Moje konto
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL
  • GoClever Navio 500 Plus PL GoClever Navio 500 Plus PL

GoClever Navio 500 Plus PL

1 oferta z 1 sklepu

Producent GoClever Przekątna ekranu 5 " Rozdzielczość ekranu 800 x 480 Mapy Polska Oznaczenie map PL WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentGoClever
Przekątna ekranu5 "
Rozdzielczość ekranu800 x 480
MapyPolska
Oznaczenie mapPL

Czy nie masz już siły do swojej starego GPS'a? Nowe urządzenie zaprowadzi Cię w wybrane miejsce bez najmniejszego problemu. Przyjrzyj się parametrom i funkcjom modelu GPS GoClever Navio 500 Plus.

Wprowadzenie

Jeżeli jadąc autem miałeś problem z dotarciem do celu, mimo że korzystałeś z dobrej mapy, z pewnością docenisz zalety nawigacji samochodowej GPS. Dzięki niej bez problemu trafisz w każde miejsce w swoim mieście, a także w odległe miejscowości w Polsce i zagranicą. Nie musisz wozić ze sobą map i sprawdzać drogi, zatrzymując przy tym samochód, urządzenie GPS bezpośrednio poprowadzi Cię do wskazanego celu, biorąc pod uwagę Twoje preferencje dotyczące czasu i trasy przejazdu.

Właściwości ekranu

Do samochodów osobowych poleca się sprzęt o przekątnej od 3,5 do 5 cali. Najczęściej jednak spotyka się nawigacje wypośrodkowane o rozmiarze 4,3 cala. Większe sprzęty mające ponad 5 cali przeznaczone są do samochodów ciężarowych. Jeśli chodzi o liczbę wyświetlanych kolorów to dobrej klasy urządzenie jest w stanie wygenerować 262 tyś. kolorów, co jest w zupełności wystarczające. Najpopularniejszą rozdzielczością jest dzisiaj 480 x 272 pikseli, znajdziesz również nawigacje o przekroju 800 na 480 pikseli. Obydwa rodzaje wyświetlaczy spełniają swoje funkcje bez zarzutu. 5 cali - tyle wynosi przekątna ekranu powyższej nawigacji.

System operacyjny i mapy

Najbardziej popularnym obecnie systemem operacyjnym dla odbiorników GPS jest Windows CE, który współpracuje z następującymi mapami: MapaMap, iGo, AutoMapa, Be-On-Road oraz MioMap. Firmy Garmin i TomTom w swoich urządzeniach udostępniają własny system operacyjny będący zmodyfikowaną wersją Symbianu. Prezentowana nawigacja ma wgraną mapę Polska. Przy zakupie nawigacji warto zwrócić uwagę czy jest już wgrana podstawowa wersja mapy Polski czy Europy oraz czy można za darmo korzystać z aktualizacji przez pierwszy rok użytkowania.

Parametry techniczne

Dzisiejsze nawigacje posiadają często pamięć o pojemności od 128 MB wzwyż. W przypadku korzystania z dużej ilości multimediów zalecana pamięć RAM to 512 MB. Szybkość działania urządzenia zależy też od rodzaju procesora, czyli odbiornika. Jeżeli chcemy, żeby nasza nawigacja działała sprawnie to powinniśmy zainwestować w urządzenie, którego taktowanie procesora będzie większe niż 400 MHz. Bardzo wymagającym polecamy procesory dwurdzeniowe. Warto zobaczyć również czy nasze urządzenie posiada możliwość włożenia dodatkowej pamięci zewnętrznej np. w postaci karty SD. Opcja bardzo przydatna, zwłaszcza gdy myślimy o wykorzystaniu nawigacji także do obsługi multimediów. Obecnie karta pamięci powinna pozwalać na rozbudowę przynajmniej o kolejne 8GB. Za jakość i odpowiednią pracę odbiornika GPS odpowiada liczba kanałów. Od ich ilości będzie zależeć dokładność, z jaką urządzenie będzie w stanie określić pozycję samochodu. Teoretycznie powinniśmy się kierować zasadą, że im więcej takich kanałów urządzenie jest w stanie zlokalizować tym lepiej. W praktyce jednak nawigacja może dziś maksymalnie wykorzystywać tylko 12 kanałów.

Podsumowanie

Mnogość rozmiarów, programów oraz funkcji jakie posiadają dostępne nawigacje na rynku pozwala znaleźć odpowiedni model niemal każdemu nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi. Proste i wyraźne komunikaty sprawiają, że jazda samochodem staje się przyjemniejsza. Nie zawracając sobie głowy myśleniem nad tym jak dotrzeć w dane miejsce możemy w tym czasie bezstresowo posłuchać sobie radia lub porozmawiać z osobami towarzyszącymi. Nawigacja GPS na bieżąco pokazuje nam wiele ważnych informacji dotyczącej trasy jaką mamy do pokonania. Informuje nas o ograniczeniach prędkości, radarach, przybliżonym czasie przybycia do celu, o przebytych i pozostałych kilometrach, o wybranych punktach POI np. stacjach benzynowych a nawet o aktualnej wysokości nad poziomem morza oraz wielu innych. W zależności od tego co jest nam w danej chwili potrzebne, możemy to zmienić w ustawieniach. Podsumowując, należy dodać iż nawigacja samochodowa GoClever Navio 500 Plus jest solidna w wykonaniu oraz prosta w obsłudze. Urządzenie na pewno sprawdzi się w twoim samochodzie. Wyraźne komunikaty oraz czytelny wyświetlacz z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Świetny produkt. Razem z znajomym używamy jej podczas długich podroży i rewelacyjnie sprawdza sie. Polecam! ★★★★★
bonkuxD
2013-06-07
Chińska tandeta ale obleci.Wszystkie GPS-y obojętne jakich firm są zminiaturyzowane,chodzi o gniazda mini USB W przypadku oderwania się od szyby uchwytu lub słabego trzymania GPS-A w uchwycie zostaje naderwane a potem uszkodzone właśnie to gniazdo,Klejna sprawa to akumulatorki -słabiutkie.Plus-to że można instalować inne mapy.To tyle . ★★★☆☆
andrzej o.
2013-07-02
Opinia; jeszcze nie zapoznałem się z produktem. Wygląda ciekawie i mam nadzieje że zakup jest udany !!! ★★★★☆
owczagora
2013-03-01
Witam. Posiadam Navio 500 PLUS i jestem średnio zadowolony. Co chodzi o Automapa to działa bez zarzutu lecz o lepszej radzę zapomnieć typu IGO. Bateria trzyma słabo lecz w aucie raczej się korzysta z ładowarki a wyświetlacz w dni słoneczne porażka nic nie widać wszystko odbija. Mało pamięci 64MB to na zaawansowane mapy zdecydowanie za mało co najmniej 128MB. Ale co do AM pracuje ok nie zawiesza się i prowadzi w miarę ok. W tej cenie ok 300zł proponował bym coś innego. ★★★☆☆
Piterss1990
2013-03-27
Odradzam zakup. Wszystko się zgadza dokąd nie trzeba skorzystać z gwarancji. Po 8 m-cach używania nie mogłem naładować urządzenia. Gdy zwróciłem się z reklamacją to po miesiącu i dwóch dniach otrzymałem odmowę i propozycję dopłaty 80,-PLN za wymianę gniazda. Jeśli bym się nie zgodził to muszę zapłacić 45,- zł za diagnostykę bo inaczej nie odbiorę urządzenia. DRAŃSTWO - N I E POLECAM !!! ☆☆☆☆☆
Marian
2013-02-27
bardzo dobre wykonanie, liczne akcesoria, mam model z kamerą. ★★★★☆
arek
2013-02-27
Odradzam zakup. Wszystko się zgadza dokąd nie trzeba skorzystać z gwarancji. Po 8 m-cach używania nie mogłem naładować urządzenia. Gdy zwróciłem się z reklamacją to po miesiącu i dwóch dniach otrzymałem odmowę i propozycję dopłaty 80,-PLN za wymianę gniazda. Jeśli bym się nie zgodził to muszę zapłacić 45,- zł za diagnostykę bo inaczej nie odbiorę urządzenia. DRAŃSTWO - N I E POLECAM !!! ★☆☆☆☆
Marian
2013-02-27

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też