zmodyfikowaną wersją Symbianu. Prezentowana nawigacja nie posiada wgranej mapy. Wybierając mapę trzeba kierować się interfejsem, czy jest dla nas wystarczająco czytelny. Ważna jest możliwość zmiany widoku z 2d na 3D i na odwrót, różne metody obliczania trasy oraz pobieranie komunikatów o ruchu drogowym dostępne w droższych modelach. Trzeba również pamiętać, by zwrócić uwagę na cenę aktualizacji map. Najlepiej jeśli producent dorzuca roczną licencję na aktualizowanie.

Parametry techniczne

Istotną cechą każdego odbiornika do nawigacji samochodowej jest ilość posiadanych kanałów. Każdy kanał jest w stanie śledzić niezależnie jednego satelitę. Tak więc ilość kanałów jakie posiada odbiornik, możemy utożsamić z maksymalną ilością satelitów jakie nawigacja może śledzić w tym samym czasie. Do prawidłowo działającej nawigacji wystarczy do obsługi 12 kanałów jednocześnie.

Podsumowanie

Mnogość rozmiarów, programów oraz funkcji jakie posiadają dostępne nawigacje na rynku pozwala znaleźć odpowiedni model niemal każdemu nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi. Proste i wyraźne komunikaty sprawiają, że jazda samochodem staje się przyjemniejsza. Nie zawracając sobie głowy myśleniem nad tym jak dotrzeć w dane miejsce możemy w tym czasie bezstresowo posłuchać sobie radia lub porozmawiać z osobami towarzyszącymi. Praktycznie każdy GPS ma takie funkcje jak ostrzeganie o niebezpieczeństwach na drodze, takich jak miejsca, w których miała miejsce duża liczba wypadków, ograniczeniach prędkości oraz o możliwościach wystąpienia radarów. Na urządzeniu cały czas widoczne są aktualne informacje odnośnie przebiegu trasy, m.in. takie jak ilość kilometrów przebytych w trasie i potrzebnych do jej ukończenia, przybliżony czas przybycia, aktualna prędkość pojazdu, najbliższe wybrane przez nas punkty POI oraz wiele innych. Podsumowując, należy dodać iż nawigacja samochodowa NavRoad Xaro jest solidna w wykonaniu oraz prosta w obsłudze. Urządzenie na pewno sprawdzi się w twoim samochodzie. Wyraźne komunikaty oraz czytelny wyświetlacz z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Bardzo dobry produkt. Czytelny ekran nawet w słoneczne dni. Dość szybka. Jedynym mankamentem jest bateria, która działa zbyt krótko - w moim przypadku ok. 35 minut. ★★★★☆
Aleksander
2013-08-16

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też